PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] wzmacniacz w bagażniku. prosze o pomoc



kuba_89
28-02-2010, 14:38
chce w bagażniku kombi ustawić skrzynie i wzmacniacz, mam pytanie którędy najlepiej i najprościej puścić przewody łączące akumulator ze wzmacniaczem wie ze bezpośrednie podpięcie bez żadnych zabezpieczeń nie jest najlepszym pomysłem proszę o rady którędy poprowadzić przewody i ewentualne zabezpieczenia które możecie mi poradzić









edit by Oktan - poprawiłem ortografa w tytule i tekście, na przyszłość SPRAWDŹ post przed wysłaniem, bo ciężko się coś czyta jeśli nie ma polskich znaków

Kraja
28-02-2010, 14:53
ja puściłem otworem na linkę do otwierania maski, a potem pod plastikiem na progu aż do bagażnika. W zestawie kabli będziesz miał bezpiecznik który należy dać jak najbliżej aku. Żadna filozofia, u siebie całą instalację puściłem w pół godzinki.

Ps. nakładek na progi nie trzeba demontować, wystarczy wepchnąć kabel paluchami. Jedynie plastik pod kierownicą warto zdjąć żeby było trochę miejsca na manewry :)

Exodos
28-02-2010, 20:43
Do tego kable sygnałowe z radia puść prawą stroną, a zasilający lewą.

Kraja
28-02-2010, 22:17
też tak mam :)

Gruuby
28-02-2010, 22:32
ja puściłem pod autem w szynie prowadzącej przewody hamulcowe (akurat 25mm2 spasowało) a sygnałowe jak Kraja.

Exodos
02-03-2010, 19:32
ja puściłem pod autem w szynie prowadzącej przewody hamulcowe (akurat 25mm2 spasowało) a sygnałowe jak Kraja.

Niezbyt dobre rozwiązanie, a nie daj Boże zahaczysz czymś o kabel i pożar gotowy.

Gruuby
03-03-2010, 15:03
nie ma takiej opcji z pożarem bo mam 2 bezpieczniki a poza ty musiałby pół auta gdzieś zostawić aby zerwać przewód a wtedy pożar byłby najmniejszym problemem.

marcinoo006
04-03-2010, 20:31
ja puściłem pod autem w szynie prowadzącej przewody hamulcowe (akurat 25mm2 spasowało) a sygnałowe jak Kraja.

Niezbyt dobre rozwiązanie, a nie daj Boże zahaczysz czymś o kabel i pożar gotowy.

Jak dla mnie dobre rozwiązanie, poco się męczyć i ciągnąć kable auto jak można tak :metal2:

Gruuby
05-03-2010, 04:35
tylko pamiętać musisz o bezpiecznikach bo może być tak jak Kraja napisał.

marcinoo006
06-03-2010, 00:17
tylko pamiętać musisz o bezpiecznikach bo może być tak jak Kraja napisał.

To oczywiste !!! Ja poprowadziłem juz dawno przez kabine ale jak bym miał jeszcze raz to zrobić to najszybciej poszłoby pod spodem auta..

Gebar
07-03-2010, 16:32
Ja kable z komory silnika do środka dałem przez otwór który został do tego zaprojektowany, czyli ten co idzie cała wiązka elektryczna ( ciężko tam coś jeszcze upchnąć ale daje rade ). Na plusowym przewodzie bezpiecznik w odległości do 10 cm. od klemy. Kabel minusowy też lepiej daj od akumulatora do wzmacniacza (niby masa od śrubki można dać ale moim zdaniem bardziej PRO jest jak przeciągniesz kabel (-) od akumulatora) Pamiętaj też o zabezpieczeniu kabli w komorze silnika takimi czarnymi plastikowymi osłonami i zabezpiecz wszystkie miejsca o które potencjalnie kabel może się przeciąć, lub przetrzeć. Nie wiem jaki masz sprzęt ale nie oszczędzaj też na kablach.