PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje odrysu całego głośnika 5x7



Mirron
01-04-2005, 18:07
Witam

Może ktoś z Was ma luźny na półce głosnik seryjny fordowski 5x7. Potrzebuje jego odrysu w skali 1:1 z otworami na montaż, gdyż będę robił redukcje pod 16stki a nie chce mi sie rozbierać drzwi żeby przymierzyć i odrysować.. zrewanżuje sie formatką w wersji elektronicznej 5x7->16cm jak już wykonam..

Pozdrawiam!

digital123
01-04-2005, 18:16
Witam

Ja wlasnie bede robil to samo...
tzn. czekam na glosniki niskotonowe z allegro, wkoncu sie zdecydowalem na wymiane oryginalnych bo mnie juz wkurzyly na maksa.

Moj zestaw bedzie skladal sie z 2 x bassy 16,5cm w miejsce oryginalnych glosników + zwrotnice + tweetery na słupkach lub przy lusterkach.

A co do wykonania przejsciówek, to tez bede sam robil. Juz mam plyte HDF zalatwiona z pracy. Teraz tylko czekam na glosniczki. A obrys bede robil z oryginalnych glosników i sam wycinał. Wiec jak bedziesz chcial poczekac to obmierze to i wysle ci wymiary...

Pozdrawiam Dominik

Mirron
01-04-2005, 18:36
Witam

Ja wlasnie bede robil to samo...
tzn. czekam na glosniki niskotonowe z allegro, wkoncu sie zdecydowalem na wymiane oryginalnych bo mnie juz wkurzyly na maksa.

Moj zestaw bedzie skladal sie z 2 x bassy 16,5cm w miejsce oryginalnych glosników + zwrotnice + tweetery na słupkach lub przy lusterkach.

A co do wykonania przejsciówek, to tez bede sam robil. Juz mam plyte HDF zalatwiona z pracy. Teraz tylko czekam na glosniczki. A obrys bede robil z oryginalnych glosników i sam wycinał. Wiec jak bedziesz chcial poczekac to obmierze to i wysle ci wymiary...

Pozdrawiam Dominik


ja własnie mam juz głosniczki - 16cm + gwizdki na lusterka, tyle że najpierw musze przygotować odpowiednio panelik z mdfu, a nie chce mi sie rozbierać drzwi, potem składac i znowu rozbierać bo jednak wbrew pozorom jest z tym troche zabawy... Panele robie z mdfu 2x6mm bo innego nie dostałem i musze to skleić odpowiednio razem żeby było 12mm a to wymaga troszke czasu.. Myśle że jutro sie za to wezme, ale tak czy siak byłbym wdzięczny za taki obrysik oryginału 5x7. Jeśli masz taką formatke to podeślij na mail z profilu prosze :)

Pozdrawiam!

Domin
03-04-2005, 22:31
Witam

Ja wlasnie bede robil to samo...
tzn. czekam na glosniki niskotonowe z allegro, wkoncu sie zdecydowalem na wymiane oryginalnych bo mnie juz wkurzyly na maksa.

Moj zestaw bedzie skladal sie z 2 x bassy 16,5cm w miejsce oryginalnych glosników + zwrotnice + tweetery na słupkach lub przy lusterkach.

A co do wykonania przejsciówek, to tez bede sam robil. Juz mam plyte HDF zalatwiona z pracy. Teraz tylko czekam na glosniczki. A obrys bede robil z oryginalnych glosników i sam wycinał. Wiec jak bedziesz chcial poczekac to obmierze to i wysle ci wymiary...
Pozdrawiam Dominik
Jeżeli mógłbyś wysłać i mi taki obrysik w skali 1:1 to byłbym bardzo wdzięczny na mój mail w profilu.Jeszcze jedno,czy jak włożę tweetery w lusterka lub słupki to muszą być robione małe otworki aby wydostawał się tamtędy dźwiek "cykaczy" czy nie potrzeba tego dorabiać?

BODOwy
05-04-2005, 08:52
Hi !
Orientuje sie ktos moze jaka jest maksymalna wysokosc glosnika, umozliwiajaca jego montaz w drzwiach mondka MKI ?

Dzieki za odp

Mirron
05-04-2005, 08:54
Hi !
Orientuje sie ktos moze jaka jest maksymalna wysokosc glosnika, umozliwiajaca jego montaz w drzwiach mondka MKI ?

Dzieki za odp

Dość spory zapas jest między otworem pod głosnik a maskownicą drzwi - coś chyba nawet kilka centymetrów, tak więc śmiało mozesz jakieś wyższe włożyć !!!

Mirron
05-04-2005, 09:02
Jeżeli mógłbyś wysłać i mi taki obrysik w skali 1:1 to byłbym bardzo wdzięczny na mój mail w profilu.Jeszcze jedno,czy jak włożę tweetery w lusterka lub słupki to muszą być robione małe otworki aby wydostawał się tamtędy dźwiek "cykaczy" czy nie potrzeba tego dorabiać?


Mam zeskanowany odręczny obrys na kartce póki co, w miarę możliwości czasowych przerysuje go do Corela, ale to nie prędko! Jakby ktoś chciał odręczny odrysik to pisać!!! Mam tez małą fotorelację ale jeszcze nie kompletną z budowy paneli, więc tez jakby ktoś chciał to moge podesłać!

Nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem - chcesz schowac tweatery pod obudowę lusterek???? Każdy głośnik powinien mieć swobodny "wylot", czyli w tym układzie trzebaby było wyciąć otwór w plastiku pod taki głośnik (ok 5cm średnicy) zainstalować go membraną do wnętrza auta, dac jakąś maskownice i tak o ... Jak go zakryjesz kawałkiem plastiku to go poprostu stłumisz, zwłaszcza że to wysokotonówka... Chyba że Cie źle zrozumiałem.. Ja u siebie będę mocował tweaterki na obudowie "lusterek" za pomocą taśmy dwustronnej, bądź na słupkach w podobny sposób, ale chyba zostaną lustereczka


Pozdrawiam! :beer:

BODOwy
05-04-2005, 09:07
Dość spory zapas jest między otworem pod głosnik a maskownicą drzwi - coś chyba nawet kilka centymetrów, tak więc śmiało mozesz jakieś wyższe włożyć !!!

dzieki, a z tylu jak wyglada sprawa - ile miejsca mam do blachy poszycia drzwi (od zewnatrz) ??

Mirron
05-04-2005, 09:16
dzieki, a z tylu jak wyglada sprawa - ile miejsca mam do blachy poszycia drzwi (od zewnatrz) ??


Też jest całkiem sporo - od otworu głośnika do blachy drzwi jest jakieś 10-12cm na oko, niebawem bede instalował panele to mogę Ci pomierzyć dokładniej te odległości!


PS
Sorki nie doczytałem że chodzi o tył autka, tam nie rozbierałem.. wydaje sie jednak że od otworu do tapicerki drzwi jest nieco mniej miejsca...natomiast głębokość nie wiem...


Pozdrawiam
PZ

Domin
05-04-2005, 10:18
[quote]
Nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem - chcesz schowac tweatery pod obudowę lusterek???? Każdy głośnik powinien mieć swobodny "wylot", czyli w tym układzie trzebaby było wyciąć otwór w plastiku pod taki głośnik (ok 5cm średnicy) zainstalować go membraną do wnętrza auta, dac jakąś maskownice i tak o ... Jak go zakryjesz kawałkiem plastiku to go poprostu stłumisz, zwłaszcza że to wysokotonówka... Chyba że Cie źle zrozumiałem.. Ja u siebie będę mocował tweaterki na obudowie "lusterek" za pomocą taśmy dwustronnej, bądź na słupkach w podobny sposób, ale chyba zostaną lustereczka


Pozdrawiam! :beer:
Dokładnie o to mi chodziło,chciałem schować tweeterki pod obudowę lusterek ale jednak zasięgnąłem języka i też kumpel mi powiedział że dźwięk musi się wydostawać swobodnie.Chyba najlepszym rozwiązaniem pozostaje jednak taśma dwustronna ja piszesz.Dzięki za pomoc. :beer: