PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Wymiana reduktora i listwy Tomasetto->Scorpion,Valte



inqo
08-04-2010, 18:45
Jak w temacie, mam Valteki i Tomasetto; Nowa listwa Magic Jet ma dodatkowy jakiś czujnik (dwa kabelki) i sama listwa ma wejście gazu i małe wyjście na końcu listwy; do czego służy to wyjście? sądząc po średnicy krućca to do czujnika ciśnienia gazu? Obecny reduktor Tomasetto ma wyprowadzone dwa kabelki (czujnik temperatury?) nowy reduktor Scorpion Mini tego nie ma.
Na co zwrócić uwagę przy podmianie zestawu? Pomijam ponowne strojenie instalki, to mam już nieźle obcykane.

Komputer sterujący to Stag300.

Wymieniam z racji przebiegu. Na tym zestawie przekroczyłem już 50 000km - bezawaryjnie. Teraz 3 wtryskiwacz gazu się blokował, otwierał się przy butowaniu;

Właśnie znalazłem, że w listwie magic jet jest czujnik temperatury - 5.3kohm/20C malejąca
Korpus listwy posiada wyjście fi5mm pod czujnik ciśnienia; Można zaślepić, czy wykorzystać?

Czyli podsumowując; w listwie Magic jet jest czujnik temperatury, w starej Valtek nie.
W Starym reduktorze Tomasetto jest czujnik temp. reduktora, w Nowym Scorpion Mini - nie.

Jak w takim razie uzyskać temperaturę reduktora (ustawienia czujników w programie do instalki?), czy można wykorzystać czujnik z listwy wtryskowej?

arnixx
16-04-2010, 00:48
Jak w temacie, mam Valteki i Tomasetto; Nowa listwa Magic Jet ma dodatkowy jakiś czujnik (dwa kabelki) i sama listwa ma wejście gazu i małe wyjście na końcu listwy; do czego służy to wyjście? sądząc po średnicy krućca to do czujnika ciśnienia gazu? Obecny reduktor Tomasetto ma wyprowadzone dwa kabelki (czujnik temperatury?) nowy reduktor Scorpion Mini tego nie ma.
Na co zwrócić uwagę przy podmianie zestawu? Pomijam ponowne strojenie instalki, to mam już nieźle obcykane.



Kolego. Tak więc. Wyjscie na listwach MegicJet. Czujnik temperatury gazu jak dobrze pamietam to były dwa szare kabelki. Wyjście na czujnik ciśnienia gazu o przekroju fi-5.

W reduktorze scorpion mini musisz sobie zamontować czujnik dodatkowy. W zestawi powinienes takowy dostać. Może to być każdy czujnik temperatyry np. C7K.

Dodano po 4 min.:

Nie doczytałem. Jeśli masz na przewodzie do wtryskiwaczy taki "trójnik mosiężny" na którym jest wyjście na czujnik ciśnienia i jest tam też czujnik temperatury to spokojnie możesz go "wyrzucić" i podłączyć przewód Fi-5 od czujnika do tego króćca na listwie a kabelki polutować do tych wychodzących z listwy. Ale potem musisz wybrać odpowiedni czujnik w programie. A co do reduktora to tak jak mówiłem. Idz do gazownika i kup uniwersalny czujnik temperatury. Najczęściej występują jak "śrubka" którą zastępujesz jedną ze śruby na reduktorze.