PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Tradycyjnie klima



Zaakoo
11-03-2010, 12:35
Witam,
Kupiłem sobie ostatnio Mondeo z 2001r. Oczywiście mam stary panel klimy (bez żółtego). Cały czas leci mi ciepłe powietrze z nawiewu, nie wazne czy dam 22 czy lo. Dopiero po jakimś czasie po właczeniu lo leci zimne powietrze. Klima też mi nie chłodzi jak ja włącze. Moje pytanie brzmi następująco, czy to na 100% wina tego panelu (softu) i trzeba go wymienić, czy mogą być jeszcze jakieś inne przyczyny, które należałoby sprawdzić przed zakupem nowego panela? Wcześniej miałem audi i tam klima nie działała jeżeli temp na dworze spadała poniżej 5 st. Może to jest przyczyną?

Aha jak sprawdziłem błędy bieżące to nic nie pokazało. jak dałem sporadyczne to wyświetliło 1242.

pozdrawiam

niedzwiedz
11-03-2010, 13:22
W mdo klima nie działa poniżej bodajże 4 stopni celsjusza. a ten jakiś czas od przęłączenia z 22 na lo to ile? 3-5 sek.? jeżeli tak to prawidłowo

Zaakoo
11-03-2010, 13:25
no 5 sek może trochę dłużej. Dziwne jest to, że jak daję na 19 st to teoretycznie powinno lecieć zimne (chłodne) powietrze z dworu, a leci ciepłe. Chyba pojadę do jakiegoś ogrzewanego garażu i tam odpalę klimę.

jamax
11-03-2010, 14:07
Podstawowe pytanie, a czynnik jest, sprężarka działa ?
Jeżeli tak, to faktycznie zacznij od ciepłego garażu, lub parę dni poczekaj.

Zaakoo
11-03-2010, 14:23
Podstawowe pytanie, a czynnik jest, sprężarka działa ?
Jeżeli tak, to faktycznie zacznij od ciepłego garażu, lub parę dni poczekaj.

Sprężarka nie wiem czy działa. Jak to sprawdzić? Czynnik nie wiem czy jest ale to jest sprawa drugorzędna.
To co mnie dziwi to to, że nawet jak było zimno na dworze, strasznie ciężko uzyskać zimny nawiew. Ciągle leci ciepłe powietrze.

jamax
11-03-2010, 14:43
Sprężarka nie wiem czy działa.
Bez czynnika nie ruszy, a działanie ( w momencie startu) jest odczuwalne i słyszalne.
Druga sprawa,że skoro zawsze leci ciepłe , to tak jakby nagrzewnica się nie domykała.
Nie ma wyboru , musisz przepatrzeć klimę ( czy działa) i jednak chyba nagrzewnicę ( od strony sterowania)

Zaakoo
11-03-2010, 16:20
Sprężarka nie wiem czy działa.
i jednak chyba nagrzewnicę ( od strony sterowania)

Jak to zrobić? Muszę do mechanika pojechać, komputer podłączyć czy samemu mogę to zrobić?


Jeździłem jeszcze i okazało się, że jak mam wszystko wyłączone to dalej mi daje ciepła powietrze na nogi. Może naprawdę trzeba wymienić ten panel??