PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem z prędkościomierzem



Gacolek
16-03-2010, 13:17
Pany, przestał mi działać prędkościomierz. Kiedy jadę obojętnie z jaką prędkością wskazuje lekko ponad 80, jak się zatrzymam prędkość spada do ok 50. Kiedy zgaszę silnik wskazanie spada do ok 10. Gdzie szukać usterki? Czy problem może leżeć w samym liczniku, czy może w jakimś czujniku w skrzyni biegów np? Zaznaczam, że kilometry nalicza normalnie. Jest to diesel 99 rok.

wacha
16-03-2010, 19:11
Jak kilometry lecą normalnie to wina prędkościomierza musisz go rozebrać i zobaczyć czy coś sie tam nie zacina. :)

Gacolek
16-03-2010, 19:38
Problem nie leży w zacinaniu się tylko ewidentnie źle jest przetwarzany sygnał. Prędkościomierz chodzi płynie tylko, że w wartościach które podałem wyżej. Jak tylko ruszę to płynnie wskazówka wędruje na 80 jak zwolnię to prędkość spada lekko poniżej 80. reszta wskazań tak jak wyżej opisałem. Dużo jest zachodu żeby dostać się do prędkościomierza? Nigdy tego nie rozbierałem i nie wiem czego się spodziewać

Netoper
17-03-2010, 07:14
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=135&mode=&order=0&thold=0

nieznany
08-04-2011, 14:04
Witam,podepne sie do tematu.U mnie jest inna troche sprawa, wskazówka od predkościomierza opada na zero i zaczyna działać jak auto postoi z godzine.Jak po godzinie jade to działa z 10 km i znowu to samo. Czytałm gdzieś na forum że jakiś kolega pukał w kokpit i pomogło . Zrobiłem tak samo fakt raz skoczyła na prędkość przy której opadła ale nie na długo .Podpowiedzcie co jest.