PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Cewka zapłonowa



rustin
16-03-2010, 18:44
za poradą kolegi z ford klub polska sciągałem fajki ze świec i trafilo cewkę.nie chodzil na dwa gary i nie dało się jechać,że auto było mi potrzebne od ręki musiałem kupic i mechanik szybko zamówił mi jakiś zamiennik hans pries za 140zł tak samo wygląda itd na początku nie był pewny czy do tego modelu czyt do mk2 ale chodzi więc chyba ok ?czy pojeździ na tym trochę czy to guzik wart i będą problemy?jakieś minusy,spalanie,uszkodzenia itd?
jedyne oznaczenia na cewce >PET-(GF+MI25, EP-MD54>
na starej nawet literki nie było

Netoper
17-03-2010, 07:28
Tu np poczytaj
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=962
http://www.e-autoparts.com.pl/hp.php
Jak dobrze wykonane to pojeździsz, a jak coś schrzanili to może być niedługo wydatek.

Np tarcze, tuleje czy sworznie, tzn elementy które pracują mechanicznie to na pewno lipa bo materiał lichy, może elektryka jest lepsza.

rustin
17-03-2010, 09:14
Ale wydatek nowej cewki? czy cos się może innego przez nią uszkodzić? a jeżeli ona jest od mk2 to nie przeszkadza?

Netoper
17-03-2010, 09:16
czy cos się może innego przez nią uszkodzić?
Nie powinno, choć bywały przypadki że uszkodzona cewka potrafiła uszkodzić przewody WN


a jeżeli ona jest od mk2 to nie przeszkadza?
W niczym nie przeszkadza jeśli tylko końcówki przewodów pasują :)

rustin
17-03-2010, 09:20
jest identyczna jak stara i pasują końcówki :) myslałem że może w mk2 jakiś inny prad robi czy coś ;) prawdopodobnie ta stara była juz wymieniana bo nie było żadnych napisow i nie wyglądała na orginalną( żadnego logo ford,oznaczeń) .myślałem że nie da się popsuc cewki jak się sciąga przewody.

danielWr
17-03-2010, 09:21
Na allegro były oryginały po 100zl z pierwszego montażu.

P.S Daj trochę pojeździć temu samochodowi.

Netoper
17-03-2010, 09:28
myslałem że może w mk2 jakiś inny prad robi czy coś
Tu to spokojnie, prąd jest taki sam.


.myślałem że nie da się popsuc cewki jak się sciąga przewody.
Ja bym stawiał na zbieg okoliczności, bo sporo razy już odczepiałem i nic się nie zdarzyło.

rustin
17-03-2010, 09:40
Teraz już mu dam pojeździć :) bo widzę że takim szukaniem więcej się uszkadza niż jakby przyszło mi za dwa lata sinik wymieniać :)

tompiorko
17-03-2010, 09:41
Teraz już mu dam pojeździć bo widzę że takim szukaniem więcej się uszkadza
To teraz przejdź od słów do czynów i ciesz się autem !!! :metal2:

rustin
17-03-2010, 09:54
Postaram się :) mam nadzieję że na długo ;)