PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] cos nie tak ze sprężarką



Rafal_Blues
21-03-2010, 18:52
po załączeniu klimy sprężarka odpala cię na chwilę i wyłącza i tak cały czas, a różnicy w temp. powietrza nie czuję. I ile może kosztować diagnostyka klimy?

Smugg69
21-03-2010, 20:06
Zależy w jakim zakładzie, często rozdzielają jako diagnostykę elektryczną i mechaniczną, za całość w granicach 100zł, trzeba pochodzić i popytać gdzie taniej. Miałem te same objawy. Możesz mieć za mało czynnika chłodzącego (to wersja optymistyczna). U mnie było uszkodzone sprzęgiełko klimy.
Naprawa sprzęgiełka, wymiana łożyska, cewki, nabicie klimy i odgrzybienie kosztowało mnie 480 zł

Netoper
22-03-2010, 08:14
Rafał, a wentyle startują jak sprężarka się załącza?

Rafal_Blues
22-03-2010, 17:26
wentyle działają ciągle, bo jeszcze nie udało mi się nic z tym zrobić. Ale wcześniej miałem takie objawy http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=78508. i jak jest poniżej 8 stopni to sprężarka nie startuje i jest jeszcze jedno ale jak temperatura otoczenia jest więcej niż 8 to dioda od klimy lekko się świeci a jak załączę klimę to świeci normalnie. Gdzie w warszawie mogą mi dobrze sprawdzić klimę. I czy komp łapie błędy klimy, bo po podłączeniu kompa nie wywaliło błędów

krzysiekbyd
25-03-2010, 19:18
Rafał, a wentyle startują jak sprężarka się załącza?

dolacze sie do tematu mi wentylatory chodza caly czas czyli ??? co to oznacza ??

iron1988
25-03-2010, 19:31
to moze ja tez... na 100% mam przewody do wymiany bo da sie je normalnie wyjac... , brak czynnika, po wcisnieciu AC slychac tylko klikniecie przekaznika za schowkiem od strony pasazera. Rozszczelnione przewody, brak czynnika powoduje ze sprzezarka nie rusza? jest jakis domowy sposob sprawdzenia czy sprezarka jest sprawna? PS. czy brak czujnika naslonecznienia tez moze blokowac zalaczenie sie klimy?

Netoper
26-03-2010, 08:27
Gdzie w warszawie mogą mi dobrze sprawdzić klimę.
Skontaktuj się z tymi (dla klubowiczów z kartami ID przewidzieli zniżki)
http://warszawa.autoteam.pl/katalog/wyposazenie/klimatyzacja/auto-klimatyzacja-michal-kielsa-jaroslaw-adamiuk,39985.html



dolacze sie do tematu mi wentylatory chodza caly czas czyli ??? co to oznacza ??
Walnięty czujnik temperatury, niekontakt na wtyczce czujnika, zwarcie kabelków idących od czujnika, lewy impuls z układu klimy że jest załączona, ostateczność to usterka PCM-a
W tej chwili to mi przychodzi na myśl.


brak czynnika powoduje ze sprzezarka nie rusza?
Jak najbardziej, w układzie jest czujnik niskiego ciśnienia, i jest to zabezpieczenie że jak jest za mało czynnika to sprężarka nie wystartuje bo mogłaby się zatrzeć.