PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Sekwencja V6 - do poprawy



mitny
21-03-2010, 14:08
Witam,
W moim V6 nie mogłem nigdy dojść do ładu z moją instalacją gazową STAG 200 (kupiłem go z nią). Okazało się, że mam podobno źle wprowadzone dysze.
Wygląda to tak:
http://img442.imageshack.us/img442/2035/img4930d.jpg
Ostatnio czytając forum widziałem, że inni użytkownicy mają je umieszczone gdzieś niżej.
Proszę o informacje w którym miejscu powinny być? Jak powinny być wewiercone? Chętnie bym to poprawił ale pewnie wymaga zdjęcia kolektora?
Proszę o rady.

norbi333
21-03-2010, 14:29
U mnie były zamontowane jeszcze wyżej i nie było żadnych problemów

mitny
21-03-2010, 14:36
No właśnie teraz nie wiem kto ma racje. Ostatnio spotkałem się z pewnym gazownikiem i powiedział, że przy takim układzie zawsze będzie problem z wyregulowaniem albo niskich albo wysokich obrotów.

norbi333
21-03-2010, 14:46
U mnie nie było żadnych problemów z obrotami i straty na hamowni wyszły rzędu 3-4 koni miedzy Pb ,a LPG.Może zależy to jak dalej od dysz do gardzieli jest poprowadzone ,moze zależy od rodzaju instalacji

Netoper
22-03-2010, 09:22
Nie powinno być problemów z wystrojeniem, może gazownik nie potrafi regulować, a może wtryski do bani albo źle dobrane dysze.
A tak w ogóle jaki masz reduktor, wtryski i ile to ma przelatane? filtry wymienione są?

arnixx
22-03-2010, 10:39
Speed'iemu gazowałem ostatnio jego ST'ka. Dysze są tak samo powiercone jak u ciebie. A autko zestrojone i śmiga jak marzenie ;)

Dodano po 1 min.:


Witam,
W moim V6 nie mogłem nigdy dojść do ładu z moją instalacją gazową STAG 200 (kupiłem go z nią). Okazało się, że mam podobno źle wprowadzone dysze.
Wygląda to tak:
http://img442.imageshack.us/img442/2035/img4930d.jpg
Ostatnio czytając forum widziałem, że inni użytkownicy mają je umieszczone gdzieś niżej.
Proszę o informacje w którym miejscu powinny być? Jak powinny być wewiercone? Chętnie bym to poprawił ale pewnie wymaga zdjęcia kolektora?
Proszę o rady.
Widzę że jesteśz Gdańska. To powiedz w jakim zakładzie byłeś?

Netoper
22-03-2010, 10:54
Widzę że jesteśz Gdańska. To powiedz w jakim zakładzie byłeś?
Albo niech zagada na PW do Ciebie, niech podjedzie , to mu zerkniesz co się dzieje, przynajmniej będzie miał pewność że jedzie do kogoś kto ma pojęcie.

arnixx
31-03-2010, 14:14
Żyjesz kolego?

mitny
31-03-2010, 18:44
Żyję.
Sorki koledzy ale za 1.5 tygodnia mam wesele i jakoś mam problem z ogarnięciem wszystkich tematów.

Arnixx - dzięki za chęć pomocy - odezwę się gdzieś za 2-3tyg jak już mi się trochę wszystko uspokoi.

Pozdrawiam

mitny
27-05-2010, 23:44
Ostatnio namierzyłem inny problem z moją sekwencją. Jeden z moich wtryskiwaczy jest chyba trochę walnięty. Wnioskuję to po tym jak odkryłem, że mam walniętą świecę na tym cylindrze który obsługuje wspomniany wtryskiwacz. Dodatkowo potwierdza to fakt, że wcześniej padała mi świeca na innym cylindrze gdzie wcześniej był ten wtryskiwacz - i wtedy właśnie zamieniłem miejscami listwy aby właśnie stwierdzić taki stan rzeczy.
Pytanie co powinienem zrobić z tym wtryskiwaczem?
Dostałem jakiś zestaw naprawczy do wtryskiwaczy od kolegi - czy to pomoże?
Tak sobie myślę, że jeśli zabiorę się na regenerację tych wtryskiwaczy to czy nie muszę jeszcze zrobić jakiejś kalibracji?

Boonaro
28-05-2010, 10:16
Po każdym rozebraniu wtrysku musisz zrobić kalibrację.

KLUSEK
31-05-2010, 13:03
Ja mam identycznie zamontowane wtryskiwacze i nie ma problemów