PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Radio + zmieniarka + pilot - zapytanie



Lava1
19-03-2010, 13:48
Niedawno w moje posiadanie weszło Mondeo z dość dziwnym zestawem audio.

Otóż zamiast oryginalnego radia FORD, jest jakieś badziewne SONY 1 DIN, do tego podłączone nie za pomocą przejściówek a po chamsku obciętych kablach.

Mam radio FORD 4000 i myślałem, że uda mi się je podłączyć, ale nic z tego - brak wtyczek.

Dodam także, że mam oryginalny joystick przy kierownicy do sterowania radiem i zmieniarkę pod siedzeniem pasażera, tyle że jest ona produkcji KENWOOD, do której jest podłączony kabel z okrągłą końcówką. Innymi słowy bu.. del !!!

Już wiem na pewno, że będę potrzebował oryginalną wiązkę z wtyczkami, ale mam jeszcze zapytanie:

- która z wtyczek powinna być podłączona do joysticka i ile powinno być w niej kabelków ? Ogólnie gdzie znajdę jakąś rozpiskę (kablologię) ?

- czy ta zmieniarka ma prawo współpracować z oryginalnym radiem FORD i joystickiem, czy to tez musiałbym wymienić ?

wiem, że radio które posiadam (FORD 4000) nie ma możliwości obsługi zmieniarki i pilota, ale w takim razie jakie m.in radio powinienem zakupić, żeby zestaw jakoś hulał ?

Rafaello
19-03-2010, 15:09
no np. 5000, 6000 i 7000 pilota obsługują ale jeśli chodzi o obsługe Twojej zmieniarki to :niewiem: ale pewnie jak by się gdzieś dorwało schemat wyprowadzeń tej Twojej i Fordowskiej to pewnie by coś tam może działało :wow2:

wyprowadzenia Fordowskiej lub kabla do niej jest na studio24, więc potrzebny by był raczej schemat tej Twojej.