PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] boster-wężyk



zetor
03-04-2010, 20:54
czy może ktoś mi kupić sprawdzony wężyk do bostera i opaski bo ten co kupiłem w swoim mieście to już kruszeje a mam go może z 4 miesiące a i z opaskami problem takimi małymi oczywiście kaskę dam

kochman
03-04-2010, 21:15
Witam kolego ja miałem podobny problem i zrobiłem tak znalazłem taki węzyk który pasował na tą cieniutką rurkę i jednoczesnie wchodził w węzyk fi 8 bo taki jest na boster następie na to nałozyłem fi 8 i na boster skręciłem opaskami bo na ten węzyk są łatwo dostępne i jest oki.

Pozdrawiam i powodzenia

Kamil_ck
03-04-2010, 21:45
a ja zrobilem inaczej
kupiłem ciśneiniowy wąż i ominąłem tą rurkę metalową. Teraz idzie z turbo prosto do boostera

ryszinho
03-04-2010, 23:55
Tak jak kolega wyżej najlepiej jest pociągnąc cały przewód nowy.

rajman
04-04-2010, 13:22
tez planuje u siebie wymienic ten przewod.

gdzie to mozna kupic bo niebardzo mam pomysl?

Kamil_ck - ile przewodu potrzeba zeby poprowadzic go bezposrednio od boostera do turbiny, przypinales jakimimis szybkozlaczkami ten przewod do metalowej rurki ktora pierwotnie prowadzila do turbiny ?

Kamil_ck
04-04-2010, 14:29
hm ile to tak szczerze nie pamiętam. ale kup metr powinno wystarczyć a jak weźmiesz więcej to też nie zaszkodzi, w garażu zawsze przyda się kawałek takiego węża :) a wszystko pospinałem na złączki te metalowe skręcane. Ja brałem po jednej na strone ale zawsze możesz po dwie założyć.

ryszinho
04-04-2010, 15:19
Można też kupić mniejszy rozmiar i po prostu naciągnąć na króćce ;)

GrekuPL
04-04-2010, 15:21
tylko pytanie jak Wy później po prowadziliście ten wężyk :hmm: bo metalowy on był przy samym silniku jak był prowadzony a później gumowy przed pompą :bigok:

ryszinho
04-04-2010, 15:27
Przeca na taki węzyk jest sporo miejsca w komorze silnika :bigok: taki sobie luźny na pewno nie bedzie az tak estetycznie poprowadzony jak oryginał ;)

zetor
05-04-2010, 09:09
czyli rozumiem ze to ma być wężyk podciśnieniowy i najlepiej 1 długi lub 2 różnych rozmiarów fi 6 i 8 tak

rajman
05-04-2010, 12:31
wejscia do boostera i turbiny sa jednakowej srednicy. fi8 , wiec jesli chcesz puscic wezyk na calej dlugosci to wystarczy jedna srednica.

jesli chcesz podmienic stare wezyki to fi8/fi6 zdaje sie z tego co juz w swojej sprawie wyczytalem

macd
05-04-2010, 21:10
ja wziąłem 2 wężyki, trochę kleju sylikonowego jeden w drugi, opaski do tego na metalową rurkę od boostera, i na metalową przy silniku. Przy okazji przy samym boosterze ten szerszy dałem przeźroczysty aby było widać czy membrany nie chcą się już wymienić :)