PDA

Zobacz pełną wersję : Nierówna praca silnika na wolnych obrotach



IrekS
20-10-2005, 09:51
Witam, podczas postoju na wolnych obrotach silnik pracuje dosyć nierówno, nie wiem co to może być, paliwo raczej nie, bo taknowałem już w 3 różnych stacjach, może ktoś powie mi od czego zacząć poszukiwania przyczyny. Z góry dziekuję za pomoc. Pozdrawiam Irek z Rawicza.

tajo
20-10-2005, 10:34
Szanowny Irku co prawda moje mondi to benzyna i na "klekotach "się nie znam ale musisz troszkę poszukać po forum tematów starszych , z tego co pamiętam ten temat był poruszany wielokrotnie - a przyczyn twojej przypadłości w samochodach z elektroniką jest tyle że głowa boli.
Ale nasze klopoty wynikają jedynie z tego że mechanicy ja już zobaczą klienta to stają się diabłami i zdzierają ile się da.

fuel111
20-10-2005, 10:45
Zacznij od trzech podstawowych rzeczy. Wymiana filtra powietrza, paliwa i tak na wszelki wypadek do paliwa dodaj uszlachetniacz corównież czyści układ wtryskowy.. Popatrz na efekty i jak to nie pomoże zaczniemy dalej z wtryskami i p[ompą. :metal

Sebi
20-10-2005, 10:49
Zacznij od trzech podstawowych rzeczy. Wymiana filtra powietrza, paliwa i tak na wszelki wypadek do paliwa dodaj uszlachetniacz corównież czyści układ wtryskowy. fuelku a jaki uszlachetniacz polecasz? :beer: :))

werc
20-10-2005, 10:52
Fuel ma rację najczęściej to końcówki wtrysków - więc proponuję pojechać do pompiarza sam niewiele zrobisz :( niech obejrzy wtryski, przewody powrotne, itd (będzie wiedział co). Koszt takiego sprawdzenia nie powinien przekroczyć 30-50 zł. Filtry oczywiście również wymień to podstawa :metal
Co do elektroniki to nie zgodzę się z kolegą to wy benzyniarze :terefere: macie wieczne problemy z elektroniką, komputerami, sterownikiem wtrysku i co tam jeszcze Ford wymyślił :satan:

Pozdrawiam wszystkich Petrolków
Kle kle kle :))

ujemny
20-10-2005, 10:54
dymi? jesli na czarno - wtryski. Ja bym sprawdzil, czy nie dostaje sie lewe powietrze. Zaloz kawalek przezroczytego szlaucha i bedzie ewentualnie widac babelki.

A ta nierowna praca to na zimnym, czy na cieplym? TD dogrzewa swiecami komore spalania jakis czas po uruchomieniu motoru, moze swieczki?

IrekS
20-10-2005, 13:23
Koledzy moi drodzy :) , wszystkie filtry wymieniałem w czerwcu tego roku, tak , że to odpada, auto nie dymi z rury, a nierówna praca jest na ciepłym motorze. "Fuel" zobaczę jeszcze z tym uszlachetniaczem, mam prośbę podaj mi jaki proponujesz, a jak nie pomoże to zaczniemy rozmawiać na temat wtrysków i pompy. Narazie dzięki za pomoc - klepne wam "pomógł". Narazie tyle, cześć.

werc
20-10-2005, 13:59
Uszlachetniacz (jakikolwiek) musi "trochę" podziałać tak że jutro a nawet za tydzień czy dwa będziesz miał to samo co dzisiaj. Tak jak mówiłem jedź i zobacz czy to naprawdę końcówki wtrysku, jeśli tak - wybierasz albo lejesz uszlachetniacz i czekasz na efekt albo wymieniasz końcówki wtryskiwaczy. Zobacz też linkę biegu jałowego (tą do rozruchu) może nie do końca ci puszcza na rozgrzanym silniku. Oczyść przepływomierz. Ile masz na wolnych obrotach (na obrotomierzu)

IrekS
20-10-2005, 15:55
POjade do mechanika z tymi wtryskiwaczami, a na wolnych obrotach - jak zimny ok 1000 jak sie nagrzeje 700-800

werc
20-10-2005, 16:47
Trochę mało powinno być 850-900. Coś mi się widzi że trzeba by ciut podregulować
Niech ci wykręci każdy wtrysk i sprawdzi ciśnienie wtrysku- porządnie na przyrządzie a nie na oko :)) Ja przy okazji sprawdzałem ciśnienie sprężnia w cylindrach i świece żarowe w sumie 40 zł :metal

IrekS
20-10-2005, 17:42
Ok werc zrobię tak, dzięki za rade.

fuel111
20-10-2005, 23:27
Może być każdy ale Ja lałem STP w lepszym CPN-ie kupisz :metal

burton
21-10-2005, 13:06
a co powiecie na EGR??? obroty wariuja jak dostaje lewe powietrze... usunie nieszczelnosc i obroty wroca do normy...

werc
21-10-2005, 13:15
Może być :metal tym bardziej że nie kopci :beer:

burton
21-10-2005, 13:28
proponuje jak juz wielokrotnie koledzy opisywali zrobic z puski zaslepke i heya no chyba ze przywykniesz to dego tak jak ja:)))
mnie juz to przesao raic nie wiem czy to dobrze czy nie ale dzieki temu emituje troszke lzejsze spaliny (mimo ze obroty czasem szaleja)

IrekS
21-10-2005, 14:23
Cześć, bylem u mechanika , przeczyścił przewody, wtryskiwacze, obroty podregulował, i wszystko jest juz OK :banan: myslalem ze bedzie gorzej, zaplacilem 60 zl. Zreszta u niego od poczatku zaczalem robic dobra mine do zlej gry :satan: Dzieki waszym poradom zbombardowalem go moimi "mądrosciami" :metal na temat wtryskiwaczy , przewodow itd. Gosc popatrzyl na mnie i powiedzial "wie pan co chyba ma pan racje" :metal Skasował 60 zł, ale mine mial jakbym mu popsol plany ze skasowaniem np. 200 zł :satan: Najwazniejsze ze to nic powazniejszego. Dzieki koledzy za pomoc , wasze rady pozwolily mi zaoszczedzic kilka zlotych, jeszcze raz dzieki i pozdrawiam.

werc
21-10-2005, 18:08
Cieszę się :metal i twój MDO napewno też :metal
Daję głowę że jeszcze duuużo zaoszczędzisz :))

bartim
22-10-2005, 11:09
Fuel ma rację najczęściej to końcówki wtrysków - więc proponuję pojechać do pompiarza sam niewiele zrobisz :( niech obejrzy wtryski, przewody powrotne, itd (będzie wiedział co). Koszt takiego sprawdzenia nie powinien przekroczyć 30-50 zł. Filtry oczywiście również wymień to podstawa :metal
Co do elektroniki to nie zgodzę się z kolegą to wy benzyniarze :terefere: macie wieczne problemy z elektroniką, komputerami, sterownikiem wtrysku i co tam jeszcze Ford wymyślił :satan:

Pozdrawiam wszystkich Petrolków
Kle kle kle :))
A ja uważam że to nie wina wtryskiwaczy tylko (jesli dobrze pamiętam) elektromagns na pompie czy czujniczek juz nie pamietam jak to sie nazywa i przez to jest nierówna praca na wolnych obrotach i mozliwe kopcenie a w czasie jazdy jest wszystko ok

bartim
22-10-2005, 11:10
hehe nie doczytałem tematu do konca i jeszcze swoją mądrość wsadziłęm :) a to juz po wszystkim

burton
22-10-2005, 19:36
szkoda ze za podziekowaniem nie poszedl "pomógł" :(((
chyba az tak bardzo nie pomoglismy....

IrekS
23-10-2005, 20:25
Burton, juz naprawiam swoj blad, masz pomógł, werc też.

burton
23-10-2005, 20:37
widze i dziekuje;))) :)