PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Piszczenie przy włączeniu ogrzewania szyb



Cubano
23-03-2010, 18:39
Sprawa wygląda tak:

Najpierw słyszałem piszczenie w radiu które nasila się przy dodawaniu gazu, wstawiłem filtr p/zakłóceniowy - nie pomogło.
Teraz dodatkowo zauważylem ze piszczy i bez wlączenia radia, ale przy właczeniu ogrzewania szyb. Gdy wyłacze - nic nie słychać.

Byłem w dwóch warszatach i nie zlikwidowano usterki - pasek klinowy wymieniony i naciągniety, alternator byl wyciągniety i wymienione jedno zjechane łożysko - dalej słychać piszczenie.
Pod maską jest mniej więcej w środku.

Jakieś sugestie panowie?

Mondeo mk3 2001 r. 1.8 125 KM benzyna

ketonic
23-03-2010, 21:37
sprawdzili rolki napinaczy? dość dziwne musisz lepiej opisac... przy klimie tez ?

1olek
23-03-2010, 21:39
a czy to nie jest piszczenie w glosnikach jak masz wlaczone radio, pewnie nie jest fabryczne ?

danielWr
23-03-2010, 22:48
Jestem w trakcie śledztwa. Ja podejrzewam alternator ze zaczyna piszczeć pod obciążeniem. Oddałem alternator do sprawdzenie ale nic nie znaleźli działa prawidłowo. Wybieram się jeszcze raz żeby osłuchali w samochodzie.

Cubano
23-03-2010, 22:53
W glosnikach bylo, ale jak po raz pierwszy zdiagnozowalem problem (niedawno kupilem auto uzywane), potem przy wylaczonym radiu już nie, ale jak z kolei wlaczylem ogrzewanie szyb to znowu sie pojawil taki piskliwy "brum" (widać ze chyba to cos z elekryką bo zalezne od poboru prądu - tak mi sie wydaje, a w glosnikach bylo bo pewnie przenoszą się zaklocenia; radio niefabryczne, ale skoro slychac bez jego wlaczania to juz wskazuje na inną sprawę, dodatkowo jest on slyszalny pod maską gdzies nisko.
Nie wiem czy jak klima dziala bez radia to tez jest - nie sprawdzilem ale mysle ze wlaczenie kolejnej rzeczy pobierającej prąd nasili to.

Rolka i pasek byly wymienione.

1olek
23-03-2010, 23:02
moze stabilizator i napiecie faluje