PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem z Fotelem kierowcy



Adamo991
08-03-2010, 06:48
mam problem z fotelem kierowcy .Nieprzesówa się do przodu ani do tyłu ,czy jest on do naprawy czy do wymiany ???? :wall: :guns:

Critu
08-03-2010, 09:23
Elektryk, elektryk pełen czy manual

Adamo991
08-03-2010, 17:10
elektryk pełen

Critu
08-03-2010, 17:47
Musisz bardziej opisać problem, czy tylko przód tył, czy są jakieś hałasy czy całkiem nic. Czy problem leży po stronie elektryki czy mechaniki może itp. Musisz zamieścić jak najwięcej informacji aby można było ci pomóc bo samo że nie działa to nic nikomu nie mówi.

Pozdrawiam

maja9
08-03-2010, 19:12
Sprawdz czy silniczek załącza się jeżeli nie to może na kosce coś nie łączy lub na szynę dostał się jakiś większy kawałek brudu ;)

ryszinho
08-03-2010, 20:47
Posłuchaj czy silniczek w ogóle chce ruszyc, czy moze jakies dźwieki wydaje itp itd.

Może tylko w kostce nie styka, moze zebatki poszły a moze sie silnik skończył.

DjCaro
09-03-2010, 01:45
A w moim mondku niedziała regulacja wysokości elektryczna czasem jak sie mu ręką pomoże to coś sie ruszy ale ostatnio to już wogule ale słychać że coś łączy ale jakby niechciał silniczek zagadać.

Rafaello
09-03-2010, 11:26
mam problem z fotelem kierowcy .Nieprzesówa się do przodu ani do tyłu ,czy jest on do naprawy czy do wymiany ????

Kolego: piszesz że fotel masz FULL, czyli rozumiem że w pełnej elektryce.

Na poczętek sprawdź czy go coś nie blokuje, czyli naciskaj przełącznik przód/tył w wsłuchaj się pod fotelem czy coś nie "cyka".....jak cyka to pewne że coś go trzyma i musisz się temu dokładniej przyjżeć, możę zablokowało mechanizm lub podeszło coś pod szyne i trzyma. Jeśli nie słyszysz żadnego cykania to najprawdopodobniej masz do przeczyszczenia styki w przełączniku lub wymiana przełącznika (a to juz ciężko coś takiego wyrwać), możliwe też że spalił Ci się silniczek i aby to sprawdzić to zanurkuj pod fotel, odłącz kostkę i wepnij się pod nia na krótko (12V) jak się ruszy to wiadomo: Przełącznik.....


A w moim mondku niedziała regulacja wysokości elektryczna czasem jak sie mu ręką pomoże to coś sie ruszy ale ostatnio to już wogule ale słychać że coś łączy ale jakby niechciał silniczek zagadać.

Natomiast Kolego u Ciebie to w 100% padł przełącznik, rozbierz go i wszystkie styki metalowe potraktuj drobnym papierem ściernym, powinno pomóc, jeśli nie to przełącznik do wymiany ale znając życie to bez problemu po czyszczeniu porządnym śmigać powinien. A pewny przełącznika jestem bo gdyby był on dobry to silniczek pracował by i byś go słyszał a fotel by sie nie podnosił - wtedy wymiana zębatki lub mechanizmu (jak Kto woli)

Adamo991
09-03-2010, 19:41
A to pech mam szynkę uszkodzoną i to go boli reszta jest OK problem robiła ta szyna . Dzieki za pomoc

Borowik
08-04-2010, 23:13
A pewny przełącznika jestem bo gdyby był on dobry to silniczek pracował by i byś go słyszał a fotel by sie nie podnosił - wtedy wymiana zębatki lub mechanizmu (jak Kto woli)
U mnie silniczka nie było słychać, a problemem była zębatka, pękła i całkowicie zblokowała silniczek, na szczescie udało się go nie spalić zanim postawiłem diagnozę.... na ten akurat temat jest mnustwo na forum....
pozdrawiam