PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] W jaki sosób odkodować immobiliser ?



MIKO
19-02-2010, 23:09
Pewnego dnia zostawiłem samochód na zapalonych światłach i wyczerpałem akumulator co spowodowało zakodowanie imobilisera. Pytanie moje, w jaki sposób go odkodować (nie posiadam czerwonego kluczyka tzw. matki)

Dodano po 2 min.:

jest to rocznik 2004 silnik 115KM


Następnym razem proszę wpisywać tytuł adekwatny do zagadnienia - Krzychu32

Netoper
22-02-2010, 11:58
A jakie masz objawy?
Jakby to była wina padniętego aku to każdorazowe wyjęcie akumulatora np w celu podładowania tak by się kończyło, a przecież tak nie jest.

A jeśli faktycznie immo "zgubił" kluczyk to albo laweta i ASO, albo magik który przyjeżdża do auta i na miejscu "wgrywa" kluczyk.

MIKO
22-02-2010, 12:26
Po naładowaniu aku, uprzednio rozłączając klemy nie powinno nic takiego zaistnieć. Nie wiem jak ford, ale w niektórych markach po rozłączeniu aku na ok15 min. powoduje reset i wszystgo gra od początku, tym razem to nie zadziałało. Aku naładowany, po przekręceniu stacyjki kontrolki ok. podając prąd na rozruch zero reakcji, rozrusznik prądu nie dostaje (kontrolki nawet nie przygasną). Jestem pewien ze to imo, pytanie tylko czy idzie to jakoś obejść. Znajomy kiedyś coś tam kodował z ksiązki kodów (widziałem na warsztacie) za pomocą pedału stopu i mrugniecia kontrolki-ale wiedzy głębszej w tym temacie nie posiadam. Najwyraźniej imo zgubił kluczyk i pytanie moje czy jest na to sposób w stylu "sam naprawiam" czy tylko wtyczka, oprogramowanie i komputer-czyli warsztat.

Netoper
22-02-2010, 12:49
Nie wiem jak ford, ale w niektórych markach po rozłączeniu aku na ok15 min. powoduje reset i wszystgo gra od początku, tym razem to nie zadziałało.
A mondku też jest reset ale obejmuje on PCM-a i kod do radia. Odpięcie akumulatora czy jego padaczka nie powoduje utraty pamięci immo.


pytanie tylko czy idzie to jakoś obejść. Znajomy kiedyś coś tam kodował z ksiązki kodów (widziałem na warsztacie) za pomocą pedału stopu i mrugniecia kontrolki-
A to w fordzie było? W mondku żeby wgrać kluczyk do pamięci immo trzeba mieć kluczyk matkę albo kompa serwisowego.
Natomiast do wgrania kluczyka do sterownika centrala nie trzeba posiadać matki.


Jestem pewien ze to imo,
Jak zachowuje się dioda od immo?