PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] problem z kopceniem i rozruchem



Biken
03-04-2010, 14:57
Mam drobny problem z moim Mondziakiem.
Jak była zima i postał kilka dni to były straszne problemy z rozruchem.
Czyli podgrzewanie świec 2 razy i mielenie niczym zaskoczy (czasem pomagało dopompowanie nogą) i duuuużo białego dymu po odpaleniu.
Teraz jak już prawie ciepło to jest lepiej bo krócej ale dym jest.
Jak silnik ciepły to na dygnięcie zaskakuje.
Znajomy mówi że to wtryski i pewnie świece żarowe do wymiany.
Ile mniej więcej taka przyjemność mnie u mechanika zaskoczy i czy może to coś innego ?

ryszinho
03-04-2010, 15:35
Sprawdź świece na pcozatek, czyli powykręcaj i przykładaj bezpośrednio do akumulatora.

Jeżeli płynu chłodzacego nei ubywa to zapowietrza Ci sie układa paliwowy.

Najczęstszym miejscem nieszczelności jest podgrzewacz paliwa, pompka ręczna, szybkozłączki czyli oryginalne przewody paliwowe.

Biken
03-04-2010, 17:06
Świece żarowe były wymieniane niecały rok temu (były właściciel to dobry znajomy).

KojoT6510
03-04-2010, 17:16
To ze byly wymieniane niecaly rok temu nic nie znaczy ja w grudniu wyciagałem swiece kazda z kolejna i sprawdzalem grzaly elegancko jak nowe z polki tydzien temu auto o poranku przy temp zera stopni zapalalo po 3 obrotach rozrusznikiem jak zawsze ale chodzilo nie rowno przez 4 do 5 sek i kopcilo czarnoniebieskawoszaro w czasie tych 4 do 5 sek innych dziwnych rzeczy nie było.W akcie desperacji pewny tym iz swiece sa sprawne zadzwonilem do znajomego mechanika i rozmawialem z nim na temat regeneracji wtryskow ale cos mnie tknelo po powrocie z pracy wsiadlem do auta nagrzalem swiece 3 krotnie i dotykalem palcem po obudowie swiecy i na pierwszym garze okazalo sie ze jest zimna po wykreceniu i podlaczeniu do aku potwierdzilo ze spalona.Auto pali od strzalu bez kulawienia obecnie.Histria długa ale prawdziwa to co wydawalo by sie niemozliwe czesto jest mozliwe.Biały dym to prawdopodobnie zapowietrzanie mnostwo tematow na forum o tym jak wyeliminowac.Swiece sa tu dosyc wysilone po załaczaja sie zawsze czy zimny czy cieply silnik i dogrzewanie tez dziala zawsze tylko tyle ze na zimnym dluzej na cieplym krocej ale to wszystko wplywa na ich skrocony zywot.Dodam jeszcze ze swiete te mialy ok 1 roku i 4 miesiecy wiec zadna rewelacja.

Biken
03-04-2010, 17:27
Acha czyli zacznę od świec. Poprzedni właściciel pali diesla jak benzyniaka więc to całkiem prawdopodobne.
Napiszę o efektach.

Jakie świece montować ? BOSCH czy inne.... ?

KojoT6510
03-04-2010, 17:36
załozylem obecnie motorcrafta jestem zwolennikiem oryginalów wczesniej niestety kupilem jakis zamiennik zwany FEBI byc moze i to spowodowalo ich szybszy koniec za zamienik dalem ok 90 zl za 4 szt motorcraft wyniosl mnie 180zl za 4 szt Bosch ogolnie jest rownierz dobra firma wiec mozna zalozyc boscha

ryszinho
03-04-2010, 20:40
Ja jak już bym miał kupowac to brałbym opryginały-teraz ich cena jest dość niska, porówanywalna z NGK, beru...

Sprawdź je, w razie czego dokupisz jedną sztuke i gitara ;)

Biken
03-04-2010, 20:59
NGK - 49/szt
Bosch 49,50/szt
Beru 54/szt
Iskra 28/szt

To teraz dylemat (Iskrę chyba pominę)

KW
03-04-2010, 21:06
Beru. Koniec problemu.

ryszinho
03-04-2010, 21:11
Kupuj oryginał......36 zł sztuka + koszta przesyłki.

A sprawdziłeś te świece???

Dodano po 1 min.:

http://ford.sklep.pl/pl,product,321225,swieca,zarowa,motorcraft,ezd,39. html

Biken
03-04-2010, 21:31
Cha, kto by się spodziewał. To już wybrałem.
Dzięki za linka.