PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Czyszczenie ukladu chlodzenia



raf1k
24-02-2010, 19:26
Witam!

W moim mondku mam czarny plyn chlodniczy... takiego go kupilem ogolnie historia dluga bo nie mialo to nzaczenia na poczatku ale w danej chwili juz ma... Zmierzam do tego ze nie jest to raczej zmieszana woda z olejem poniewaz jest to jednolicie ciemna woda jakby strasznie brudna nie ma zadnych plam osadu czy sluzu... co najwyzej bylo troche kamienia bo zbiorniczek byl ciemny od przebarwien i wyczyscilem go plynem do felg niczym innym nie szlo :P silnik chodzi rowno nie zauwazylem zeby oleju ubywalo wiec wg mnie albo ktos wlal jakiegos syfu albo to taki plyn 8O autko z angli... no ale do rzeczy... jestem na etapie plukania silnika widze postepy z czarnego zrobilo sie juz brazowe... ale tak to ja bede plukal jeszcze kilkadziesiat razy... w momencie gdy szlak trafia uszczelke komusi i sie miesza woda z olejkiem wiadomo ze wszystko sie brudzi weze itp wiec tez to jest jakos czyszczone moze jest jakis srodek ktory dobrze wyplykuje brud? przeplyklabym moj silniczek tym i moze bylyby efekty lepsze co myslicie?

barbarian15
25-02-2010, 00:11
Z Twojego opisu wynika,przynajmniej dla mnie,może ktoś będzie miał inne zdanie,autko miało nieszczelności w układzie chłodzenia.
Jakieś drobne wycieki,które "naprawiono" jakimś angielskim uszczelniaczem.
Podejrzewam,że wypłukanie tego "marasu" spowoduje otwarcie nieszczelności.
Następny problem to chłodnica,zapewne aluminiowa,więc ostrożnie z preparatami, bo normalnie się zlasuje.

raf1k
25-02-2010, 00:19
Z Twojego opisu wynika,przynajmniej dla mnie,może ktoś będzie miał inne zdanie,autko miało nieszczelności w układzie chłodzenia.
Jakieś drobne wycieki,które "naprawiono" jakimś angielskim uszczelniaczem.
Podejrzewam,że wypłukanie tego "marasu" spowoduje otwarcie nieszczelności.
Następny problem to chłodnica,zapewne aluminiowa,więc ostrożnie z preparatami, bo normalnie się zlasuje.

Jest tez taka opcja jak wspomniales, ale wole sobie wszystko wyplukac i wyczyscic bede mial wtedy jasny wglad na wszystko bo tak to nawet nie bede wiedzial czy sie cos dzieje z uszczelka glowicy na takim czarnym plynie bo raczej to nie jest od tego... heh no okaze sie jak uda mi sie wyplukac ten syf zalac normlany plyn i pojezdze na nim troche wtedy bede widzial czy sie znowu brudzi czy nie i bede mial ewentualna odpowiedz.

barbarian15
25-02-2010, 00:36
jednej rzeczy nie rozumiem-w profilu masz zaznaczone-"autko chwilowo brak",dalej w podpisie "mój były mondek".To proszę Ciebie powiedz mi
o jakiego mondeusza chodzi.

raf1k
25-02-2010, 00:53
jednej rzeczy nie rozumiem-w profilu masz zaznaczone-"autko chwilowo brak",dalej w podpisie "mój były mondek".To proszę Ciebie powiedz mi
o jakiego mondeusza chodzi.

wszystko jest poprawnie :P chwilowo brak bo ten mondek z opisu to moj byly jest po crash tescie niesterty a w obecnej chwili robie sobie mk2 co jest rowniez napisane po tym ze "chwilowo brak"

barbarian15
25-02-2010, 11:01
Nadeszła światłość,dzięki za odpowiedź.
Nic innego,w Twoim,temacie,nie przychodzi mi do głowy.
Można wykluczyć,z całą pewnością,przedostanie się oleju do
układu chłodzenia.Płyn byłby wtedy tłusty,o barwie kawy z mlekiem.
Sam jestem ciekawy,napisz parę słów jak coś się wyjaśni.