PDA

Zobacz pełną wersję : filtr stożkowy



metik
17-10-2005, 13:44
Witam
w moim mondku jest zalozony filtr stozkowy ( po poprzednim włascicielu ) jako kompletny laik nie jestem pewien czy spelnia on swoją funkcję a tym bardziej funkcje zwykłego filtra. Jakie są podstawy zamontowania zeby on działał "poprawnie" u mnie jest zalozony w ten sposób ze wisi nad dolną cześcią obudowy i nie jestem pewnień czy aby dostaje odpowiednią ilosc powietrza. moge pózniej dołączyć fotke aby pomóc wam w ocenie poprawnosci zamontowania przez poprzedniego własciciela .
pozdrawiam Metik

altoot
17-10-2005, 13:53
przede wszystim musi być on skutecznie odizolowany od wysikien temperatury w komorze silnika (tak zeby dostawało sie do niego jak najzimniejsze powietrze)

poza tym to powietrze musi do niego swodobnie doplywać.

pokaz fotki - powiemy coś wiecej

RWalentynowicz
17-10-2005, 14:18
Do tego co napisał Altoot dodam tylko, że:
1. filtr należy regularnie czyścić i nasączać specjalnym olejkiem,
2. dolot powietrza powinien być pociągnięty, z miejsca w którym panuje największe ciśnienie podczas jazdy,
3. sam filtr niewiele daje (no może poza zmianą brzmienia silnika). Aby coś uzyskać należałoby jeszcze odetkać wydech, rurę rezonatora zastąpić polerowaną o odpowiedniej pojemności (ma działać jako magazyn powietrza i nie hamować swobodnego przepływu) a wspomniane już modyfikacje ugruntować chipem. I w ten sposób może zyskasz jakieś 10-15% :satan:

metik
17-10-2005, 14:30
3. sam filtr niewiele daje (no może poza zmianą brzmienia silnika). Aby coś uzyskać należałoby jeszcze odetkać wydech, rurę rezonatora zastąpić polerowaną o odpowiedniej pojemności (ma działać jako magazyn powietrza i nie hamować swobodnego przepływu) a wspomniane już modyfikacje ugruntować chipem. I w ten sposób może zyskasz jakieś 10-15%

Fotki podeśle. nie chodzi mi o to zeby cos z autka wycisnąc ale zeby działał tak jak powinien. a wydaje mi sie ze taki filtr zle załozony bedzie negatywnie wpływal na prace silnika :)

RWalentynowicz
17-10-2005, 14:39
Dobrze Ci się wydaje. Ale to nie takie proste....

metik
17-10-2005, 15:38
Oto fotka i prosze o wszelie uwagi

http://img364.imageshack.us/img364/5073/filtr7vf.jpg (http://imageshack.us)
pozdrawiam

rc23
17-10-2005, 15:50
ale fuszerka nawet nie chciało się wyjąć dolnej części filtra ble :wall:

RWalentynowicz
17-10-2005, 16:01
ale fuszerka nawet nie chciało się wyjąć dolnej części filtra ble :wall:

Trafnie to ująłeś.

altoot
17-10-2005, 16:15
sposob zamontowania Twojego filtrajest...jakby to powiedziec... nienajlepszym rozwiazaniem :) :))


Jesli juz musi on byc w tym miejscu, to wywaliłbym dolna czesc puszki, tak zeby powietrze wpadające od błotnika swobodnie oplywało filtr a nie "rozbijało sie" o plastik. Oczywiscie nalezałoby troszke przydłuzyc rure dolotu.


BTW -mimo wszystko lepiej byłoby go wyprowadzić tak, zeby tego powietrza dostawało sie do niego jak najwiecej i pod jak najwiekszym cisnieniem...

Andy
17-10-2005, 16:23
Tzw. tuning psychologiczny.

chudzik
17-10-2005, 16:37
O RANY!!! A kto mu to zrobił?
Widziałem gdzieś przeróbkę gdzie zamiast rezonatorów była pociągnięta do przepustnicy prosta rura od Focusa.

VinCe
17-10-2005, 17:08
lepiej będzie jak założysz sobie zwykłą wkładkę do puszki a to co masz teraz założone wywalisz... a jeśli naprawde dobrze chcesz mieć stożek zamontowany to trzeba by zrobić kompletny dolot do samej przepustnicy.. doprowadzić bezpośredni dolot zminego powietrza, odizolować od silnika żeby nie łapał ciepłego powietrza... ale jeśli na tym jak masz auto jedzie dobrze nie brakuje mu mocy przy niskich obrotach i nie zauważyłeś nic niepokojącego to jeździj tak jak masz... tylko stożek też należy czyścić i konserwować.. one nie są bezobsługowe :-)

metik
17-10-2005, 17:32
Heh
Nie montowałem tego tylko poprzedni własciciel :wall: zaczolem przyglądac sie temu od nie dawna i na chlopski rozum sposób zamontowania rozczarował mnie :( poparty spostrzezeniami tzn [na niskich obrotach brak mu mocy albo przy rozgrzanym silniku tak samo] postanowilem napisac posta aby byc na 100% pewnym ze koles odwalił tu fuszerke. Nie mam górnej czesci od obudowy a na szrotach sprzedają tylko całą puche i calkiem slono sobie liczą. Narazie chyba wywale dolną cześć i dam stozek nizej . Moze cos to da, a w przyszlosci skompletuje caly oryginalny filtr i wywale to ustrojstwo. Jaki jest olejek do konsrewacji stozka ??

VinCe
17-10-2005, 17:43
olejek możesz kupić w każdym sklepie ze stożkami...produkują go JR K&N ostatnio chyba Jacky też i jeszcze kilka innych firm.. ja używałem JR... widzialem też w norauto mieli .... więc teraz wywal dół od puszki i pociągnij rurę taką harmonijkową "kominkową " :-) z okolic zderzaka prosto na stożek... i będzie dobrze..chociaż dołu cąłkowicie nie odzyskasz..