PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Demontaż czujnika temperatury zewnętrznej



marcink
05-03-2010, 23:13
Witajcie,
z tego, co widzę było już sporo wątków na temat czujnika temperatury - opisy problemów, że na wyświetlaczu są trze kreski zamiast temperatury itp.
U mnie również taki problem zaistniał i z tego co widzę spowodowane to było tym, że urwany został jeden z dwóch kabli dochodzących do czujnika.
Postanowiłem zbadać cała sytuację, znaleźć czujnik i może dolutować kabel jakby się dało - niestety jednak trafiłem na mały problem: nie mam pojęcia w jaki sposób "odczepić" czujnik od zderzaka. Nie chcę na silę tego rozwalać, dlatego też pierwsze co robię to pytam się Was.

Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia, które udało mi się zrobić podczas nurkowania pod samochód na parkingu centrum handlowego.

http://members.chello.pl/a.kwiatkowski2/DSC09107.JPG
http://members.chello.pl/a.kwiatkowski2/DSC09108.JPG

Z góry wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc.[/url]

Rowik
06-03-2010, 07:03
Ta odstająca, prostokątna, metalowa blaszka służy do demontażu aczkolwiek na zdjęciach wydaje mi się, że widzę biały nalot jakby od kleju. Być może, że ktoś już kiedyś to wklejał? I stąd Twój problem?

marcink
06-03-2010, 07:54
Biały nalot to może być sól. W jaki sposób wykorzystać tą blaszkę? Pociągnąć? Nacisnąć?

A ten czarny "cypek" który znajduje się mniej więcej po środku czujnika to rozumiem, że pewnie go też trzyma?


EDIT: Przyglądałem się nowym czujnikom. Czy ktoś może potwierdzić to, że żeby wyjąć czujnik należy blaszkę przyciągnąć w stronę czujnika i wtedy pociągnąć do góry? Z drugiej strony czujnika (po przeciwnej stronie gdzie jest blaszka) są dwa plastikowe cypki, które trzymają czujnik i należy uważać, żeby ich nie urwać.

MarekPrint
06-03-2010, 10:32
ściskasz tą blaszkę w kierunku czujnika i sam Ci wyskoczy

marcink
06-03-2010, 11:13
Właśnie tak myślałem. No nic, popróbuje i jak się uda to się pochwalę - może coś innym na przyszłość się przyda.

marcink
07-03-2010, 21:36
Operacja się udała :-) Czujnik wymontowany.

Kabel jest tak urwany, że nie ma możliwości wlutowania go z powrotem. Ostatnio znajomy dał mi czujnik temperatury z rozebranego Scorpio rocznik 88 - czujnik wygląda identycznie, tylko wtyczka jest inna (również dwa przewody).
Jak sądzicie, będzie pasować?

marcink
09-03-2010, 19:46
Podłączyłem czujnik ze Scorpio i nie działa, nadal wyświetlają się trzy kreski. Rezystancja na czujniku się zmienia wraz z ciepłem (test z suszarką), jednak wydaje się, że inna jest skala omów, na podstawie których określa się temperaturę.

Chyba pozostaje mi kupno nowego...

Rowik
09-03-2010, 21:57
Opłaca Ci się kupno nowego? Poszukaj na allegro. Jest wiele ofert samochodów angielskich na części. Zapewne będzie taniej.

marcink
09-03-2010, 23:40
Oczywiście, że mi się nie opłaca. Pisząc nowy miałem na myśli - inny ;-) Mój błąd.

Inna sprawa jest taka, że rozebrałem mój czujnik i tam w środku są tylko 3 części elektroniczne (termistor, rezystor i coś jeszcze). Jutro biorę do pracy i dam elektronikom niech się wypowiedzą. Jeśli koszt części będzie dużo dużo niższy, to może sam czujnik zrobię i tyle.

MarekPrint
10-03-2010, 08:37
jeśli nawet uda Wam się naprawić to pamiętaj aby go szczelnie zamknąć , wiadomo , wilgoć, woda robią swoje.

marcink
10-03-2010, 08:41
Wiadoma sprawa :-) Silikonem zaleję całość i wrzucę w starą obudowę - powinno wystarczyć. Jeśli się uda całość zrobić samemu to stworzę oddzielny wątek, może ktoś również będzie chciał się tym pobawić :-P

Rowik
10-03-2010, 16:36
Ja zastosowałem Poxipol. Mieszaninę umiejscowiłem w środku za pomocą wykałaczki do zębów. Na górze wyrównałem płaszczyznę. Wcześniej oryginalnie było coś w rodzaju silikonu także zastosowałem coś twardszego.

kamilesp
20-11-2012, 23:09
odgrzewam kotleta... u mnie pokazuje caly czas temp. 27 stopni (a jest okolo +2 na dworze) czy poszukiwania powinienem zacząć od czujnika ?

rednaxelA
21-11-2012, 06:46
Zdecydowanie tak

kamilesp
21-11-2012, 20:56
a czy dostane sie do niego od maski czy potrzebny kanal ?

rednaxelA
21-11-2012, 21:03
Ja wyciagnalem od gory po wyjeciu reflektora

kamilesp
25-11-2012, 12:47
Okazało się że czujnika nie ma :/ Kabelki były połączone ze sobą przez rezystor. No nic, pozostaje mi kupić czujnik o podpiąć.