PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Które amory - KYB / Bilstein B4 / Monroe ????



MAG
09-03-2010, 13:08
Zastanawiam się nad tym jakie amory wybrać
KYB / B4 / Monroe ???
A może orginał fordowski?

zady i walety poszczególnych rozwiązań?

Ma to jeździć na springach Eibacha z pakietu oferowanego firmowo przez Forda.

Inna opcja to z przodu pozostaje ori amor od ST220, a na tył idą zwykłe utwardzone o 10-15% (bo tylne niestety w ST sa nivo)

Opcja full wypas to B6, ale to łącznie około 1700zł - czyli ponad 2 razy tyle co za B4 i obawiam się, że jest to ździebko zbyt duzo jak na mój tegoroczny budżet :jezyk1:

MAG
09-03-2010, 16:30
Troszkę sobie kombinowałem czy nie wstrzymac sie jeszcze ze zrobieniem zawiechy i poczekac do przyszłej wiosny i dopiero wtedy zapakować już B6.

Z drugiej strony w garazu od paru miesięcy czekają Eibachy .... :los2:

lukauc
10-03-2010, 00:33
jeśli masz pewność że przód jest dobry to nie ma sensu wymieniać, no chyba że na B6 :), na tył wrzuć jakiś zamiennik, ...no albo b6 ;)

też brałem tych trzech producentów pod uwagę

Bilstein ponoć się pogorszył po rozpoczęciu produkcji w Rumunii, dla mnie bajki. Mam b4 i jest spoko, jeden minus... to nie B6 :jezyk1:

zastanawiałem się nad Monroe Reflex ale ponoć szybko padają z krótszymi sprężynami, więc jak już się koniecznie uprzesz na Monroe to chyba bezpieczniej wziąć model Original

KYB to niech Oktan coś napisze ja nie mam o nich żadnej opinii

ciężki wybór masz, ja strasznie żałuję że nie wstawiłem b6 :ass: ale w tym samym czasie padł mi altek i rozrusznik :wall: zaciekawiłeś mnie tematem przeróbek amorków, może coś będę kombinować w tym kierunku i da się zrobić z b4 coś fajnego :jezor:

AndiK
10-03-2010, 08:18
Jak kupowalem do siebie na tyl (sedan MK3 2006) w IC to kolega powiedzial, ze nie polecaja KYB do europejczykow !! 8O Do japoncow, koreancow i owszem.
Pzdr
AndiK

MAG
10-03-2010, 09:50
Oktan jest/był bardzo zadowolony z KYB, więc nie wiem skad takie stwierdzenie w IC - moze mają na KYB mały rabat i wolą co innego sprzedawać :los2:

Lukauc - wczoraj wieczorkiem też sobie tak pomyslałem, że być może dam tylko na tył B6, a z przodu zostane na razie na ori od ST220 (mam 147tkm przebiegu, wiec biorąc pod uwagę szwedzkie drogi, to powinny być jeszcze w dobrym stanie :) ).


Chociaz po wczorajszej wieczornej jeździe obawiam się, że jednak mody przy zawieszeniu odłożę na nastepny sezon, bo cosik pod podwoziem zaczęło wydawać mi dziwne dźwieki i jadę dzisiaj na kanal zobaczyc cóż to jest.


Wracając do meritum - jesli w tym sezonie starczy kasy, to zmienię tylko tylne amory na B6 i zapakuję Eibachy i będę się cieszył "glebą" :helm:

Jesli kasy nie starczy - zostaję na standardowym zawieszeniu jeszcze ten sezon, a na przyszłą wiosnę zapakuję Eibachy razem z kompletem B6 na całe auto :palacz:

Juzek
24-05-2010, 21:07
Też się zastanawiam nad kompletem B6, ale cena mnie trochę powala jak na dzień dzisiejszy :)

MAG
25-05-2010, 07:58
Też się zastanawiam nad kompletem B6, ale cena mnie trochę powala jak na dzień dzisiejszy :)
Gdybym miał hatchback'a albo sedana, to zostałbym na amorach ori od ST i tylko założył niższe springi - np Eibacha albo cosik podobnego.

Amory na przód ori do ST kosztują 399zł/sztuka i jest to około 150-200zł taniej niz B6.
Nie wiem jak kosztują tyły, bo sa inne niż w kombi, które mnie interesowały.

norbi333
25-05-2010, 15:16
Nie wiem jak kosztują tyły, bo sa inne niż w kombi, które mnie interesowały.
Płaciłem po 310 zł za sztukę

Juzek
25-05-2010, 15:34
Amory na przód ori do ST kosztują 399zł/sztuka i jest to około 150-200zł taniej niz B6.

Pokaż mi gdzie znalazłeś taką cenę :), bo ja znalazłem jedynie 242 ojro za sztukę :)

Dodano po 1 min.:


tylko założył niższe springi

Nie opłaca mi się taki zabieg dopóki nie zrobią jednej drogi na cacy w Legnicy :) ... drogi dojazdowej do garażu :))

MAG
25-05-2010, 17:39
Amory na przód ori do ST kosztują 399zł/sztuka i jest to około 150-200zł taniej niz B6.

Pokaż mi gdzie znalazłeś taką cenę :), bo ja znalazłem jedynie 242 ojro za sztukę :)

Kiepsko szukałeś najwyraźniej :)

Tyły do kombi kupiłem po 328zł/sztuka, a przody jesli mnie pamięć nie myli wychodziły 550zł/sztuka - gdybym zdecydował sie wcześniej, to koleś miał ostatnią parę B6 na przód do MkIII ze starej dostawy za 480zł/sztuka :wall: :wall: :wall:

Poszukam w poczcie namiarów i wstawie sznureczek do mojego dostawcy.

Juzek
25-05-2010, 18:57
:pad: będę dźwięczny :)

norbi333
25-05-2010, 22:01
Amory na przód ori do ST kosztują 399zł/sztuka i jest to około 150-200zł taniej niz B6.

Pokaż mi gdzie znalazłeś taką cenę :), bo ja znalazłem jedynie 242 ojro za sztukę :) )
http://ford.sklep.pl/pl,product,513033,amortyzator,gazowy,ford,przod,mo del,st220.html

Juzek
26-05-2010, 06:43
Norbi... ale ja się pytałem o Bilsteiny :)

MAG
26-05-2010, 10:57
obiecany sznureczek - http://www.autoartph.pl/

Na stronce nie mają oferty na B6 - trzeba do nich dzwonić (albo pisać maila) i na zamówienie ściągają[/url]

Juzek
26-05-2010, 11:05
Podziękował :pad:

norbi333
31-05-2010, 09:39
Norbi... ale ja się pytałem o Bilsteiny :)
To nie doczytałem tego :pad:

lukaswer1983
03-06-2010, 22:30
Ja wybrałem Sachsa.i auto rewelacyjnie trzyma się drogi.podobno lepsze od Bilsteina są:)

Juzek
04-06-2010, 08:32
a wiela kosztują ?

Dodano po 1 godz. 29 min.:

znalazłem... 300 przedni, 260 tył (do sedana)

1olek
04-06-2010, 08:40
a ja mam Monroe i tez sa OK

Juzek
04-06-2010, 09:36
nie mogę znaleźć dla ST220

pstomaszki
21-09-2010, 15:00
witam

Stanąłem Panowie przed problemem wymiany amorków z tylu do mojego st-eka. Zastanawiam się na B6 bo znam te amorki bardzo dobrze ale niestety cena powala. Orignal w aso mogę mieć za 354 zl, ale są jeszcze sachs, b4, kyb itp. W przypadku wielu amorków piszą ze do każdego mondeo na tył bez względu na silnik a w przypadku tych samych ale u innych sprzedawcow jest ze nie do zawieszenia z 18". Poradźcie coś z własnego doświadczenia.

dziekuje.

MAG
22-09-2010, 22:38
witam

Stanąłem Panowie przed problemem wymiany amorków z tylu do mojego st-eka. Zastanawiam się na B6 bo znam te amorki bardzo dobrze ale niestety cena powala. Orignal w aso mogę mieć za 354 zl, ale są jeszcze sachs, b4, kyb itp. W przypadku wielu amorków piszą ze do każdego mondeo na tył bez względu na silnik a w przypadku tych samych ale u innych sprzedawcow jest ze nie do zawieszenia z 18". Poradźcie coś z własnego doświadczenia.

dziekuje.
Albo B6 albo seria (B6 ma bardzo podobna charakterystykę jak ori amory ST), bo w każdym innym przypadku będziesz miał inną charakterystykę pracy amorów z przodu i tyłu (z przodu twardo, z tyłu miekko) i auto może się delikatnie mówiąc, zdeka dziwnie zachowywać w zakrętach.

Na twoim miejscu brałbym standardowe amory do ST (rozumiem że masz "niekombi") - sam bym u siebie tak robił, gdyby nie te przeklete nivo z tyłu w ST kombi, ale na szczeście okazało się że przednie standardowe amory od ST bardzo ładnie współpracują z B6 na tyle (w komplecie ze sprężynami Eibacha :satan: )

pstomaszki
23-09-2010, 08:22
Witam MAG dzięki za odpowiedz, ja na b6 i b8 zrobiłem masę km w sporcie i w cywilu i znam te amorki bardzo dobrze włącznie z tym ze z b6 można zrobić b8 :) i na odwrót. Sa to moim zdaniem najlepsze amory na świecie. Fajnie ze piszesz ze z przodu seria a z tylu b6 i to dobrze lata bo poszło jednak w b6 i już zamówione :):):):):). Kasa może i troszkę większa ale żółte bilsteiny to jednak jest to. Najlepsze jest to ze człowiek doradza innym a potem sam zagląda w portfel i szuka co i jak. W styczniu zakładałem na przód serie bo portfel nie pozwolił na żółtego, a teraz na tył pójdzie b6. Tak sobie myślę ze ciężki przód na serii będzie spokojnie pracował a lekki tył na b6 będzie bardziej stabilniejszy.

nismo
18-10-2011, 16:19
witam posiadam Mondeo Kombi 2.0 Duratek-HE i amory mi dogorywają a ja lubię twardą zawieche chciałem kupić B6 ale ta cena... dla tego pomyślałem nad tymi z ST220 i znalazłem takie http://ford.sklep.pl/pl,product,513033,amortyzator,gazowy,ford,przod,mo del,st220.html są o połowę tańsze czy ktoś wie czy będą pasować mowa o przodzie na razie

MAG
27-10-2011, 10:30
witam posiadam Mondeo Kombi 2.0 Duratek-HE i amory mi dogorywają a ja lubię twardą zawieche chciałem kupić B6 ale ta cena... dla tego pomyślałem nad tymi z ST220 i znalazłem takie http://ford.sklep.pl/pl,product,513033,amortyzator,gazowy,ford,przod,mo del,st220.html są o połowę tańsze czy ktoś wie czy będą pasować mowa o przodzie na razie

Zakładanie na przód amorów od ST, gdy z tyłu masz zwykłe to totalny bezsens - auto będzie niestabilne w zakrętach (tył będzie uciekał).
Jesli chcesz zakładać twardsze amory, to musisz zrobić to w komplecie na całym aucie.

Sprawdź tez jaką masz z tyłu zawiechę, bo jesli nivo, to zapomnij o takich manewrach - bez wymiany sprężyn nic nie wskórasz.

a btw to przeczytaj cały watek - jest tu prawie wszystko napisane

veg
30-01-2017, 22:13
Odkopuję :hehe:

Do wymiany mam amortyzatory i sprężyny z przodu B5Y.

Do wyboru mam zestaw: amorki ORI + sprężyny Lesjöfors lub amorki B6 + sprężyny Eibach Pro Spring.

Nie miałem nigdy w samochodzie "obniżanego" a tym bardziej "sportowego" zawieszenia i nie wiem jak będzie działać ten drugi zestaw razem z tyłem, który jest ORI. Chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły? :hmm:

Gofer9
31-01-2017, 09:09
Sprężyny Lesjöfors są wyższe od ori zakładanych.

bartekk
31-01-2017, 09:50
Sprężyny Lesjöfors są wyższe od ori zakładanych.
Nie są. To złudne wrażenie, które może powstać gdy wymieniasz stare, zużyte sprężyny, które z czasem już usiadły, na nowe.

Klikam z rakiety śnieżnej.

Jendrekmak
31-01-2017, 14:09
Nie miałem nigdy w samochodzie "obniżanego"st220 jest delikatnie obniżony w stosunku do "standardowych" mondeo. chyba o 1 cm


amorki B6 + sprężyny Eibach Pro Springjeśli już to eibachy na przód i tył a B6 jak najbardziej ok


Sprężyny Lesjöfors są wyższe od ori zakładanych.biorąc po uwagę ilość typów produkowanych przez nich sprężyn do mk3 w zasadzie można przyjąć, że produkowali sprężyny na pierwszy montaż mondeo bo żadna inna firma nie ma takiego wyboru.

veg
31-01-2017, 17:36
chyba o 1 cm
Dokładnie to 1,5 cm.


jeśli już to eibachy na przód i tył a B6 jak najbardziej ok
Amortyzatory tylko na przód bo komplet zrujnuje mi portfel.

Ciężki wybór bo jak wejdą Eibachy na przód i tył to auto pójdzie 3 cm niżej co będzie miało odzwierciedlenie w komforcie jazdy. Niestety. :boshe:

NOS_BOST
01-02-2017, 08:07
A nie lepiej kupic od razu bilstein b12. Jak kiedys obczajalem to w komplecie wychodzilo taniej niz jakby osobno brac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

veg
01-02-2017, 09:16
B12 są dedykowane do MKIII Kombi i MKIV a ja mam B5Y :(

Jendrekmak
01-02-2017, 11:01
Ciężki wybór bo jak wejdą Eibachy na przód i tył to auto pójdzie 3 cm niżej -30 to jest od standardowego zawieszenia a w st-ku już jest niżej więc wyjdzie ci ca. -15mm