PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Pęknięcie na dole po stronie pasażera



Trancefan1986
15-03-2010, 13:58
Nie wiem skąd to się wzięło, ale i tak już wcześniej przednia szyba była u góry lekko pęknięta pod lusterkiem wstecznym. Wszyscy mi mówią, że nie da się tego zrobić ani zakleić, tylko po prostu trzeba założyć nową szybę. Byłem u dwóch szklarzy, jeden i drugi niemiły i zarozumiały, mówi że trzeba wstawić nową szybę za 400 zł razem z robocizną, a jak ich zapytałem o szybę używaną ze szrotu, to mówią że za samo wstawienie wezmą 130 zł (a używana szyba kosztuje 100 zł) ale "ja nie biorę odpowiedzialności jak ta używana szyba się posypie czy pęknie, dlatego proszę się zastanowić". Jeden i drugi mówi dokładnie to samo. Dlaczego niby używana szyba ma się rozsypać?? Z cukru jest? Dostałem namiar na jeszcze jednego szklarza, ponoć wstawia używane szyby bez marudzenia, no ale muszę tam pojechać i sam się przekonać czy rzeczywiście tak jest....

niedzwiedz
16-03-2010, 15:57
dlatego ,ze podczas wycinania szyby mogą pojawić się napreżenia, które znacznie osłabią jej wytrzymałość i później może nie wytrzymać samej operacji wklejania, albo popękać niedługo po wklejeniu. Poza tym używka będzie pewnie porysowana. nie lepiej odżałować te 4 paczki i kupić nową? W razie pęknięcia używki drugi raz bulisz za robotę i szybkę oczywiście.

bili117
16-03-2010, 21:14
Zgadzam się z wypowiedzą kolegi wyżej.

Sam ubiegłego roku musiałem wymienić szybę po zabraniu dowodu przez policję, i zapłaciłem za nową (już bez podgrzewania) 380zł z wymianą. Niby drogo, ale nie robi się tego na handel tylko po to by służyła lata.