PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Centralny zwariował albo...



Lord
27-02-2010, 20:32
Witam,
mam mały (duży) problem z centralnym zamkiem. Pierwszy objaw jaki wystapił to nie dało sie go zamknąć z pilota - próbował wszystkie drzwi zamknąć prócz tych od stony kierowcy. Czyli nie zamykał w ogóle. Kluczykiem bez problemu - zamykał i otwierał. Gdy drzwi były zamknięte to gdy chciałem otworzyć z pilota to otwierał wszystkie prócz drzwi kierowcy. Teraz doszedłten sam problem tylko że z drzwiami od strony pasażera. Próbuje zamykać z pilota drzwi a tu tylko tylne sie zamykają po czym ponownie otwierają, a drzwi przednie ani drgną. I muszę latać dookoła auta coby zamykać/otwierać drzwi. Nawet z kluczyka teraz nie zamknę wszystkich drzwi. Tylko najpierw od strony kierowcy zamykam - blokuje drzwi kierwocy tylko, potem lece do pasażera i tam zamykam z kluczyka i wtedy zamykają sie pozostałe drzwi. Wyciągałem bezpiecznik - nr 25, robiłem adaptacje pilota - 4x zakręc i wciśnij przycisk na pilocie i czekaj 30 sek. Nic nie pomaga. Nie mam pomysłu co jest...

pawel74
28-02-2010, 15:24
Przekombinowales. Mam ten sam problem z drzwiami kierowcy. Rozwiĺzanie - woda w drzwiach i zasniedziale styki. Ja czekam na lepszä pogode i listwy zewnetrzne od okna bo mam sparciale coby nie bawic sie 2 razy.

paablo25
05-03-2010, 00:10
miałem podobnie rok temu. używając pilota zamykał, a po 2 sekundach otwierał wszystkie drzwi z powrotem. zamykając kluczykiem nie było problemu. wadliwy był zamek w drzwiach kierowcy, najprawdopodobniej zaśniedziały jakieś styki, bo po odłączeniu wtyczki od niego reszta zamków działała bez problemu stosując pilota. wymieniłem go na sprawny

tompiorko
05-03-2010, 01:40
Porządna kąpiel zamka w WD40 i może będzie ok, zamek rozkręcić...przeczyścić mikrusy. Jak to nie pomoże to wymiana zamka.

BS
05-03-2010, 10:20
A na początek polecam zrobić tak:

1. wyczyścić i przelać wd40 łączniki "słonie" drzwi ze słupkami

2. otworzyć (każde po kolei) drzwi, paluchem zamknąć rygiel zamka tak jakby się drzwi zatrzasnęły i tam w dół zamka gdzie wchodzi rygiel nalać sporo wd40 przez słomkę dołączoną do puszki. Później bawimy się klamką-zamykanie, otwieranie i tak kilkanaście razy żeby się przesmarowało. I tak z każdymi drzwiami po kolei. Musi działać. A jak będzie cieplej to wymontowanie zamka, kąpiel w wd40+dokładne oczyszczenie wszystkich styków w drzwiach no i wymiana parapetów jeżeli są popuchnięte i leje się woda do środka. Problemem jest właśnie zawiesina z tlenku aluminium rozpuszczonego w wodzie, która skutecznie uniemożliwia przewodzenie prądu. A skąd się ta substancja bierze na zamku? Z parapetów właśnie ;)

pawel74
05-03-2010, 10:38
A na początek polecam zrobić tak:

1. wyczyścić i przelać wd40 łączniki "słonie" drzwi ze słupkami

2. otworzyć (każde po kolei) drzwi, paluchem zamknąć rygiel zamka tak jakby się drzwi zatrzasnęły i tam w dół zamka gdzie wchodzi rygiel nalać sporo wd40 przez słomkę dołączoną do puszki. Później bawimy się klamką-zamykanie, otwieranie i tak kilkanaście razy żeby się przesmarowało. I tak z każdymi drzwiami po kolei. Musi działać. A jak będzie cieplej to wymontowanie zamka, kąpiel w wd40+dokładne oczyszczenie wszystkich styków w drzwiach no i wymiana parapetów jeżeli są popuchnięte i leje się woda do środka. Problemem jest właśnie zawiesina z tlenku aluminium rozpuszczonego w wodzie, która skutecznie uniemożliwia przewodzenie prądu. A skąd się ta substancja bierze na zamku? Z parapetów właśnie ;)

Super opis :)
Zmienie parapety na mnie popuchniete i zaleje wd40 to moze zacznie mi z kluczyka chodzic