PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Jakie koła największe wstawie do mondeo mk1?



arnixx
05-03-2010, 00:49
Jestem zmuszony kupić nowe koła na lato :metal2:

Tak wiec mam pytanie jakie szerokie i duże koła mogę wstawić do mojego mondeo MkI Sedan? :bud:

Tyberiusz
05-03-2010, 01:02
Na brytyjskim forum widziałem mkII na 19 calowych.

Tuner.pl ma założone bodajże 8Jx18 (ET nie pamiętam) z opną 215/35ZR18, U Dybka siedzą 8,5Jx17 ET35 z oponą 215/40R17. 7,5Jx17 ET35 też podejdzie z tych największych.

DIGITAL
05-03-2010, 09:35
17 powinno wystarczyć w zupełności :up: po tym zabiegu pasowało by jeszcze auto położyć troche niżej bo będzie strasznie wyglądać :zaklopotanie:

Tyberiusz
05-03-2010, 12:18
po tym zabiegu pasowało by jeszcze auto położyć troche niżej bo będzie strasznie wyglądać Zakłopotanie

No nie inaczej ;)

16 cali to jeszcze bez obniżenia dobrze wygląda, ale 17 już nie, a 18 w mkI/II bez gleby to by musiało wyglądać :hehe:

Jankes
05-03-2010, 17:42
ja mam fordoskie fele z oponką 205/55/R16 i powiem szczerze to maks jak na nasze drogi. Większa fela, bardziej czujesz dziury a im szersza tym gorsze kręcenie nawet ze wspomaganiem. Sam zdecyduj. Jeżdżę 40 tys. rocznie i nigdy więcej szerszej oponki i mniejszego profilu. Ale to moje zdanie tylko.

Grzesio
05-03-2010, 19:19
Max 18 co można założyć i jakoś jeździć w miare normalnie. 19" pewnie wejda ale opona to będzie cięki listek także krzywe felgi na 100% bo polowie sezonu :(

Thazek
05-03-2010, 19:56
JA tam bujam się na 15'' cali i jestem zadowolony :) komfort jazdy wyśmienity ;) i wcale brzydko to nie wygląda :)
zwłaszcza teraz jak posadziłem (na razie) przód! :)
jakbym miał zakładać to max. 16''
chociaż kuzyn co handluje oponami i aluskami namawia mnie na 17'' :)
zobaczymy podjadę przymierzę i się przejadę ;)

Gruuby
05-03-2010, 22:40
ja śmigam na 17'' 205/40 (zawiecha -30) i powiem szczerze że to nie na nasze drogi.
plus dużej felgi to prowadzenie samochodu jak po sznurku no i efekt wizualny.

donpedro
05-03-2010, 22:57
[MkI]Jakie koła największe wstawie do mondeo mk1?

Jestem zmuszony kupić nowe koła na lato :metal2:

Tak wiec mam pytanie jakie szerokie i duże koła mogę wstawić do mojego mondeo MkI Sedan? :bud:
Co do szerokosci to nie bede gdybal ale co do wielkosci to poszukasz jaki najnizszy profil opony jest dostepny na rynku i dopasujesz do niego odpowiednia fele.Mysle ze 20 cali powinno sie zmiescic oczywiscie plus opona o odpowiednim profilu no i oczywiscie z zachowaniem przelicznika.Inna sprawa estetyki.Nawet na obnizonym zawieszeniu to nie bedzie ciekawie wygladac.

Tyberiusz
06-03-2010, 00:53
Mysle ze 20 cali powinno sie zmiescic oczywiscie plus opona o odpowiednim profilu no i oczywiscie z zachowaniem przelicznika.

Jestem na 95% pewien, że 20 cali najzwyczajniej w świecie nawet z oponą o profilu 30 się nie zmieści.

Kraja
06-03-2010, 09:05
Zmieścić by się zmieściło ale ze skręcaniem już byłby problem. Jeszcze zależy jakie ET ale myślę że 19''na profilu 30-35 to max. Ale tak jak koledzy pisali wcześniej myśę że większych jak 17'' nie ma co ładować bo będzie to wyglądać nieco komicznie :)

maalibu696
06-03-2010, 12:08
http://moto.allegro.pl/item938350175_super_alufelgi_16cali_4x108_ford_aud i_opony_toyo.html

Panowie co myslicie? do mojej Mk1 wejdą?

Tyberiusz
06-03-2010, 15:52
Wejść wejdą, nawet będą ładnie siedziały, ale nie z tą oponką, 205/50, ewentualnie 215/50, być może 225/45 na 16 calową felgę.

kuba181992
06-03-2010, 19:17
Napewno wejda i nie będą obcierać . Ale do tego przydało by sie jeszcze przyciągnąć do ziemi o -40 :metal2:

tomik
07-03-2010, 15:29
ja mam fordoskie fele z oponką 205/55/R16 i powiem szczerze to maks jak na nasze drogi. Większa fela, bardziej czujesz dziury a im szersza tym gorsze kręcenie nawet ze wspomaganiem. Sam zdecyduj. Jeżdżę 40 tys. rocznie i nigdy więcej szerszej oponki i mniejszego profilu. Ale to moje zdanie tylko.

Proszę o informację, czy zakładając większą felgę (z 15' na 16') licznik nie będzie przekłamywał, a co za tym idzie nie będzie błędnych wskazań np: spalania :niewiem:

donpedro
07-03-2010, 18:22
Co ma spalanie do srednicy felgi?
Do kazdego typu(srednicy czy szerokosci)felgi musisz dobrac odpowiedni przelicznik opony z tabeli.
Jezeli zalozysz szersza fele to zurzycie lekko wzrosnie ale to nie nazywa sie przeklamanie.
Przeklamanie nastapi jezeli zalozysz opony o tz.wiekszym obwodzie(wiekszy rozmiar)niz mowi przelicznik.Szczegoly w tabeli zamiennikow opon.

_Mario
07-03-2010, 18:29
Proszę o informację, czy zakładając większą felgę (z 15' na 16') licznik nie będzie przekłamywał, a co za tym idzie nie będzie błędnych wskazań np: spalania
tutaj zajrzyj
http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

esik_az_eso
07-03-2010, 18:55
ja już sam nie wiem kiedy licznik kłamie, a kiedy nie


2,5 tysia obrotów=100KM/H i na 14' i na 15' więc pytanie kiedy jest prawdziwy wynik, bo jest spór.
prędkościomierz automatyczny

_Mario
07-03-2010, 19:36
zależy jaki profil .... bo spójrz tutaj http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html
więc różnicy nie odczujesz nie zauważysz zaznacz 185/65/14 - po zmianie 195/55/15 =Różnica wskazań prędkościomierza: plus 0.1 %

tomik
07-03-2010, 19:43
Proszę o informację, czy zakładając większą felgę (z 15' na 16') licznik nie będzie przekłamywał, a co za tym idzie nie będzie błędnych wskazań np: spalania
tutaj zajrzyj
http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

Zatem róznica wskazań niewielka - bo raptem 2,8% (na minus) :metal2:

_Mario
07-03-2010, 20:11
2,8%
jakie liczyłeś ? bo mi wyszło mniej

Tyberiusz
07-03-2010, 20:12
ja już sam nie wiem kiedy licznik kłamie, a kiedy nie


2,5 tysia obrotów=100KM/H i na 14' i na 15' więc pytanie kiedy jest prawdziwy wynik, bo jest spór.
prędkościomierz automatyczny

Nawigacja na szybę i sprawdzaj :)

_Mario
07-03-2010, 20:18
lub poproś drogówkę :mo: o pomiar :)

kuba181992
07-03-2010, 20:27
A nie macie u siebie w miastach tablic do sprawdzania prędkosci ?? Wiecie o co chodzi ? :)

esik_az_eso
07-03-2010, 21:13
ja już sam nie wiem kiedy licznik kłamie, a kiedy nie


2,5 tysia obrotów=100KM/H i na 14' i na 15' więc pytanie kiedy jest prawdziwy wynik, bo jest spór.
prędkościomierz automatyczny

Nawigacja na szybę i sprawdzaj :)

garmin 250 W pokazuje praktycznie zawsze -10.
ile to jest warte nie wiem.

wiarygodne?

z kolei jak rozmawiałem to 90% z Was ma dokładnie te same parametry obroty/prędkość

Dodano po 45 sek.:


A nie macie u siebie w miastach tablic do sprawdzania prędkosci ?? Wiecie o co chodzi ? :)


w trasie są, w wawie nigdzie nie widziałem

_Mario
07-03-2010, 21:20
albo na dwa samochody na trasę i obok siebie jadąc porównywać ... :)

kuba181992
07-03-2010, 21:33
albo na dwa samochody na trasę i obok siebie jadąc porównywać ... Smile Tak tylko ciekawey który dobrze pokazuje :)) a jezeli przekłamuje nawet o 5% to moim zdaniem sprawa nie warta zachodu...

_Mario
07-03-2010, 21:38
średnią się obliczy dla dwóch. :))
Przepraszam za odejście od tematu.
Jeszcze można na hamownie. Gdzieś ktoś zakładał taki temat , tylko chętnych nie było.
Ceny jakie ów "ktoś" wynegocjował były przyzwoite ok. 50- 75zł zależało od ilości osób .

donpedro
07-03-2010, 21:41
Wg.mnie GPS nie jest zbyt wiarygodny ze wzgledu na opoznienie sygnalu jaki wysyla nadajnik GPS do satelity i z powrotem.Natomiast oryginallny rozmiar opon z jakimi samochod wyszedl z fabryki musi pokazywac na predkosciomierzu w 100% dokladna predkosc bo tego wymaga homologacja i zmieniajac wielkosc felg z uwzglednieniem przelicznika powinien predkosciomierz pokazywac predkosc z bardzo duza dokladnoscia.

Tyberiusz
07-03-2010, 21:51
ja już sam nie wiem kiedy licznik kłamie, a kiedy nie


2,5 tysia obrotów=100KM/H i na 14' i na 15' więc pytanie kiedy jest prawdziwy wynik, bo jest spór.
prędkościomierz automatyczny

Nawigacja na szybę i sprawdzaj :)

garmin 250 W pokazuje praktycznie zawsze -10.
ile to jest warte nie wiem.

wiarygodne?

z kolei jak rozmawiałem to 90% z Was ma dokładnie te same parametry obroty/prędkość

Dodano po 45 sek.:


A nie macie u siebie w miastach tablic do sprawdzania prędkosci ?? Wiecie o co chodzi ? :)


w trasie są, w wawie nigdzie nie widziałem


Auto: mundek 1,8 '96 MKI

prędkość u mnie wg. prędkościomierza: 100 km/h, obroty na V biegu: 2750 rpm, koła: 205/55R15 napompowane do 2,5 bara, prędkość wg nawigacji (AM 5.5.2 na palmie Acer N35) 99-100 km/h.

Po zmianie kół na zimowe 185/65R14 (2.2 bara) Ceteris Paribus wg navi pokazała 95 km/h

Także masz dane do porównania gdybyś chciał ;)

_Mario
07-03-2010, 21:58
Wg.mnie GPS nie jest zbyt wiarygodny
też jestem tego zdania .
Jednak co do

samochod wyszedl z fabryki musi pokazywac na predkosciomierzu w 100% dokladna predkosc bo tego wymaga homologacja i zmieniajac wielkosc felg z uwzglednieniem przelicznika powinien predkosciomierz pokazywac predkosc z bardzo duza dokladnoscia
to homologowany był w naszych przypadkach ponad kilka lat temu , więc wartości jakie pokazuje licznik obecnie - mogą być inne ... to się tyczy przecież każdego urządzenia pomiarowego więc i licznika

donpedro
07-03-2010, 22:02
Wg kalkulatora roznica +1,7 %

Mirko
07-03-2010, 23:17
Wg.mnie GPS nie jest zbyt wiarygodny ze wzgledu na opoznienie sygnalu jaki wysyla nadajnik GPS do satelity i z powrotem.
GPS w samochodzie to tylko odbiornik sygnałów nadawanych przez satelity, nie wysyła żadnych danych do satelit! Moim zdaniem najbardziej wiarygodny wskaźnik prędkości poza radarem policyjnym :D

donpedro
08-03-2010, 01:23
A na jakiej zasadzie widzi cie satelita.?

esik_az_eso
08-03-2010, 01:32
ja już sam nie wiem kiedy licznik kłamie, a kiedy nie


2,5 tysia obrotów=100KM/H i na 14' i na 15' więc pytanie kiedy jest prawdziwy wynik, bo jest spór.
prędkościomierz automatyczny

Nawigacja na szybę i sprawdzaj :)

garmin 250 W pokazuje praktycznie zawsze -10.
ile to jest warte nie wiem.

wiarygodne?

z kolei jak rozmawiałem to 90% z Was ma dokładnie te same parametry obroty/prędkość

Dodano po 45 sek.:


A nie macie u siebie w miastach tablic do sprawdzania prędkosci ?? Wiecie o co chodzi ? :)


w trasie są, w wawie nigdzie nie widziałem


Auto: mundek 1,8 '96 MKI

prędkość u mnie wg. prędkościomierza: 100 km/h, obroty na V biegu: 2750 rpm, koła: 205/55R15 napompowane do 2,5 bara, prędkość wg nawigacji (AM 5.5.2 na palmie Acer N35) 99-100 km/h.

Po zmianie kół na zimowe 185/65R14 (2.2 bara) Ceteris Paribus wg navi pokazała 95 km/h

Także masz dane do porównania gdybyś chciał ;)

dzięki :-)

te zimowe mam 195/65/14R na 2.2 bara i jest podobnie acz obroty są niższe...

a w lecie mam 195/60/15R na 2.4...

ech pokombinujem

Mirko
08-03-2010, 08:21
A na jakiej zasadzie widzi cie satelita.?
Satelita Cę nie widzi.
Zagoogluj sobie np: "zasada działania GPS"
i łap jeden z pierwszych linków, tu jest to bardzo prosto objaśnione http://www.fizyka.net.pl/index.html?menu_file=ciekawostki%2Fm_ciekawostki.h tml&former_url=http%3A%2F%2Fwww.fizyka.net.pl%2Fciekaw ostki%2Fciekawostki_t1.html ;)
Zwróć uwagę na słowo klucz "odbiornik"

Blejdzik
08-03-2010, 08:55
ja śmigam na 17'' 205/40 (zawiecha -30) i powiem szczerze że to nie na nasze drogi.

Oj tam, oj tam ;) Ja mam 205/45/17 ze sprężynami -35mm i nie narzekam :up:

Grzesio
08-03-2010, 09:33
musi pokazywac na predkosciomierzu w 100% dokladna predkosc bo tego wymaga homologacja
Nie musi. Prędkościomierz ma przekłamanie ok 8% do nominału. Jest to celowo robione.

Qrzyh
08-03-2010, 09:38
ja śmigam na 17'' 205/40 (zawiecha -30) i powiem szczerze że to nie na nasze drogi.

Oj tam, oj tam ;) Ja mam 205/45/17 ze sprężynami -35mm i nie narzekam :up:

215/40 i juz mnie wkurza omijanie dziur i zwalnianie na przejazdach :))

MAG
08-03-2010, 10:42
Wg.mnie GPS nie jest zbyt wiarygodny ze wzgledu na opoznienie sygnalu jaki wysyla nadajnik GPS do satelity i z powrotem.Natomiast oryginallny rozmiar opon z jakimi samochod wyszedl z fabryki musi pokazywac na predkosciomierzu w 100% dokladna predkosc bo tego wymaga homologacja i zmieniajac wielkosc felg z uwzglednieniem przelicznika powinien predkosciomierz pokazywac predkosc z bardzo duza dokladnoscia.
Sorki, ale bzdura.

1. GPS to sposób na najdokładniejszy pomiar predkosci rzeczywistej (w pełni porównywalny z radarem policyjnym).

2. Homologacja samochodu co do licznika mówi tylko i wyłącznie o tym, że licznik nie ma prawa zaniżać danych - czyli nie może zaistnieć sytuacja gdy na liczniku masz np 100km/h a policyjny radar pokaże np 105km/h.

3. Dodatkowo weź sobie nawet taką sytuację, że po przejechaniu 30tys km na komplecie opon, bieżnik "schudł" w tym czasie o minimum 5-6mm - czyli na obwodzie opony robi sie już różnica kilku centymetrów, czyli licznik pokazując cały czas taką samą ilość obrotów koła, "zmierzy" większą ilość przejechanej drogi niż rzeczywista - na każde 100 obrotów koła ta różnica będzie wynosiła kilka metrów - co przeniesie się na błedne wskazania zarówno przebiegu jak i prędkości.

4. Każde auto wychodzi z fabryki z identycznie wyskalowanym licznikiem, ale ma w opcji kilka homologowanych rozmiarów kół - np. Mondeo MkIV ma rozrzut od 16-tek do 20-tek i poszczególne rozmiary nie sa idealnymi zamiennikami (zreszta tych "idealnych" praktycznie nie ma :) ) i rozrzut pomiędzy kołem z najwiekszym a najmniejszym obwodem jest wielkości kilku procent, więc samo to powoduje, że są kilkuprocentowe odchylenia w prędkościach pokazywanych na liczniku w stosunku do tej rzeczywistej.

5. Postawcie sobie trzy identyczne auta obok siebie, jedne z oponami "prawidłowymi", drugie z wyraźnie za małymi i trzecie z wyraźnie zbyt duzymi i w czasie jazdy co sie okaże?
Ze przy tej samej prędkości obrotowej na tym samym biegu wszystkie będa pokazywały taką sama prędkość na liczniku, pomimo, że każdy będzie jechał z inna rzeczywistą prędkością :jezor:

KLUSEK
08-03-2010, 12:15
ostawcie sobie trzy identyczne auta obok siebie, jedne z oponami "prawidłowymi", drugie z wyraźnie za małymi i trzecie z wyraźnie zbyt duzymi i w czasie jazdy co sie okaże?
Ze przy tej samej prędkości obrotowej na tym samym biegu wszystkie będa pokazywały taką sama prędkość na liczniku, pomimo, że każdy będzie jechał z inna rzeczywistą prędkością

Ale w jaki sposob, bo nie ogarniam ;)

Co do GPS, to na urzadzenie (odbiornik) niczego do satelity nie wysyla a jedynie odbiera dane. Gdyby mial cos wysylac na orbite musialby miec talerz wielkosci samochodu :) Stad opoznienie jego jest tylko programowe.

tomik
08-03-2010, 13:26
2,8%
jakie liczyłeś ? bo mi wyszło mniej

zimówki 195/60/R15, lato 205/55/R16........i wychodzi różnica 2,8% :bigok:

arnixx
08-03-2010, 13:34
Dzieki za pomoc z waszej strony ;)

MAG
08-03-2010, 14:09
ostawcie sobie trzy identyczne auta obok siebie, jedne z oponami "prawidłowymi", drugie z wyraźnie za małymi i trzecie z wyraźnie zbyt duzymi i w czasie jazdy co sie okaże?
Ze przy tej samej prędkości obrotowej na tym samym biegu wszystkie będa pokazywały taką sama prędkość na liczniku, pomimo, że każdy będzie jechał z inna rzeczywistą prędkością

Ale w jaki sposob, bo nie ogarniam ;)

W bardzo prosty.

Skoro mamy 3 identyczne auta i wszystkie będą jechały na tym samym biegu z prędkościa obrotową silnika np. 3tys obr/min, to wszystkie będą przecież kreciły swoimi kołami z taka samą prędkością.
Czyli prędkość obrotowa kół we wszystkich 3-ech samochodach będzie identyczna.
Co z kolei oznacza że wskazania licznika będa identyczne!
Ale problem tkwi w tym, ze w każdym z 3-ech samochodów inny jest obwód koła, a w związku z tym inna pokonywana w trakcie każdego obrotu koła droga, co przekłada się na inną rzeczywistą drogę pokonaną w jednostce czasu - czyli jednym słowem inną prędkość rzeczywistą.

donpedro
08-03-2010, 17:46
Wg.mnie GPS nie jest zbyt wiarygodny ze wzgledu na opoznienie sygnalu jaki wysyla nadajnik GPS do satelity i z powrotem.Natomiast oryginallny rozmiar opon z jakimi samochod wyszedl z fabryki musi pokazywac na predkosciomierzu w 100% dokladna predkosc bo tego wymaga homologacja i zmieniajac wielkosc felg z uwzglednieniem przelicznika powinien predkosciomierz pokazywac predkosc z bardzo duza dokladnoscia.
Sorki, ale bzdura.

1. GPS to sposób na najdokładniejszy pomiar predkosci rzeczywistej (w pełni porównywalny z radarem policyjnym).

2. Homologacja samochodu co do licznika mówi tylko i wyłącznie o tym, że licznik nie ma prawa zaniżać danych - czyli nie może zaistnieć sytuacja gdy na liczniku masz np 100km/h a policyjny radar pokaże np 105km/h.

3. Dodatkowo weź sobie nawet taką sytuację, że po przejechaniu 30tys km na komplecie opon, bieżnik "schudł" w tym czasie o minimum 5-6mm - czyli na obwodzie opony robi sie już różnica kilku centymetrów, czyli licznik pokazując cały czas taką samą ilość obrotów koła, "zmierzy" większą ilość przejechanej drogi niż rzeczywista - na każde 100 obrotów koła ta różnica będzie wynosiła kilka metrów - co przeniesie się na błedne wskazania zarówno przebiegu jak i prędkości.

4. Każde auto wychodzi z fabryki z identycznie wyskalowanym licznikiem, ale ma w opcji kilka homologowanych rozmiarów kół - np. Mondeo MkIV ma rozrzut od 16-tek do 20-tek i poszczególne rozmiary nie sa idealnymi zamiennikami (zreszta tych "idealnych" praktycznie nie ma :) ) i rozrzut pomiędzy kołem z najwiekszym a najmniejszym obwodem jest wielkości kilku procent, więc samo to powoduje, że są kilkuprocentowe odchylenia w prędkościach pokazywanych na liczniku w stosunku do tej rzeczywistej.

5. Postawcie sobie trzy identyczne auta obok siebie, jedne z oponami "prawidłowymi", drugie z wyraźnie za małymi i trzecie z wyraźnie zbyt duzymi i w czasie jazdy co sie okaże?
Ze przy tej samej prędkości obrotowej na tym samym biegu wszystkie będa pokazywały taką sama prędkość na liczniku, pomimo, że każdy będzie jechał z inna rzeczywistą prędkością :jezor:

No dobra nie bede sie kłócił.Ale w takim razie jak wytlumaczysz fakt ze jadac obecnym MKIV (samochod nowy)100 km/h GPS pokazuje ~95km a w poprzednim MKIII gdy mial ~150kkm przelatane(teoretycznie w jakims stopniu zużyty predkosciomierz)tez ta róznica byla taka sama.A dlaczego wierze bardziej predkosciomierzowi jak GPS-owi,poniewaz mialem zdarzenie tego typu:jadac pewnego razu z predkoscia maksymalna dopuszczona znakami i zwyczajem hiszpanskim + 10% czyli powiedzmy(bo teraz nie pamietam dokladnie predkosci) dopuszczalne 100 +10 daje 110km/h(ja zawsze odejmuje grubosc wskazowki dla pewnosci)jechalem w sznukru za innymi samochodami lewym pasem i widzialem w lusterku wstecznym jak jedacemu z tylu troche sie spieszylo,wiec przy nadarzajacej sie okazji zjechalem na prawy pas i samochod za mna tez a on to byl trzeci samochod za mna dostal wolna droge i zaczal powoli wyprzedzac(moglo to byc max 5km szybciej).W pewnym momencie samochod za mna wrzucil kierunkowskaz i do wyprzedzania i jadzie za tym pierwszym ktory mnie wyprzedzil.Moje szczescie to byl tajniak.Nie wiedzialem o tym ze mnie namierzal.Ale ze miescilem sie w granicach dopuszczalnej przez policje tolerancji wzieli na cel tamtego.Wystawili koguta i dawaj go zatrzymali a nie mnie.Wysuwam wiec wniosek ze moj predkosciomierz dobrze pokazuje predkosc.Na potwierdzenie tej teorii dodam ze ta tolerancja 10% w gore jeszcze obowiazuje ale nie wiadomo jak dlugo bo chca zrobic tolerancje 0%.Co wtedy z blednymi wskazaniami predkosciomierza?Pzdr.

MAG
08-03-2010, 18:17
DonPedro - jeśli masz fabryczny rozmiar opon, to nie ma szansy na przekłamanie licznika w drugą stronę - to co napisałem wcześniej - zgodnie z homologacją licznik musi pokazywać prędkość nie mniejszą niż rzeczywista, czyli nie ma prawa pokazać 100km/h jeśli jedziesz 105km/h.

Generalnie wszyscy producenci stosuja "unik" celowego delikatnego przekłamania, tak aby żaden złapany przez radar kierowca nie wystapił u nich o odszkodowanie, bo jechał zgodnie z przepisami, a tu mu "błysneło" że przekroczył np. o 2km/h :satan:

W Szwecji nie ma "marginesu" - w pracy u mojej zony, jednej babeczce przyszedł mandacik z fotką za przekroczenie o 3km/h (było do 70-ciu) :panna:

BTW - prędkościomierze się nie zuzywają (no może tam gdzie jeszcze na linkę są :hehe: )

donpedro
08-03-2010, 19:03
Czyli ktora predkosc jest prawdziwa 100km/h wg.predkosciomierza czy 95 km/h wg.GPS-a?

kuba181992
08-03-2010, 21:01
Moim zdaniem wg prędkosci GPS ; P

Tyberiusz
08-03-2010, 23:08
No oczywiście, że wg GPSa.

maalibu696
09-03-2010, 13:31
http://moto.allegro.pl/item950548639_16_felgi_alu_ronal_4x108_et35_okazja _bytom.html

Będą ocierać? 225? hmmm? znalazłem 45 bo te 40 mogły by być już zbyt hardcore;)

kuba181992
09-03-2010, 21:08
Moim zdaniem jak do mk1 za szerokie ;] 205 albo 215 by było ok... A najlepiej jak bys kupił 215/45/17 et od 35 do 45. Bo inne beda obcierac.

arnixx
09-03-2010, 21:38
to chyba założę sobie 16" ewentualnie 17" -3cmm :D

kuba181992
09-03-2010, 21:43
Do 16' opona 50/55 bo na nizszym profilu bedzie odchłan do nadkola . :) i wtedy sprezyny -40.

Gruuby
09-03-2010, 22:09
jak 17'' i to z profilem 40 to -30 jest mało :( wiem coś o tym.

Tyberiusz
09-03-2010, 23:29
Będą ocierać? 225? hmmm? znalazłem 45 bo te 40 mogły by być już zbyt hardcore;)

jeździłem na 225/45R17, ale nie pamiętam parametrów felgi :)

Dlaczego uważasz że na 45 większy hardcore? Ja uważam, że na 40, bo cieńsza opona i będzie odrobinę twardziej.


Do 16' opona 50/55


jak 17'' i to z profilem 40

przypominam, że profil to ZMIENNA a nie stała i dobiera się go do rozmiaru fabrycznego biorąc pod uwagę szerokość opony, którą chcemy założyć inną niż standardowa.

Gruuby
10-03-2010, 00:30
chciałem tylko podpowiedzieć że 17'' 215/40 z zawiechą -30 nie jest dobrym rozwiązaniem bo nie wygląda to zbyt dobrze.

maalibu696
10-03-2010, 12:32
Z tego co widzę zamontowanie 40/45 215/225 jest jednoznaczne z perfekcyjnym asfaltem :) no chyba jednak w ramach zdrowego rozsądku 205 wystarczą;)

Tyberiusz
10-03-2010, 13:35
rozsądku 205 wystarczą

205/50R17 i też jest w porządku.

krzysiek1987
11-03-2010, 14:06
chciałem tylko podpowiedzieć że 17'' 215/40 z zawiechą -30 nie jest dobrym rozwiązaniem bo nie wygląda to zbyt dobrze.

Az tak zle nie wyglada, mam takie zalozone na moim autku, ale osobiscie polecilbym 215/45
dziury nie beda takie straszne jak na 215/40 no i nie bedzie tyle miejsca miedzy nadkolem a opona,
pozdrawiam

a co do felg to mysle ze 7,5 x17 et 35 mozesz spokojnie wlozyc tylko nie przesadzaj z profilem oponki. 215/45 bylo by rewelacja lub 205/50 tak jak koledzy powyzej doradzali


tutaj jest lepszy kalkulator do zamiennikow:
http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

Tuner.Pl
11-03-2010, 17:18
ja mam 215/35/18 i przy mojej dosc duzej glebie tyl mi chaczy jak mam 1 osobe.

krzysiek1987
11-03-2010, 18:02
ja mam 215/35/18 i przy mojej dosc duzej glebie tyl mi chaczy jak mam 1 osobe.


a jakie masz amorki i jakie obnizenie??? zapodaj fotki

Tuner.Pl
11-03-2010, 21:05
wystarczy kolego ze poszukasz sobie na forum przeciez mam znane auto na tym forum :)

Dodano po 1 godz. 28 min.:

tu masz jak wyglada -60/40 na 18' u mnie

http://tiny.pl/hg711

donpedro
11-03-2010, 22:01
Jak dla mnie to bardzo dobrze to wyglada.Moze ciut za bardzo obnizony,ale OK. :fan: Moje gratulacje za wyglad.

Tuner.Pl
11-03-2010, 22:06
za bardzo ee wydaje ci sie jeszcze bede spuszczal 3 cm :)

Gruuby
12-03-2010, 10:16
po prostu wypas masz to autko Tuner.Pl, ale z takim zawiasem to mój mondzio stałby tylko na podwórku ;/

Tuner.Pl
12-03-2010, 12:50
ee czemu?

krzysiek1987
12-03-2010, 13:38
takim autkiem da sie normalnie jezdzic tylko trzeba bardzo bardzo uwazac i troszke wyobrazni , wiem cos o tym, przechodzilem to w poprzednim autku, brat ma w swoim 4cm przeswitu i tez jezdzi :) (w zime nie ma mowy)

KW
12-03-2010, 14:42
I zapomnieć o parkowaniu w centrum miasta, i o możliwości jazdy w koleinach. Warto również przeszkolić się w nowej technice pokonywania garbów zwalniających, wyszukując wcześniej miejsce gdzie da się najechać prawą stroną na krawężnik a lewą przez garb, bo z najazdu klasycznego to się czasem nie da...

http://i43.tinypic.com/vimg7o.jpg
http://i43.tinypic.com/15ozfk7.jpg
http://i297.photobucket.com/albums/mm207/KamilWolski/Fiesta%20Stealth/DSC02899-1.jpg

GrekuPL
12-03-2010, 15:41
KW
coś Ci wisi :los2:

krzysiek1987
12-03-2010, 19:46
I zapomnieć o parkowaniu w centrum miasta, i o możliwości jazdy w koleinach. Warto również przeszkolić się w nowej technice pokonywania garbów zwalniających, wyszukując wcześniej miejsce gdzie da się najechać prawą stroną na krawężnik a lewą przez garb, bo z najazdu klasycznego to się czasem nie da...

http://i43.tinypic.com/vimg7o.jpg
http://i43.tinypic.com/15ozfk7.jpg
http://i297.photobucket.com/albums/mm207/KamilWolski/Fiesta%20Stealth/DSC02899-1.jpg


takimi autkami nie jezdzi sie po kraweznikach :)
pozdrawiam

donpedro
12-03-2010, 23:51
takim autkiem da sie normalnie jezdzic tylko trzeba bardzo bardzo uwazac i troszke wyobrazni , wiem cos o tym, przechodzilem to w poprzednim autku, brat ma w swoim 4cm przeswitu i tez jezdzi :) (w zime nie ma mowy)
Zmniejszyl bym do 100mm.Mniejsze opory powietrza i efekt :))

Tuner.Pl
13-03-2010, 13:02
wczoraj zalozylem gwint i mam 4,5 od ziemi :)

http://img138.imageshack.us/img138/1201/1027627.th.jpg (http://img138.imageshack.us/i/1027627.jpg/)

tomik
19-03-2010, 14:58
wczoraj zalozylem gwint i mam 4,5 od ziemi :)

http://img138.imageshack.us/img138/1201/1027627.th.jpg (http://img138.imageshack.us/i/1027627.jpg/)

Z takim prześwitem to już do lasu z kobietą nie zajedziesz ;)

Tuner.Pl
19-03-2010, 16:38
nie wiem jak ty ale ja jestem jakos inaczej wychowany i robie to w domu :):))))

badger
19-03-2010, 17:55
wczoraj zalozylem gwint i mam 4,5 od ziemi :)
Nie zrozum mnie źle, ale czy mógłbyś mi tak zupełnie szczerze odpowiedzieć jaki jest cel tych działań? ;)

Tuner.Pl
19-03-2010, 18:40
jedni lubia terenowki inni auta na glebie

donpedro
19-03-2010, 18:52
Kazdy ma jakiegos hopla. :helm:
Jedni lubia rybki a inni akwarium. :)
Prawie auto sportowe.Moze nawet F1.Ale nigdy nim nie bedzie.

Tyberiusz
19-03-2010, 21:29
wczoraj zalozylem gwint i mam 4,5 od ziemi :)
Nie zrozum mnie źle, ale czy mógłbyś mi tak zupełnie szczerze odpowiedzieć jaki jest cel tych działań? ;)

też mnie ciekawie, wcale to ładnie nie wygląda, o względach praktycznych już nie wspominając.

Jakbym miał taką glebę, to wszędzie musiałbym chodzić z buta, postawić, albo zajechać gdziekolwiek, przynajmniej w Elblągu na takim zawiasie to byłoby niemożliwe.

krzysiek1987
19-03-2010, 21:33
chlopaki to jest pasja, jedni chca zeby bylo twardo, nisko i szeroko, a drudzy lubia alu z profilem rolniczym i cenia sobie wygode,
sa gusta i gusciki :)
a wszyscy wiemy ze o nich sie nie dyskutuje :)
pozdrawiam

kuba181992
19-03-2010, 21:42
chlopaki to jest pasja, jedni chca zeby bylo twardo, nisko i szeroko, a drudzy lubia alu z profilem rolniczym i cenia sobie wygode,
sa gusta i gusciki :)
a wszyscy wiemy ze o nich sie nie dyskutuje :)
pozdrawiam Święte słowa ;) Moze u niego drogi po których jezdzi są okej... A pozatym ma gwint wiec jak by co zawsze moze sobie podnieść do góry. :)

Tuner.Pl
19-03-2010, 22:45
inaczej. moze to jest kwestwia wieku ale jakbym mial 35 lat zone i dzieci nie wsadzalbym gwintu. wiem ze mondeo to jest "auto rodzinne" i dlatego nie ma do niego za duzo tjiuuunerskich czesci na dziele tuningu TESCO :)

srednia wieku na tym forum to jest >35lat wiec nie dziewie sie czemu sa takie opinie co do jakijs mega gleby tak jak to chlopaki z vaga robia.

inni robia łał jak zrobia moda typu zalozylem cb radio albo przelozylem babel do rynienki zeby nie rysowalo dachu.

Rijndael- jaki jest cel tych dzialan? a po co ty modziles auto mechanicznie? pewnie masz zone 2 dzieci dlatego masz kombi i nie potrzebujesz robic WOW na blaszki pod remiza wygladem, jezdzisz z malymi w gory itd i nie mozesz sobie pozwolic na wieksza glebe, tylko zrobiles to dla sprawnego poruszania sie albo do zrobienia lebszego wrum glosem pomodzonej fał zeks.

takze nie rozumiem po co sa te komentarze? kazdy modzi sobie auto tak jak chce i chce sie wyrozniac z tlumu.
z jednej strony jest to pasja,z drugiej choroba.

tomik
24-03-2010, 22:27
nie wiem jak ty ale ja jestem jakos inaczej wychowany i robie to w domu :):))))

Nie żartuj :)) A jak będziesz pod namiotem to będziesz zabudowań szukał :rotfl:

donpedro
25-03-2010, 19:05
nie wiem jak ty ale ja jestem jakos inaczej wychowany i robie to w domu :):))))

Nie żartuj :)) A jak będziesz pod namiotem to będziesz zabudowań szukał :rotfl:
Zamowi domek z Drewbudu.Szybko mu go poskladaja. :rotfl:

Majkel87
04-04-2010, 11:13
siema koledzy mam pytanko chce na przod do swojej zamachowki opony kupic nie koniecznie nowe mam rozmiar feli 14 a generalnie chcialbym dobrac dobra wysokosc profil zeby auto lepiej sie sterowalo i trzymalo zakretow mozecie mi cos polecic ?? obecnie mialem 175/70/ 14

jackuno
04-04-2010, 12:58
generalnie chcialbym dobrac dobra wysokosc profil zeby auto lepiej sie sterowalo

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=134

Tu masz co i jak :bigok:
Teraz masz za wąskie i za wysokie ;)

donpedro
04-04-2010, 13:09
Twoje opony-bez komentarza.Uzyj szukajki i kup standardowe laczki przewidziane do twego modelu.Napewno bedzie lepiej.

Majkel87
05-04-2010, 10:25
ok dzieki

Tyberiusz
05-04-2010, 20:47
175/70/ 14


Teraz masz za wąskie i za wysokie wink

Byłyby ok, gdyby nie jeden fakt. Mondeo nie waży 900 kg. To prawie półtora tonowy samochód i 175 tu mija się z celem. 185/65 to standardowy i zarazem najlepszy rozmiar do mondeo na czternastki.

truskawek37
20-04-2010, 20:05
Witam czy opony 215/50/16 wejdą do forda mondeo mk I,czy nigdzie nie będzie obcierac.Czy rozmiar 195/65/15 będzie też pasował do forda mk I i czy nie bedzie obcierac.

KarolRS
20-04-2010, 21:05
195/65/15 bedzie OK, 215/50r16 bedzie wygladała jak od stara, odradzałbym

donpedro
20-04-2010, 23:06
Pilne.Powiedzcie mi jakie ET ma mkI?Chodzi o oryginalne.Potrzebuje znajomy a ja nie mam czasu na szukanie po forum.Dzieki.

Zbysiuuu
20-04-2010, 23:46
To zależy.
Borbety mam na ET 40 ale to sa 16`.(fordowskie czteroramienne)
Wieloramienne takie jak ma Rolnik maja bodaj 46, oryginalne stalowe 14` maja ET 47.5

donpedro
21-04-2010, 01:05
dziekuje

truskawek37
21-04-2010, 08:39
Witam mam felgi 15x6cali x108 et 40,czy mogę wrzucić na nie opony 195/65/15 czy lepiej 205/60/15 ,chciałbym założyć 205/55/15 bo takie mam ale ciężko dostać taki rozmiar i są drogawe.

kuba181992
21-04-2010, 13:17
Witam mam felgi 15x6cali x108 et 40,czy mogę wrzucić na nie opony 195/65/15 czy lepiej 205/60/15 ,chciałbym założyć 205/55/15 bo takie mam ale ciężko dostać taki rozmiar i są drogawe.
A nie lepiej 195/60/15 ??

Lipa
21-04-2010, 14:59
Tuner gdzie masz klamkę z tyłu? 8O fajnie to wygląda!!!

Qrzyh
21-04-2010, 15:11
Tuner gdzie masz klamkę z tyłu?

Zapewne wewnatrz:P

truskawek37
21-04-2010, 15:13
Najlepiej byłoby 195/60/15 ale 195/65/15 bardziej dostępna i cenowo lepiej a z tych dwóch 195/65/15 i 205/60/15 które lepiej założyć.

Dodano po 1 min.:

Felga 15 x 6 cali et 40

Gruuby
21-04-2010, 19:09
195/65/15 bedzie OK, 215/50r16 bedzie wygladała jak od stara, odradzałbym a co powiesz na 17'' i opony 205/55??

MAG
21-04-2010, 22:44
195/65/15 bedzie OK, 215/50r16 bedzie wygladała jak od stara, odradzałbym a co powiesz na 17'' i opony 205/55??
Jeśli 17-tka to z oponą 205/50/17 albo 215/45/17 albo 225/45/17 albo bardzo ewentualnie 215/40/17, ale przy tym ostatnim rozwiązaniu będzie "zero" komfortu i bez gleby 40mm z przodu nawet nie pdchodź do takiego rozwiązania, bo będzie wygladał jak na szczudłach :hehe:

Gruuby
22-04-2010, 07:42
już takie mam założone 205/55 R17 i zawias -30 i więcej się nie da bo koło już wypełnia całe nadkole. A balon temu dość duży bo i u mnie w okolicy drogi z głębokimi dziurami :/

Qrzyh
22-04-2010, 10:34
już takie mam założone 205/55 R17 i zawias -30 i więcej się nie da bo koło już wypełnia całe nadkole. A balon temu dość duży bo i u mnie w okolicy drogi z głębokimi dziurami :/

Pochwal sie fotka :) 205/55 to musi byc niezly balon :satan:

Baracuda
22-04-2010, 13:40
Rany a ja sie martwię że ja mam balony... :P (215/45 i 245/40)

Gruuby
22-04-2010, 16:21
sorry za jakość fotek ale mi się tylko telefon ostał,bo cyfrówke utopiłem w wiśle :wall:

fotka na kapciach 205/40 (po 3 tygodniach jazdy przedni zawias do roboty :zly: )

http://img231.imageshack.us/img231/3316/image00070sm1.th.jpg (http://img231.imageshack.us/i/image00070sm1.jpg/)

a teraz mam 205/55.

http://img532.imageshack.us/img532/5403/image00074sm.th.jpg (http://img532.imageshack.us/i/image00074sm.jpg/)

http://img21.imageshack.us/img21/697/image00075sm.th.jpg (http://img21.imageshack.us/i/image00075sm.jpg/)

Fortis
22-04-2010, 22:19
witam jakie oponki mogę wrzucić na 16" ?

truskawek37
22-04-2010, 23:10
Czy 205/60/15 będą pasować do mk I na felgę 15x6 cal et 40.

KarolRS
22-04-2010, 23:55
OT, ale najwieksze felgi...

Co powiedzie na 15x19'' z oponą jak się nie mylę 335/25ZR19''?

Tyberiusz
23-04-2010, 01:36
a teraz mam 205/55.

http://img532.imageshack.us/img532/5403/image00074sm.th.jpg (http://img532.imageshack.us/i/image00074sm.jpg/)

http://img21.imageshack.us/img21/697/image00075sm.th.jpg (http://img21.imageshack.us/i/image00075sm.jpg/)

Ale Allroad :wow2:


205/55 też mam, ale na R15 ;)

SteelRat
23-04-2010, 15:45
205/55/16

http://img189.imageshack.us/my.php?image=sr161.jpg

http://img269.imageshack.us/my.php?image=sr162.jpg

Qrzyh
23-04-2010, 16:15
205/55/16

http://img189.imageshack.us/my.php?image=sr161.jpg

http://img269.imageshack.us/my.php?image=sr162.jpg

I tak powinno byc :)

PS.Doloz mu hokejke bo bez niej jakos lyso :)

arnixx
23-04-2010, 16:39
Zdecydowałem się na 16'stki Wolfa ;)

Qrzyh
23-04-2010, 21:59
Zdecydowałem się na 16'stki Wolfa

Wrzuc fotke jak leza na aucie jak zalozysz :)

arnixx
26-04-2010, 01:33
[quote=arnixx]Zdecydowałem się na 16'stki Wolfa

Wrzuc fotke jak leza na aucie jak zalozysz :)[/quote

Zobaczycie dopiero na zlocie ;)

Autko będzie wtedy całe ładnie wyglądało :beer:

Tyberiusz
26-04-2010, 11:58
Niektórzy się studiują zaocznie i nie zobaczą na zlocie :hehe:


No poka poka :)

arnixx
26-04-2010, 13:42
Jak odbiorę autko od lakiernika. Bo kółka leża w garażu i czekają :)

truskawek37
26-04-2010, 15:10
Witam mam pytanie ,czy opony z 2001 roku nowe nie używane warto kupić,czy raczej już się nie nadają.

Thazek
26-04-2010, 15:23
Witam mam pytanie ,czy opony z 2001 roku nowe nie używane warto kupić,czy raczej już się nie nadają.
to już jest opona która ma 9 lat!!
taka opona już ma słabe właściwości i gum amoże być sparciała i szybko mogą bąble wyskoczyć! ale jak są tanie i zależy Ci na nich to możesz spróbować pojeżdzić ;)

KW
26-04-2010, 16:44
Witam mam pytanie ,czy opony z 2001 roku nowe nie używane warto kupić,czy raczej już się nie nadają.

Za 20-50zł tak.

arnixx
27-04-2010, 01:07
Znajomy chce wstawić alu felgi do Mk1 sedana i teraz pytam, bo podesłał mi taki felgi i czy one bedą pasowały?:
http://moto.allegro.pl/item1010981285_borbet_t_7_5_9_jx16_4x108_audi_ford _peugeot.html

lub


http://moto.allegro.pl/item1017519841_alufelgi_17_4x108_audi_80_b3_b4_for d.html

Qrzyh
27-04-2010, 10:15
1.beda obcierac, generalnie fele z peugote maja za male et
2,ok, pod warunkiem ze otwor centrujacy jest ok, trzeba sie przedawcy dopytac.

MAG
27-04-2010, 11:42
1.beda obcierac, generalnie fele z peugote maja za male et
2,ok, pod warunkiem ze otwor centrujacy jest ok, trzeba sie przedawcy dopytac.
1. Tylne tylko są problematyczne, bo te węższe maja dobre parametry, ale generalnie takie zestawy zakłada się do autek mających tylne nadkola "rzeźbione" i poszerzane - więc albo naciagasz ranty tylnych błotników (i to dość zdrowo), albo mocno usztywniasz tył auta lekko go podnosząc - tak aby przy dobiciu nie ocierały.

2. Pomimo kapselków Audi, raczej nie sądzę, aby były to felgi fabryczne, wiec zapewne maja pierścienie redukcyjne na VWejowską średnicę (chyba 57,6mm) - czyli musiałbyś zamówić nowe pierścienie na fordowską średnicę 63,3mm - dobrze byłoby się upewnić jednak czy felgi mają pierscienie centrujące, czy też są jednak fabrycznymi ze stałym otworem dedykowanym dla grupy szmelcwagena.

maalibu696
28-04-2010, 00:23
http://i43.tinypic.com/2h3aomo.jpg

Tak wygląda to na 17 calowych obręczach z oponką 225.
Ładnie nawet bardzo, i bez gleby że tak powiem. Tył był nieco podniesiony a to konieczne jeśli zakłada się et 35, inaczej nawet w pojedynkę organizowany jest konkurs "kto pierwszy zedrze logo producenta opony" ;)
Zawieszenie nie jest sportowe, ale już jego zestrojenie dla potrzeb tych kół jest tak sztywne że nie wyobrażam sobie jazdy na mniejszym profilu. Przód prawdopodobnie pójdzie jeszcze nieco w dół, co odciąży tył, bo teraz o jeździe w 5 można zapomnieć;) trzeba pamiętać o mocniejszym dodawaniu gazu, i możliwości zalania nieco silnika stojąc w korku. Nie polecam tego typu ogumienia przy silniku mniejszym niż 16v 1.8, Sam używam 2Litrówki i 140 koni, teraz już tak łatwo gumy sie nie pali;)) To taka mała przestroga dla tych którzy używają Mondziaków bardzo często i na bardzo dziurawych drogach.

Tyberiusz
28-04-2010, 00:27
Nie polecam tego typu ogumienia przy silniku mniejszym niż 16v 1.8,

Ja tego nie polecam nawet do 1.8 :los2: jeździłem przez tydzień na 225, najpierw czuć było spadek dynamiki, na stacji wzrost spalania, ale po dwóch dniach się przyzwyczaiłem, a jak oddawałem koła i założyłem swoje chyba 185, nie pamiętam, (albo 195) to poczułem, że jest bardziej dynamiczne.

maalibu696
28-04-2010, 00:53
fakt coś tam faktycznie trochę gorzej się zbiera, ale za to nie ma problemu z trakcją ;) miałem kiedyś 14 :D na deszczu bez TC koła tak spinowały że ledwo nawet na 3 trzeba było uważać:)

Kiedy już nazbieram to zakupie nowe 16 :) to będzie chyba idealny kompromis

arnixx
02-05-2010, 02:21
a takie wlezą?
http://moto.allegro.pl/item1018432314_alufelgi_borbet_16_4x108_audi_ford. html

Qrzyh
02-05-2010, 07:45
nie :jezor: tyl zapewne bedzie ocieral

Tak na przyszlosc:

Prze feldze 7.5cala, et 35 i oponie 215 mam 6mm luzu przy tylnym blotniku, tak wiec et od 35 w gore powinno podejsc :) Tam w linku masz tylne kolka et30 wiec moze byc problem.

Kraja
02-05-2010, 10:00
dodatkowo tylne mają taki rozmiar 9Jx16H2 Et30 :) więc na bank nie wejdą bez rzeźby :)

kuba181992
02-05-2010, 10:53
dodatkowo tylne mają taki rozmiar 9Jx16H2 Et30 :) więc na bank nie wejdą bez rzeźby :) Tył napewno będzie tarł i to ładnie. Nie dość że złe ET to jeszcze szeroka felga. :)

maalibu696
05-05-2010, 10:46
dodatkowo tylne mają taki rozmiar 9Jx16H2 Et30 :) więc na bank nie wejdą bez rzeźby :)

ludzie się martwią czy przy et 35 nie będzie przycierać:D a co dopiero na takiej feldze et 30:D

kuba181992
05-05-2010, 10:57
dodatkowo tylne mają taki rozmiar 9Jx16H2 Et30 :) więc na bank nie wejdą bez rzeźby :)

ludzie się martwią czy przy et 35 nie będzie przycierać:D a co dopiero na takiej feldze et 30:D To że felga ma et 30 to jest pół biedy ja mam ET 25 :)) TYlko chodzi o to ze ma aż 9J

truskawek37
07-05-2010, 13:00
Witam czy 195/65/15 mogę spokojnie założyc do mk I ,czy nie będzie nigdzie obcierać ,muszę wymienić oponki na nowe letnie. Może ktoś się orientuje które oponki lepiej założyc;Firestone TZ 300,Uniroyal Rainexpert czy Fulda Carat Progreso.Felgi mam 15x 6 cali et 40.

esik_az_eso
07-05-2010, 14:24
Witam czy 195/65/15 mogę spokojnie założyc do mk I ,czy nie będzie nigdzie obcierać ,muszę wymienić oponki na nowe letnie. Może ktoś się orientuje które oponki lepiej założyc;Firestone TZ 300,Uniroyal Rainexpert czy Fulda Carat Progreso.Felgi mam 15x 6 cali et 40.

co Ty-to są fabryczne forda przecież, nic się nie będzie działo złego

jackuno
07-05-2010, 14:47
Witam czy 195/65/15 ...

co Ty-to są fabryczne forda przecież, nic się nie będzie działo złego
:nono:

195/60/15 :madrala:
ale obcierać nie będą :)

esik_az_eso
07-05-2010, 16:51
Witam czy 195/65/15 ...

co Ty-to są fabryczne forda przecież, nic się nie będzie działo złego
:nono:

195/60/15 :madrala:
ale obcierać nie będą :)

:pad: :pad: :panna: :panna: :placz: :placz: :zgoda: :fan:

kuba181992
07-05-2010, 21:57
Witam czy 195/65/15 mogę spokojnie założyc do mk I ,czy nie będzie nigdzie obcierać ,muszę wymienić oponki na nowe letnie. Może ktoś się orientuje które oponki lepiej założyc;Firestone TZ 300,Uniroyal Rainexpert czy Fulda Carat Progreso.Felgi mam 15x 6 cali et 40. 195/65/15 nie bedą obcierać... Ale fabryczny rozmiar to 195/60/15 a co do do opon to nie mam pojęcia... Osobiście posiadam fuldy i jestem zadowolony ;)

Thazek
08-05-2010, 18:38
Jak już ciągnie się tu rozmowa na temat opon to...
powiedzcie mi jak się będzie zachowywać oponka 205/45/17 na feldze 7.5cala ET 35 ???
chodzi mi o właściwości jezdne! jak się będzie auto zachowywało na drodze? i czy nie będzie problemu z jazdą!
bo przede wszystkim chodzi mi o to że mam TDika i :) no wiecie nie chciałbym mieć go na walcach takich że auto mi nie pojedzie :))
dlatego wymyśliłem sobie taki profil opony i szerokość! dodam że auto mam posadzone 40mm co prawda na razie tylko przód ale tył też będzie!
słucham opinii tych którzy bujają się na 17-kach wszelkie opinie są ważne dla mnie bo to zależy od tego czy zapodam sobie takie fele ;) przypomnę że nie jeżdżę dużo i nie robię dużych tras więc nie będę dużo narzekał na komfort jazdy ;)

kuba181992
08-05-2010, 22:02
Jak już ciągnie się tu rozmowa na temat opon to...
powiedzcie mi jak się będzie zachowywać oponka 205/45/17 na feldze 7.5cala ET 35 ???
chodzi mi o właściwości jezdne! jak się będzie auto zachowywało na drodze? i czy nie będzie problemu z jazdą!
bo przede wszystkim chodzi mi o to że mam TDika i :) no wiecie nie chciałbym mieć go na walcach takich że auto mi nie pojedzie :))
dlatego wymyśliłem sobie taki profil opony i szerokość! dodam że auto mam posadzone 40mm co prawda na razie tylko przód ale tył też będzie!
słucham opinii tych którzy bujają się na 17-kach wszelkie opinie są ważne dla mnie bo to zależy od tego czy zapodam sobie takie fele ;) przypomnę że nie jeżdżę dużo i nie robię dużych tras więc nie będę dużo narzekał na komfort jazdy ;) Ja posiadam 205/40/17 No więc tak . Zakręty przy predkościach 120-140 km/h bajka mułowaty jakoś specjalnie nie jest wydaje mi się ze prawie różnicy nie ma... W sumie to są tylko 2 minusy. Jak wpadniesz w WIĘKSZĄ dziurę to na dzien dobry nowy komplet felg ;) Nom a drugim ogromnym minusem jest prowadzenie w koleinach . :wall: Takie opony pompuje się do 2.5-2.8 bar a Więc zabardzo sie nie poddają i ciąga na kazda strone :(

Lipa
09-05-2010, 00:53
Wrzuć jakąś fotkę Twoich felg

Thazek
09-05-2010, 09:48
Tylko Ty posiadasz oponki 205/40/17 a ja piszę o oponach 205/45/17 no ale jak mówisz że dobrze Ci się na nich jeździ to fajnie :)
więc słucham dalszych opinii na temat takich opon i felg 17''

kuba181992
09-05-2010, 22:06
Wrzuć jakąś fotkę Twoich felg Do kogo pytanie ? ;)

Lipa
09-05-2010, 22:28
Ciebie :beer:

kuba181992
09-05-2010, 22:55
Ciebie :beer: Prosze bardzo mówisz masz :pub: http://img180.imageshack.us/i/sn851867.jpg/

Thazek
10-05-2010, 12:08
Ładne masz te felgi :)
ale nadal nie wiem czy oponki 205/45/17 mogą być czy nie... :(

MAG
10-05-2010, 18:06
Ładne masz te felgi :)
ale nadal nie wiem czy oponki 205/45/17 mogą być czy nie... :(
Rozmiar troszke mniejszy niz zalecany, ale w granicach tolerancji.

Czemu nie chcesz 215/45/17?
Te oponki sa tańsze i jest większy w nich wybór ...

Qrzyh
10-05-2010, 18:22
Ładne masz te felgi :)
ale nadal nie wiem czy oponki 205/45/17 mogą być czy nie... :(
Rozmiar troszke mniejszy niz zalecany, ale w granicach tolerancji.

Czemu nie chcesz 215/45/17?
Te oponki sa tańsze i jest większy w nich wybór ...

Spokojnie zakladaj jesli masz gdzies takie tanio do wyrwania :) Bedziesz musial troche bardziej uwazac na dziury niz na preferowanej oponce ale bez obaw, ja smigam na 215/40 ktore sa o 12mm nizsze srednica od 205/45 i jakos daje rade jezdzac bardzo uwaznie, u mnie jest jeszcze tylko taki minus ze przy 130km/h na liczniku jade faktycznie 7-8km/h mniej, ty bedziesz blizej wskazan na liczniku :)

Thazek
11-05-2010, 00:17
Rozmiar troszke mniejszy niz zalecany, ale w granicach tolerancji.
dobrze wiedziec :)



Czemu nie chcesz 215/45/17?
poniewaz mam TDika i nie chcial bym odczuc to tak bardzo na spadku mocy ;)


Spokojnie zakladaj jesli masz gdzies takie tanio do wyrwania
he he z takimi oponami nie mam zadnego problemu tylko do kuzyna musze podjechac!




Bedziesz musial troche bardziej uwazac na dziury
mysle ze spokojnie dam rade lepsze to niz profil 40 ;)

a poza tym jakie bedzie sie auto zachowywalo?? nie bedzie plywac po drodze???

KW
11-05-2010, 10:41
przy takich laczkach mogą, ale nie muszą być problemy z koleinami

esik_az_eso
11-05-2010, 10:54
niestety są problemy z koleinami- potrafi niewiarygodnie wyrwać kierownicę, więc można zapomnieć o nonszalanckim prowadzeniu jedną ręką, czasami wręcz nadgarstki bolą od prowadzenia

Thazek
11-05-2010, 16:07
niestety są problemy z koleinami- potrafi niewiarygodnie wyrwać kierownicę
na tej trasie gdzie jeżdże nie ma kolein :) i ani jak o tako "dziur" takich konkretnych... jak już coś to takie łaty na drodze jak to w każdej miejscowości ;)
czuć małe dziurki ale poza tym dobrze się jeździ!
czekam jeszcze na inne opinie i dzięki za te o napisaliście! :) nadal mam rozkminkę czy brać 17'' czy nie! :)

Fortis
11-05-2010, 18:57
Panowie jakie rozmiary pasują na tył 16 calowe felgi z przodu mam założone 205/55

maalibu696
12-05-2010, 11:32
Koleiny Koleinami, do wszystkiego się przyzwyczaisz, tydzień pojeździsz.
Ale fakt uważaj, za pierwszym razem może cię to zaskoczyć.

Tyberiusz
12-05-2010, 18:24
poniewaz mam TDika i nie chcial bym odczuc to tak bardzo na spadku mocy wink

moc w TD :los2:

KarolRS
12-05-2010, 19:02
Thazek bierz 17'', kupisz 16 bedziesz marudził po czasie,ze nie 17'', ja do mondasa kupilem 16 i po pol roku juz plulem sobie w brode,ze nie 17''.

Przyzwyczaisz sie do 17 to i 18 nie bedzie straszna! Weź tylko z jakimś fajnym ET.

Ja mam w lagunie 16'' TSW z oponami 205/50r16 i tył jest aż wypchany do nadkola,wyglada jakby byl szerzej jak przód, dobry efekt.

Thazek
12-05-2010, 20:29
moc w TD szczerbatylos
spadowa :foch:



Thazek bierz 17'',
sie musze dobrze z tym zastanowic... bo w sumie teraz jak bestia posadzona jest to bedzie ladnie sie prezentowac :)

_Mario
12-05-2010, 20:43
bedzie ladnie sie prezentowac
ja mogę potwierdzić samochód na 17 -kach zmienił się maksymalnie.Super to wygląda. No tragedii /przynajmniej dla mnie/ nie ma. Super się jeździ , oponki też fajne to trzyma się asfaltu idzie jak burza :)

kuba181992
12-05-2010, 22:34
bedzie ladnie sie prezentowac
ja mogę potwierdzić samochód na 17 -kach zmienił się maksymalnie.Super to wygląda. No tragedii /przynajmniej dla mnie/ nie ma. Super się jeździ , oponki też fajne to trzyma się asfaltu idzie jak burza :) Wrzucajcie fotki chętnie rzucę okiem ;)

_Mario
12-05-2010, 22:59
ja akurat mam takie jak Qrzyh. Tylko kolor budy ciemny, ładnie się to komponuje .Zdjęć nie mam :(

Qrzyh
12-05-2010, 23:40
ja akurat mam takie jak Qrzyh

:metal2: :beer: ;) :satan: :) :bigok:


Zdjęć nie mam Sad


:panna: :smash:

Biegaj i zrob czympredzej :glupi:

_Mario
12-05-2010, 23:44
:beer: :beer: :metal2:

Thazek
13-05-2010, 05:30
Super się jeździ
to fajnie :)



oponki też fajne to trzyma się asfaltu idzie jak burza
jakie masz oponki?? jaki profil i szerokosc?? :hmm:

_Mario
13-05-2010, 11:56
jakie masz oponki?? jaki profil i szerokosc??
215/45/17

Qrzyh
13-05-2010, 11:56
jakie masz oponki?? jaki profil i szerokosc?? Hmm

Poczekajmy az fote wrzuci :)

Dodano po 21 sek.:

Qrna nie zdazylem :P

_Mario
13-05-2010, 11:58
jeszcze jedna sprawa , pompuję je normalnie tak jak producenci polecają ni żadne 2.6 czy 2.7 tylko 2.3 , nawet 2.2 zależy ile osób jeździ ze mną .

Baracuda
13-05-2010, 19:33
jeszcze jedna sprawa , pompuję je normalnie tak jak producenci polecają ni żadne 2.6 czy 2.7 tylko 2.3 , nawet 2.2 zależy ile osób jeździ ze mną .

Ja osobiście oponki mam napompowane na 2,7

http://images35.fotosik.pl/148/10b13a46e52323ccmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images42.fotosik.pl/206/5c9c355d2017be94med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Fotki bez gleby mam ale nie zakładam dopóki nie poszerzę nadkoli

_Mario
13-05-2010, 20:10
Ja osobiście oponki mam napompowane na 2,7
jak kto woli i jak mu się jeździ. Baracuda Twój mondek....potwór super wygląda :up:

Baracuda
13-05-2010, 20:16
Ja osobiście oponki mam napompowane na 2,7
jak kto woli i jak mu się jeździ. Baracuda Twój mondek....potwór super wygląda :up:
Potwór to dopiero będzie ;) Co do tego ko woli to bym nie wolał ale musze bo mam naciąg opon i istnieje możliwośc że spadną pod mniejszym ciśnieniem.

esik_az_eso
13-05-2010, 20:18
Barakuda Ty opowiadaj jak działania, a nie uciekaj

_Mario
13-05-2010, 20:23
bo mam naciąg opon i istnieje możliwośc że spadną pod mniejszym ciśnieniem.
aaa o to chodzi.wszystko jasne. :up:

badger
13-05-2010, 20:26
Nie wiem jak w mk1 ale zalecenia forda nt. mk3 są bardzo zaniżone, przy takim ciśnieniu jak sobie życzą opony piszczą na każdym zakręcie, a auto prowadzi się jak transatlantyk. Ja też pompuje ok. 2,6-2,7 latem i 2,5 zimą.

_Mario
13-05-2010, 20:31
to nie ten temat co prawda,ale nie po piszczeniu opon bym sprawdzał czy właściwie napompowałem tylko po wygodzie jazdy odczuciach za kierą.Opona musi właściwie przylegać do gleby. Jak za dużo napompuję to środek opony zetnie jak za mało to brzegi itd. itd.
Nie istotne nie ten temat nie jednokrotnie temat wałkowany.Pozdrawiam.

esik_az_eso
13-05-2010, 20:35
Baracuda, Ty masz kolor dark aubergine?

masz klamki w kolorze...ale zazdroszczę

badger
13-05-2010, 20:41
to nie ten temat co prawda,ale nie po piszczeniu opon bym sprawdzał czy właściwie napompowałem tylko po wygodzie jazdy odczuciach za kierą.Opona musi właściwie przylegać do gleby. Jak za dużo napompuję to środek opony zetnie jak za mało to brzegi itd. itd.
Nie istotne nie ten temat nie jednokrotnie temat wałkowany.
Pisk opon pojawia się gdy opony zaczynają tracić przyczepność, więc widać nie przylegają zbyt dobrze. ;) Zresztą niektórzy producenci opon zalecają do mk3 właśnie ok. 2,5.

_Mario
13-05-2010, 20:58
przecież na za dużym ciśnieniu nie przylegają a nie odwrotnie, no tak upraszczając bo :
http://www.felgi-opony.com/images/media/opony_cisnienie.gif

Dodano po 3 min.:

zobaczcie tutaj http://www.opony.com.pl/tabela_cisnien/new_tabela_cisnien.asp

kuba181992
13-05-2010, 21:04
jeszcze jedna sprawa , pompuję je normalnie tak jak producenci polecają ni żadne 2.6 czy 2.7 tylko 2.3 , nawet 2.2 zależy ile osób jeździ ze mną .

Ja osobiście oponki mam napompowane na 2,7

http://images35.fotosik.pl/148/10b13a46e52323ccmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images42.fotosik.pl/206/5c9c355d2017be94med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Fotki bez gleby mam ale nie zakładam dopóki nie poszerzę nadkoli Mmm... ślicznie wygląda jak możesz podaj jakąś fotke od boku. Aluski super :beer:

_Mario
13-05-2010, 21:06
i ten kolor ... ładnie się przez to prezentuje

esik_az_eso
13-05-2010, 21:48
i ten kolor ... ładnie się przez to prezentuje

ja mam taki :helm:

a jaki silnik baracuda pakuje, oj...

Qrzyh
13-05-2010, 22:06
Ja jezdze 2.8 i w sumie i tak ranty bardziej mi sie wycieraja niz srodek opony, ale moze za szybko w zakrety wchodze :)

Baracuda, wiem ze 5x108, ale felga wyglada prawie na 18 pieeeeeeeknie po prostu :)
Czy Ty czasem nie masz jakiejs dokladki na tylnym zderzaku? Tak mi to ladnie i niefabrycznie wyglada :)

Co do innych planow trzymam za Ciebie kciuki Baracuda i wkoncu musimy gdzies sie spiknac na spociku czy cus, chcialbym zobaczyc chociaz te piekne kubelki :) o ile masz je jeszcze :satan:

Baracuda
14-05-2010, 09:50
Ogólnie tak :
-Auto sie składa powoli (wcześniej przez brak roboty teraz przez nadmiar idzie to opornie ale do przodu)
-Silnik na razie jest w tym blaszanym garażu ale zbieram tajle do montażu
-Moje koła pomimo tego że mam 2,7 napompowane przylegają całą szerokością bieżnika może przez naciąg??
-Klamki wiem że fajne bo sam malowałem auto :P (ale i tak znów w tym roku będzie poprawiane)
-Dokładki jeszcze żadnej przynajmniej na fotkach :P
-Fotele mam :P i nie oddam :P


A więcej fotek tutaj

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/74252

kuba181992
14-05-2010, 14:04
Baracuda za ile wyrwałeś przedni zderzak od rs ?? jeżeli można wiedzieć ;)

maalibu696
18-05-2010, 23:51
Powiem tyle... wróciłem do 15;) deszcz i jakaś dziura i sie poszedł Michelin Pilot jeb** 500zł w dupie:D 17nastki są cool, ale fakt nie są praktyczne, przy 150 w zakręcie jak mi przytarło...;/ hardcore, Rozsądek to zaprzeczenie tuningu ;) ale chyba na zime zainwestuje w jakieś ładne nowe 15 alumy i będą jak ulał :)

Baracuda
19-05-2010, 00:42
Powiem tyle... wróciłem do 15;) deszcz i jakaś dziura i sie poszedł Michelin Pilot jeb** 500zł w [oceznzurowano]:D 17nastki są cool, ale fakt nie są praktyczne, przy 150 w zakręcie jak mi przytarło...;/ hardcore, Rozsądek to zaprzeczenie tuningu ;) ale chyba na zime zainwestuje w jakieś ładne nowe 15 alumy i będą jak ulał :)


Mogę zapytać o co przytarło ?? Do zimy jeszcze daleko ale już mam plan :P

maalibu696
19-05-2010, 12:07
Powiem tyle... wróciłem do 15;) deszcz i jakaś dziura i sie poszedł Michelin Pilot jeb** 500zł w [oceznzurowano]:D 17nastki są cool, ale fakt nie są praktyczne, przy 150 w zakręcie jak mi przytarło...;/ hardcore, Rozsądek to zaprzeczenie tuningu ;) ale chyba na zime zainwestuje w jakieś ładne nowe 15 alumy i będą jak ulał :)


Mogę zapytać o co przytarło ?? Do zimy jeszcze daleko ale już mam plan :P

W "szklarni" masz inaczej z tyłu nadkola niż w sedanie, problemem nie jest skok bo koła się chowały spokojnie, problemem jest przechył w zakręcie plus nierówność w jezdni i logo z opony zdziera się ;) może 215 były by lepsze.
Aktualnie wole nacieszyć się jazdą;)

Baracuda
19-05-2010, 13:48
Powiem tyle... wróciłem do 15;) deszcz i jakaś dziura i sie poszedł Michelin Pilot jeb** 500zł w [oceznzurowano]:D 17nastki są cool, ale fakt nie są praktyczne, przy 150 w zakręcie jak mi przytarło...;/ hardcore, Rozsądek to zaprzeczenie tuningu ;) ale chyba na zime zainwestuje w jakieś ładne nowe 15 alumy i będą jak ulał :)


Mogę zapytać o co przytarło ?? Do zimy jeszcze daleko ale już mam plan :P

W "szklarni" masz inaczej z tyłu nadkola niż w sedanie, problemem nie jest skok bo koła się chowały spokojnie, problemem jest przechył w zakręcie plus nierówność w jezdni i logo z opony zdziera się ;) może 215 były by lepsze.
Aktualnie wole nacieszyć się jazdą;)

A może b po prostu wystarczyło nadkole od środka zagiąć rant ??
Szklarnia znacz htb ?? dziwne dla mnie szklarnia to kombi ;)
Niby nie powinienem pytać bo u mnie auto sie opiera na felgach ale jak poszerzę chciał bo wiedzieć jak to wygląda...

maalibu696
19-05-2010, 23:08
Chodziło mi o mojego kombiaka:) i powiem jeszcze tak, Lans na 17nastkach jest bez wątpienia, ale trzeba się przestawić w stylu jazdy na bardziej "żyłujący" inaczej ci będzie Bolid skakał :)