PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] pasek klinowy pompy wspomagania..wymiana rolki?



majkel7506
16-04-2010, 20:33
zauwazyłem w swoim mk III ze mam nalot tak jakby sadza na elementach w poblizu paska klinowego tego krótkiego od wspomagania..czy jest mozliwe ze pasek tak się sypie ...widac pekniecia na wieloklinie na pasku ..czyli do wymianyi rolka tak jakby piszczy...czy wystarczy wymienic tylko pasek i rolkę czy cały mechanizm napinający?mieliscie w swoich mondkach podobny nalot?był nawet pod pokrywą plastikowa silnika..:metal:

daniellomasa
16-04-2010, 20:50
mieliscie w swoich mondkach podobny nalot?był nawet pod pokrywą plastikowa silnika..Metal
a sama pokrywa cała

majkel7506
16-04-2010, 22:25
cała..wszystko ok..tylko cos konsystencji sadzy było wokoło...na pokywie od wewnątrz..rurach do turbo..tak jakby cos ciachało pasek...czekam na rady

maxx77
16-04-2010, 22:50
Pewnie pasek się rozpada i to z winy raczej napinacza bo gdyby któraś z pomp szwankowała to byś to odczuł na np. słabszym zacinającym się wspomaganiu. Jak wymieniać to tylko cały napinacz samej rolki nie warto. Dla pewności sprawdź czy nie ma wycieków z pomp.

majkel7506
19-04-2010, 17:35
wycieków z pomp nie ma..sprawdzałem. za cały napinacz mi zaśpiewał gościu w Ostródzie 350zł..szok..pasek Gates'a 23zł..rolka nie wygląda za pięknie..