PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Jaka moc



Crystoph
08-04-2010, 00:38
Przymierzam się do kupna MK3 TDCi. Oglądałem jeden w komisie i nie pasuje mi moc silnika. Gość uparcie twierdzi że to jest 2.0 i ma 156 koni. Wynika to z papierów. Wpisane jest 115 KW co po przeliczeniu daje około 156 KM. Gość mówi że to jest fabrycznie wzmocniona wersja. Czy ktoś słyszał o czymś takim ? I jeszcze jedno na jakich obrotach silnik TDCi chodzi jałowo. W tym egzemplarzu wskazówka pokazuje 800-900. , ale dźwięk jaki wydaje brzmi jakby za chwilę miał zgasnąć.

Tari
08-04-2010, 02:11
obroty ok... ja tam nie slyszalem o wersji 2,0 takiej ani o tym ze ford chipowal mk3 fabrycznie lub w salonie. 2,2 ma 155 z tego co kojarze:P. spisz numer vin i w aso spytaj jaki to ma silnik:)
a co z tym ze niby zaraz zgasnie? albo chodzi rowno albo sie dusi przerywa a wtedy moze byc cos do roboty...:P

kris2k
08-04-2010, 02:50
W TDCI 2.0 nie było takiego o mocy 156KM, były tylko 115 i 130KM. Nie było też żadnych wzmocnionych fabrycznie wersji niech ci nikt kitu nie wciska.
Co do obrotów to prawidłowo powinny się utrzymywać na 750, jeśli silnik zimny i na dworze również zimno mogą chwilę po odpaleniu nawet ok. 1000obr się utrzymywać ale w normalnych warunkach powinno być 750. To że wydaję się jakby silnik miał zgasnąć to jak najbardziej nieprawidłowa praca, szczególnie przy tak wysokich obrotach jałowych. Moim zdaniem od razu sobie odpuść takowy egzemplarz i co więcej - taki wspaniały komis.

weksla
08-04-2010, 07:46
moc pasuje do 2,2 litra, moze handlarz nawet nie wie co ma?

bohun
08-04-2010, 12:47
A może ktoś wpisał zamiast 115KM to 115 kW......a co do tych obrotów to w instrukcji spotkałem się z zapisem ze ten 115KM ma obroty na biegu jałowym ok 900

Oktan
08-04-2010, 12:54
moc pasuje do 2,2 litra, moze handlarz nawet nie wie co ma?

to raz


A może ktoś wpisał zamiast 115KM to 115 kW......

to dwa

a po trzecie:

obroty biegu jałowego - ja mam ok 810-820 (mierzone na bieżąco przy pomocy mojego magicznego komputera :hehe:)

jeśli auto na biegu jałowym nie pracuje równomiernie i wygląda to tak jakby miało zgasnąć to przyczyną może być soft auta - po wgraniu nowego powinno być OK

Crystoph
08-04-2010, 14:17
Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze jedna uwaga co do obrotów i pracy silnika. Otóż silnik zapalał bez problemu i chodził w miarę równo, a wrażenie jakby chciał zgasnąć może być mylne. Takie było moje subiektywne odczucie. Zwłaszcza że mój MK2 chodzi zupełnie inaczej (jest jakby żywszy). Co do mocy to w innym komisie kolejny pseudo fachowiec twierdzi że były takie wzmocnione wersje (wgrany inny soft który podnosi moc).

Jednak czytając Wasze wypowiedzi nasuwa się jeden wniosek. Lepiej odpuścić sobie ten egzemplarz i poszukać jeszcze trochę na spokojnie. Szkoda bo akurat ten gość chciał wziąć starego w rozliczeniu. Dla zainteresowanych:

http://auto-wiktoria.otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-tdci-156-km-C12413061.html

kris2k
08-04-2010, 23:56
2002r z Niemiec i 118kkm przebiegu - i wszystko jasne. Poza tym cena stanowczo za niska jak na ten rocznik. Brak znaczków na tylnej klapie - o niczym to nie przesądza ale często bywa tak że po prostu było tam coś robione. Kolejna perełka od handlarza. Moja rada - nie szukaj w tej cenie dobrego Mondka bo na bank wejdziesz na mine.