PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Szukam dobrego fachowca od MKIII



danekleon
15-04-2010, 16:57
Witam mam jeszcze jedna sprawę. Poszukuję dobrego mechanika który zajmuje sie profesjonalnie naprawa mondków. chodzi głównie o elektryczne rzeczy. Z Lubina (dolnośląskie) lub okolic

daniellomasa
15-04-2010, 18:14
Witam mam jeszcze jedna sprawę. Poszukuję dobrego mechanika który zajmuje sie profesjonalnie naprawa mondków. chodzi głównie o elektryczne rzeczy. Z Lubina (dolnośląskie) lub okolic
a co tam ci z tą elektryką nie gra

danekleon
16-04-2010, 20:46
silnik nie lapie tempeatury nawet po wymianie dwóch termostatów. brak tez ogrzewania dopiero jak dam temperature na dól i pozniej na maksa na gore zaczyna grzac tu mam podejrzenie odnosnie jednego z silniczków sterujacymi lopatkami

maxx77
16-04-2010, 21:59
No to musisz znaleźć naprawdę dobrego szpeca bo ktoś nieźle Ci namieszał w tej elektryce dotyczy to również świec...

Kapsel_lg
16-04-2010, 22:17
do elektryki to nie jest ci potrzebny żaden spec od mondeo tylko dobry elektryk :)

Jak jedziesz w dłuższa trasę to też się nie nagrzewa? A w jakim położeniu zatrzymuje się wskazówka?

A z ogrzewaniem to kompletnie nmie rozumiem: wpierw full, potem maks w górę i jakie łopatki?

No i kolejna ważna rzecz czyli jaki to silnik?

danekleon
20-04-2010, 15:38
2.0 tdci autko z 2005 a jezeli chodzi o temperature to zaczyna grzać jak zjade wskazaniem na sam dól a potem na sama góre na maxa grzanie

Dodano po 1 min.:


Jak jedziesz w dłuższa trasę to też się nie nagrzewa? A w jakim położeniu zatrzymuje się wskazówka?
wskazówka faluje przy duzych obrotach jest 90 stopni stane w korku i spada tak do 70 max 80

Polarny
20-04-2010, 16:00
Jesteś z Lubina, więc może bywasz we Wrocławiu. Polecam firmę Caros na Warsztatowej - zajmują się tylko i wyłącznie Fordami. Robię u nich wszystko co dotyczy mojego Mondeo i mam bardzo dobre zdanie o nich - tanio, solidnie i patrzą jak coś jest nie tak z innych rzeczy to informują Cię także.
Jakby co, to telefon do nich: 71 339 98 88

Kapsel_lg
20-04-2010, 17:40
Kolego jesli chodzi o temperature silnika to jest OK. Wyskoka sprawność i dążenie do zjak najnizszej temperatury to standard w nowoczesnych dieslach (niskie obroty = niska temperatura). Na dodatek temperatura którą widzisz to temperatura głowicy która jest stale chłodzona więc jak stoisz to temperatura spada (szczególnie przy niskich temperaturach - w lecie objaw jest zdecydowanie słabszy).

Co do ogrzewania to masz coś nie tak ze sterowaniem przepływu powietrza w klimatyzacji gdyż ciepłe powietrze to jest podawane bezpośrednio z okolic silnika. W sumie nie wiem nawet jak to jest w mk3 czy to nadal jest sterowane podciśnieniem?

Do Carosa jak najbardziej możesz podjechać.

danekleon
21-04-2010, 15:55
Ok koledzy podjade do tego Carosa we wroclawiu.

kolego Kapsel_lg rozumiem ze temperatura u ciebie też tak sie zachowuje ??

BS
21-04-2010, 19:32
o do ogrzewania to masz coś nie tak ze sterowaniem przepływu powietrza w klimatyzacji gdyż ciepłe powietrze to jest podawane bezpośrednio z okolic silnika

Powietrze ciepłe idzie sobie kolego z filtra w podszybiu, przez wentylator przy nogach pasażera aż do przewodów idących do obudowy nagrzewnicy-stamtąd trafia na klapki odpowiednio kierujące je zgodnie ze wskazaniem. Przy ustawieniu "zimne" powietrze omija nagrzewnicę. Więc można tylko szukać klapek sterowania w okolicach nagrzewnicy- sterowanie elektryczne z tego co pamiętam..