PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Fatruch pod zderzakiem



kombiwars
01-04-2010, 22:18
PROSZĘ PILNIE O PORADĘ! Jestem na etapie wymiany (wiecznie kruchego) przedniego zderzaka! Pod tym perfidnie zaprojektowanym elementem nadwozia była w oryginale nasunięta na dolną krawędź gumowa listwa (stonowiąca coś w rodzaju króciutkiego fartucha). Wspomniana listwa stawia opór podczas prób napchnięcia. Siłowe rozwiązania nie wchodzą w grę z uwagi na delikatność kratownicy w centralnej części zderzaka (- którą później zakrywa dolna atrapa). Nie wiem jak skutecznie można rozwiązac ten problem!
Pozdrawiam wiosennie i świątecznie wszystkich Mondeowiczów.

Stasio1948
02-04-2010, 14:06
Listwę pod zderzakiem przednim zwana popularnie hokejem trzeba nasunąć na krawędź zderzaka pomagając sobie młotkiem.Najpierw należy sprawdzić czy szpara listwy metalowej jest na całej długości równa i wystarczającej szerokości,po czym napychać rozpoczynając od jednego z boków dobijając młotkiem po metalu szczególnie na wewnętrznych łukach do "zatrzaśnięcia" się listwy na wypustkach zderzaka.Operacja nie jest łatwa szczególnie przy zderzakach lakierowanych ale wykonalna w domowych warunkach.Robiłem to już chyba pięć razy i zawsze się udawało.Uwaga na podróbki zderzaków Made in Taiwan-są krótsze po dolnej krawędzi i oryginalny hokej jest o ok.1 cm za długi. :pa:

kombiwars
02-04-2010, 15:53
- Zdobyłem sie tylko na przykręcenie zderzaka bez tzw. hokeja. Zderzak trzyma się tylko na bocznych zatrzaskach i jednej śrubie po lewej stonie. Śruby zderzaka od prawej strony są całkowicie zasłonięte. Przeraża mnie trudność z jaką przychodą mi podstawowe naprawy w tym aucie! Dziękuję za podpowiedź. Może z drugiego podejścia uda mi się zamocować tego hokeja. Pozdrawiam.

Thazek
02-04-2010, 16:15
Mi też po zimie odpadł hokej ale tylko z jednej strony! wjechałem na kanał i wszystko założyłem tak jak było! :)