PDA

Zobacz pełną wersję : [MK2] problem z centralnym



andix
12-03-2010, 12:38
centralny od strony kierowca z kluczyka nie chce otwierać drzwi, znaczy się otwiera ale tylko kierowcy (bez udziału silniczków) a pozostałych już nie, za to zamek od strony pasażera otwiera wszystkie,

pilocik też działa jak chce raz otwiera ale nie zamyka raz na odwrót, czasami nie działa wcale a czasami tak jak powinien

no i jeszcze jedna dziwna rzecz że czasami centrala sama zamyka drzwi podczas jazdy, nie ma znaczenia czy po gładkim asfalcie czy po dziurach, a otworzenie drzwi to wtedy tylko z klamki wewnętrznej od strony pasażera bo od kierowcy nie da się otworzyć

jakieś sugestie, pomysły co z tym centralnym zrobić żeby zaczął działać normalnie? może ktoś się spotkał z takimi przypadkami, zaczyna to być powoli irytujące, jak kupiłem auto, wszystko było ok, przed zimą przestał odmawiać posłuszeństwa pilocik a teraz zamki?

pitek881
13-03-2010, 15:06
hm mi to wygląda na modół rąbniety pewien mój znajomy miał podobny problem w fokusie podobno te moduły są czułe na wilgoć ale gdzie on się znajduje to sam bym chciał wiedzieć:)

musicman
15-03-2010, 16:06
No proszę, ja mam dokładnie identyczny problem. Dodam, że owe niedomagania są zalezne od temperatury otoczenia ;), im cieplej - tym rzadziej występują. Zgadzało by się to z tezą o podatności sterownika na wilgoć - w niższych temperaturach następuje kondensacja pary i bida gotowa..
Cóż, na allegro sterowniki chodzą po 35..40 PLN, więc mozna zaryzykować wymianę.

andix
15-03-2010, 22:50
tak to racja też zauważyłem że to zależne od temperatury, latem nigdy nie otworzyłem drzwi zamkiem, zawsze z pilota, a teraz nawet z zamkiem problem

inny sterownik będzie współpracował poprawnie z moim kluczem (pilotem)?

może da radę go osuszyć i jakoś uszczelnić, tylko czym?

Mirron
16-03-2010, 21:47
Podłacze się pod temat żeby nie zakladać nowego wątku, mam zbliżone objawy do opisanych w pierwszym poście tyle, że u mnie sytuacja się poglebiła tzn... na poczatku wymiękły drzwi od strony kierowcy a od strony pasażera czasami dzialały (tzn. zamykały resztę i otwierały resztę) tak teraz padło wszystko... zastanawiam się czy zbieg okoliczności i poleciały sterowniki centralnego w obu drzwiach czy może padł bezpiecznik o ile centralny jest na osobnym zabezpieczeniu? a jeśli tak to który to bezpiecznik bo bez wyciągania na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają na OK..
Tyle że u mnie akcja się dzieje w MK1.... i też myślalem że coś poprzymarzało ale wczoraj przenocowałem go w garażu i nic, tak więc chyba starość nie radość i padło... a jeśli chodzi o współpracę sterownika z pilotem to myslę, że nie bedzie problemu...

rc23
16-03-2010, 22:04
jeśli mozna otworzyć mechanicznie zamek od strony kierowcy, a nie skutkuje to otwarciem pozostałych drzwi tzn że trzeba sprawdzić czy krańcówki w zamku działaja prawidłowo, trzeba go niestety wywlec na zewnątrz i obadać

iceman_44
17-03-2010, 23:53
miałem to samo,,, na krótką metę pomagało nalanie do zamku WD40,,, ale jak się robiło na dworzu zimno, znów padało,,, a naprawiłem to w sposób taki, że wyciągnąłem zamek, rozebrałem go i dokładnie wyczyściłem w srodku,,, i działa,,,

Marsi
18-03-2010, 08:04
Widzę że temat stary ale odświeżę. Mam bardzo podobny problem co kolega, przestał mi działać pilot myślałem ze to baterie się wyczerpały ale po wymianie na nowe dalej nie działał. Z drzwiami mam dokładnie to samo jak otwieram drzwi kluczykiem od strony kierowcy to otwierają się tylko drzwi kierowcy, jak otwieram kluczykiem drzwi od strony pasażera otwierają sie wszystkie drzwi jakieś pomysły? czy to również może być problem z tym sterownikiem? Dodam że problem zaczął się wraz z początkiem zimy. Pozdr!

Mirron
19-03-2010, 07:22
U mnie jeszcze czasami drzwi od strony pasażera załapią zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz... drzwi od kierowcy kaput... ale zastanawia mnie jedno bo jeśli juz drzwiczki od strony pasażera chwilowo działają to zamykają wszystkie zamki z tym od strony kierowcy włącznie... czy oznacza to że jednak moduł centralnego w tych w tych drzwiach może być OK?

andix
19-03-2010, 07:52
Co do drzwi to mi się wydaje że to chyba jednak jakieś styki gdzieś nie łączy czy coś. Od kierowcy o ile uda mi się zamknąć to przekręcę kluczykiem i dopiero na końcu załapie i zamknie wszystkie drzwi. Od pasażera od razu jak tylko zaczynam przekręcać łapie wszystkie.

Z zamykanie pilotem to zauważyłem że bywa tez tak, że otworzę zamki kluczykiem, to z pilota nie chcę się zamknąć, ale jak przycisnę otwieranie (nic się nie dzieje) i zamykanie to się zamykają :), chociaż też nie zawsze.