PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Panel środkowy a panel climatronica wymiana



Cubano
02-04-2010, 12:24
Problem jest taki że czy przy włączeniu nawiewów czy A/C sprężarka chodzi (cyka) cały czas, mechanik podpiął kompa i powiedział ze to problem z sterowaniem - możliwe ze panel climatronica. Pomijając to i tak temperatura działa sobie jak chce np wieje zimno na nogi mimo ze nie wlaczalem takiego nawiewu.
I teraz tak - mam panel z mondeo 2001 r. ghia. Słyszalem ze te panele wariuja i maja problemy z softem - białe ikonki.
Czytalem na forum ze mozna mieć z żóltym znaczkiem - ale jak sie zorientowalem to juz mowa od panelu climatronica po lifcie tak? bo czy sprzed liftu są wersje z poprawionym softem?
Bo jak nie, to czy mam rozumieć, ze jedynym wyjsciem jest kupno panelu środkowego z panelem climatronica poliftowego i przerobić wszystko tak?

P.S bo chyba panel climatronica po lifcie nie pasuje do panela środkowego sprzed liftu?

edeks
02-04-2010, 12:50
Sprzed liftu występują z białą ikonką nawiewu na szybę dwie wersje - zależy od zakresu temperatury, jaki masz u siebie. Jedna jest od 16 w górę i ta teoretycznie powinna być lepsza, a druga bodajże od 19 (ale nie jestem pewien). Sprawdź na forum - dużo jest o tym, bo problem jest baaardzo powszechny. Jeżeli masz tą drugą wersję może pomóc zmiana softu (żeby było od 16 w górę) bez konieczności zmiany całego panelu. Kumpel ma panel przed liftowy z żółtą ikonką, więc jakby co to taki też znajdziesz.

Cubano
02-04-2010, 17:46
No ciekawe. Uslyszalem gdzies ze aso moze wgrać nowszy soft, jak sie okazało szef aso powiedzial ze u mnie sterownik nadwozia nie jest updatowalny. Dodatkowo wytlumaczyl ze tak dziala climatronic ze sam dobiera sposob nawiewu i sprezarka sama sie wlacza i wylacza bez wzgledu czy przycisniemy przycisk A/C czy nie. Prawda to czy nie panowie. Wlasnie komputerowo badają prace czujnikow.

Cubano
04-04-2010, 23:54
Aso po komp. badaniu czujników stwierdzilo ze wewnetrzny czujnik temperatury byl mocno zafajdany i w sumie moge w to uwierzyc po niedawno go kupiłem a ma 9 lat. Na razie sie sprawuje dobrze, choc nie rozumiem czemu czasami przy wylączonym wszystkim OFF czuje jak mi nogi zamarzają, moze to faktycznie błąd w sofcie, który jak napisalem wczesniej Aso uwaza za nieupdatowalne. To tyle na ten temat.