PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny EGR zaślepiony



pieciag
15-10-2005, 17:49
a dokładnie przewód łączący oba kolektory po stronie ssącego. Efekt - zadowalający. Po pierwszej jeździe próbnej zauważyłem, że szybciej zaczyna być słychać turbo, bo około 1500 obr/min. Wcześniej gwizd słychać było przy 2200-2500 obr/min i odczuwało się różnice w przyspieszeniu, teraz rwie do przodu już dużo wcześniej. Drugi plus to brak kopcenia na czarno przy gwałtownym depnięciu. Powyżej 3500 obr, owszem, ale to chyba już wina turbo które nie wyrabia z doładowaniem. Jutro wybieram się trochę dalej, więc zobaczę jak się zachowyje na dłuższą metę na trasie, ale puki co jestem zadowolony , ponieważ poruszam się głównie po mieście.
Mam tylko nadzieję, że nie odbije się to nagatywnie na turbinie, skoro zaczyna działać o 1000 obr/min wcześniej.
Zastanawiam się też nad tym, czy podczas jazdy zawór nie był otwarty cały czas, bo taki jakiś był zamulony. Wtedy miałbym prawie obwód zamknięty 8O .

fuel111
15-10-2005, 22:20
Sprawdź sobie. Jak będziesz się tam kiedyś dobierał zobacz dmuchając w rurę czy ma przepływ. :metal

pieciag
16-10-2005, 00:20
Tak jak radzisz to raczej się nie da sprawdzić, ponieważ jak nie ma podciśnienia to zawór musi być zamknięty. Prędzej dało by się to zbadać na kanale i przy uruchomionym silniku obserwując od spodu zachowanie zaworu. Chyba że znalazłbym kogoś do pomocy, kto by ustami trochę zassał, hmmm :)

STraits
16-10-2005, 10:46
Są pompki podciśnienia, nie trzeba samemu zasysać. Mozesz przy uruchomionymm silniku pobawić się rurkami podciśnienia do sterowania klimatyzacją / nawiewami.

fuel111
16-10-2005, 17:39
Myślę, że bez kanału również da się to sprawdzić

sylwek1980
03-04-2006, 07:47
A masz moze jakies fotki jak zaslepiales ten EGR??
Chcialbym to zrobic a nie wiem jak sie zabrac za to.

marcin_s18
03-04-2006, 09:16
pieciag napisał
Mam tylko nadzieję, że nie odbije się to nagatywnie na turbinie, skoro zaczyna działać o 1000 obr/min wcześniej.


turbo dmucha jężeli tylko silnik jest uruchomiony. Wczoraj sie nudziłem rano i grzebałem w aucie, wyciągnąłem intercooler i ściagnąłem gumę z części powietrzbenej turbiny. uruchomiłem silnik i turbo normalnie dmucha. Dlatego powtarzam turbina sie nie włącza-ona działa czały czas, tylko dopiero przy 2200 obr/min, wirnik osiąga taką prękosc obrotową, ze wytwarza już ciśńienie, którego przyrost jest odczuwalny jako kop.

Zresztą zaślepiłem tez EGR. I co...i nic...

art110377
03-04-2006, 12:06
pieciag napisał
Mam tylko nadzieję, że nie odbije się to nagatywnie na turbinie, skoro zaczyna działać o 1000 obr/min wcześniej.


turbo dmucha jężeli tylko silnik jest uruchomiony. Wczoraj sie nudziłem rano i grzebałem w aucie, wyciągnąłem intercooler i ściagnąłem gumę z części powietrzbenej turbiny. uruchomiłem silnik i turbo normalnie dmucha. Dlatego powtarzam turbina sie nie włącza-ona działa czały czas, tylko dopiero przy 2200 obr/min, wirnik osiąga taką prękosc obrotową, ze wytwarza już ciśńienie, którego przyrost jest odczuwalny jako kop.

Zresztą zaślepiłem tez EGR. I co...i nic...
:metal I nic, że w sensie: pozytywnie? Czy: żadnej różnicy i nie opłaca się zaślepiać? 8O

marcin_s18
03-04-2006, 14:53
no nie zauważyłem jakiejś róznicy, chyba że rzeczywiście troszke szybciej słychac trubine, ale co do tego to sam już nie wiem, czy słychac bardziej czy sobie sam to wmawiam :jezyk1: byc moze jest to spowodowane tym, że EGR u mnie może byc zacięty w pozycji zamkniętej... ale myślę, że warto zaślepic, u innych jest różnica :bigok: