PDA

Zobacz pełną wersję : Jeszcze raz wspomaganie..



tabbert
13-10-2005, 20:52
Witam i o radę pytam,dużo tu czytałem na temat płynu w wspomaganiu ukł. kierowniczego.Sprawdziłem dziś u siebie i stwierdzam że mój jest czarny (właściwie grafitowy),oglądałem na giełdzie samochodowej i mówiąc szczerze wszystkie auta miały tam takiego koloru płyny więc mam pytanie :chyba powinienem go wymienić a jeżeli tak to na jaki?Czerwony?Może ktoś zapoda typ?
Dzięki za podpowiedzi :metal .Aha muszę się pochwalić..zostałem przyjęty w poczet Klubowiczów :banan: :banan: :banan: Dzięki za zaufanie :) :) :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: .
Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów :bigok:

Adek
13-10-2005, 21:15
Nowy olej ma kolor malinowy a jeśli twój jest czarny to tylko z tego powodu że już jest przechodzony . :beer:

Poczytaj lub wpisz w wyszukiwarkę olej wspomaganie a dowiesz się więcej :
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1487&highlight

Sebi
13-10-2005, 21:17
Zobacz tuhttp://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3480&highlight=wspomaganie

Jakub
14-10-2005, 00:57
Dużo już o tym było - ale polecam wymiane - konsekwencje zaniedbania tego mogą być różne.Najczęściej siada pompa :(

zdzichop
14-10-2005, 08:31
Wymień na olej odpowiadający parametrom Dextron III, Poczujesz ulgę :metal

Tomex
14-10-2005, 09:40
Witam i o radę pytam,dużo tu czytałem na temat płynu w wspomaganiu ukł. kierowniczego.Sprawdziłem dziś u siebie i stwierdzam że mój jest czarny (właściwie grafitowy),oglądałem na giełdzie samochodowej i mówiąc szczerze wszystkie auta miały tam takiego koloru płyny więc mam pytanie :chyba powinienem go wymienić a jeżeli tak to na jaki?Czerwony?Może ktoś zapoda typ?
Dzięki za podpowiedzi :metal .Aha muszę się pochwalić..zostałem przyjęty w poczet Klubowiczów :banan: :banan: :banan: Dzięki za zaufanie :) :) :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: .
Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów :bigok:

Ja u siebie na dniach wymienię - mam namiar na Mobila ATF Dexron 3 - drogi specjalnie nie jest, to kupię więcej żeby lep[iej wypłukać układ. W sumie na zimnym mam takie westchnięcia jak ruszam kierownicą - może to właśnie zmiana oleju uleczy. Po za tym proponowali mi olej Texaco jakis tam jeszcze taniej, ale nie mam rozeznania co do wyrobów onej firmy i chyba zostanę przy Mobilu.

tabbert
14-10-2005, 10:44
Dzięki Wam za szybką odpowiedź :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: .
Jak dam radę to w tym tygodniu jeszcze wymienię ten olej.Napiszę jak mi poszło :) :) .Pozdrowienia no i oczywiście punkciki dla Was :bigok: :bigok: