PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Przegub wewnętrzny-pls o info



Prymus
06-04-2010, 18:26
Witam,
rozsypał mi się przegub wewnętrzny lewy, doprowadziłem auto do mechaniora, rozebrali autko powiedzieli ze faktycznie to przegub wew. ale on jest niezdejmowalny z półośki i trzeba całą półoś kupić i zaśpiewał mi 1500zł za samą półoś + oczywiście jakieś koszty robocizny. mocno mi tu śmierdzi wyłudzeniem. Poradzcie mi jak to jest z tą wymianą przegubu i ile to kosztuje. bo nie wiem totalnie co mam robić.powiedziałem mechaniorowi że go zabieram jutro od niego.

Dane auta: MKIII rocznik 2001 2.0 TDDI 115KM Kombi
Nr ser:WF0WXXGBBW1J87011

dzięki za szybką odpowiedź :pad: :pad: :pad:

Netoper
06-04-2010, 18:42
Przegub można regenerować
Tu masz poszczególne części
http://ford.sklep.pl/pl,category,96149,podwozie,naped.html

Jedno z dwojga, albo panowie nie mają pojęcia o robocie, albo chcą na koszta naciągnąć

_Mario
06-04-2010, 19:30
znamy takie warsztaty , np do wymiany bezpiecznik a "fachowcy' twierdzą że trzeba zmieniać ,lutować dużo roboty i to będzie kosztować 500 zł...Nie tak dawno ktoś na forum opisywał . Trzeba się przejechać w inne miejsce i z tą wiedzą jaką masz po wypowiedzi Netopera już tak im łatwo nie będzie naciągnąć.

Prymus
08-04-2010, 21:49
problem rozwiązany zwiozłem autko do innego warsztatu tam facet już nie miał problemu ze zdjęciem i rozebraniem przegubu (przypomnę że poprzedni twierdził że się nie da zbić przegubu i się go nie rozbiera) już zamówił to co trzeba i jutro autko będzie do odbioru za śmieszne pieniądze w porównaniu z tym co poprzedni geniusze rzucili.dzięki wszystkim za pomoc......a żeby było jeszcze śmieszniej jak zabierałem holem od tamtych mondka to patrze w lusterko (ja już jade) leci za mną koleś....i rzuca mi tekst że olej mi spuścili ze skrzyni (???...szkoda gadać) i włożyli w bańce do bagażnika ale to nie przeszkadza....no oczywiście zawróciłem i przy mnie kazałem im wlać. podejrzewam również że chcieli mi zrobić jakiegoś psikusa jeszcze bo jak do nich wstawiałem mondka to paliła mi się mocna rezerwa jak odebrałem rezerwy już nie było a samochód ostro kopcił na biało...oni ostro twierdzą że nic nie dolewali...zatankowałem więc do pełna v-powerka co by bezpieczniej było i wszystko jest już w pożądku nie kopci wtryski ok.na wszelki wypadek i tak kazałem nowemu mechanikowi wszystko posprawdzać czy czegoś jeszcze nie odwalili

_Mario
08-04-2010, 21:52
szok 8O
Powinieneś zapodać co to za warsztat ,jako ostrzeżenie .

daniellomasa
08-04-2010, 22:38
zok Shocked
Powinieneś zapodać co to za warsztat ,jako ostrzeżenie .
koniecznie brak słów

Prymus
09-04-2010, 18:13
to jest warsztat w Łodzi na ulicy Mazowieckiej (nie pamietam dokładnie ile ale to mała uliczka i jest tylko jeden warsztat

MarekPrint
27-04-2010, 21:40
podepnę się pod temat
gdy wymieniałem sworzeń wahacza wysunął mi się przegub wewnętrzny i jedno z łożysk wyleciało , wsadziłem je , wydaje mi się że prawidłowo , ale od tamtego czasu podczas gwałtownego przyśpieszania trzęsie autem .
Pytanie ,czy te łożyska w jakiś specyficzny sposób się zakłada , czy jest istotne którą stroną bliżej półośki .
czeka mnie wymiana amorów i sprężyn to przy okazji tam zajrzę.

druga sprawa w naszej zakładce regionalnej jest temat serwisy w Łodzi , dopiszcie ten pseudo- serwis jako nie polecany.

michalr1986
21-02-2012, 16:01
A ja mam takie pytanie mam mam mondeo mk3 1.8 125km i mam problem z prawym przegubem wewnętrznym. Nawet w aso forda twierdza ze jest to element nie wymienny i trzeba załatwić cała półoś prawda to jest?? Nie lubię bawić się w regeneracje jeśli już wole nową wsadzić z używkami to nigdy nie wiadomo.

acid666
21-02-2012, 16:11
...Pytanie ,czy te łożyska w jakiś specyficzny sposób się zakłada , czy jest istotne którą stroną bliżej półośki .
....

Tego łożyska się nie da źle założyć. Sprawdź czy przy składaniu nie wypadło inne, złośliwość rzeczy martwych jest niezbadana.

Netoper
21-02-2012, 16:14
Tego łożyska się nie da źle założyć
od 27-04-2010 to podejrzewam że już złożył :)

acid666
21-02-2012, 17:29
od 27-04-2010 to podejrzewam że już złożył :)

O kutwa! Nie popatrzyłem na datę. Walnąłem jak słoń o asfalt.