PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]klika problemów z poczciwym autkiem



konradoz
22-04-2010, 21:12
Witam
To chyba jeden z moich pierwszych postów.
Mam kilka pytań. Posiadam poczciwego forda już 2lata, nigdy nie zawiódł i wgle, ale ostanio stracił parę, a w dodatku jak dodaje gazu to się dusi jak stary diesel, musze każdy bieg ciągnąć delikatnie nogą na gazie do ponad 3tys. żeby zmienić bieg bo inaczej cały się dusi i trzęsie, wsytarczy, że na "piatce" przy 100km/h wcisne mu gaz mocniej żeby wyprzedzić i zaczyna cały się trzęść jakby paliwo szło przez słomke. Da się to samemu podlubać, czy musze autko oddać do mechanika, którego tak nie lubie, bo żaden w moim mieście nie umie dbać o Mondeo mk1 i mk2....

pozdrawiam

Jakub
22-04-2010, 21:23
Może standardowy zestaw czynności wystarczy? Czyszczenie przepływki, świeczki, kable.

Kamikadze
22-04-2010, 21:28
Ja bym rowniez sprawdzil filtr paliwa

maniek_
22-04-2010, 21:51
Może napisz co już sprawdzałeś (o ile coś robiłeś), jeśli nie to wykonaj czynności które wymienił Jakubbi. Na forum jest dokładny opis czyszczenia przepływomierza, w nocy sprawdź przewody wysokiego napięcia czy nie świecą, sprawdź stan świeczek. Kiedy ostatnio były wymieniane?

konradoz
23-04-2010, 12:58
dzieki, nic nie robilem jeszcze, mama jeździ nim codziennie do pracy.
w nim od kiedy jest w polsce- ponad 2 lata temu/~50tys km, wymienione bylo tylko sprzeglo bo z niemiec przyjechalo felerne.

ale fakt sprawdze, bo juz mnie prawie 1.2 silniki ze swiatel potrafia odstawic, heh.

konradoz
09-05-2010, 12:51
wymienili w nim duuuuuuzo, kable, swiece, wyczyscili to i ovo, przy okazji 2 sworznie, calosc 600zl ;d
aleeee, samochod dalej jest biedny bo okazalo sie, ze mamy zawór na wymarciu, taka naprawa droga bo u nas tego nie robia....
jak sie gaz naciska to slychac pykniecie tego zaworka...

LaBobas
09-05-2010, 13:00
zawór na wymarciu, taka naprawa droga bo u nas tego nie robia....
jak sie gaz naciska to slychac pykniecie tego zaworka...
ale czego zawor?????????
ja bym jeszcze sonde lambde sprawdzil bo moze wyzionela ducha.

Colorado30
09-05-2010, 17:40
A cz kolega grzebał coś w autku może przed tą awarią ? Mi się krztusił wymieniłem swiece i kable oczywiscie motorkrafta i jak reką odjął mocy ma i jest guTT

konradoz
13-05-2010, 16:03
ja nic nie grzebalem, wymienione ma swiece, kable, trojnik zasysajacy powietrze czy jakos tak zrobili, przeplywke wyczyscil...
kiedys jak sie tak dusil mi to sonde przeczyscili, moze rzeczywiscie poszla w pizdu, bo w sumie to ona ma moc w miare, moze nie 100pare kucy, ale tak dosyc idzie....
tylko jak jest zimny to dodanie gazu powoduje spadek obrotow, a nie wzrost, jest to na tyle upierdliwe, ze nawet ciezko sie cofa, trzeba miec delikatna noge do gazu, bo inaczej mozna do 200obrotow go opuscic, ale na jałowym rowno chodzi~900-1000obrotów

jest może ktos kto się na tym zna tutaj na pomorzu ?
ja z malborka jestem, pozdrawiam

krzYchu77
13-05-2010, 19:43
Chyba jakaś zaraza na to ostatnio bo mój też jakiś zamulony się zrobił, na wyższym biegu jak chcę przyspieszyć to też łapie jakąś zamułe, szarpie i trzeba zredukować bieg żeby jakoś przyspieszał... świece nie mam stare bo sam wymieniałem w ubiegłym roku a dużo nie jeżdżę, filtr paliwa i powietrza też wymienione, muszę jeszcze przewody WN wymienić i zobaczę czy to pomoże, a jak nie to chyba wytnę kata i wymienię sondę, ale kurcze cierpię na notoryczny brak czasu

J_Daniels
14-05-2010, 10:38
Ja bym stawiał na sondę albo przepływomierz.
Przepływomierz łatwo miernikiem sprawdzić. Sondę trochę trudniej bo miernik będzie za mało dokładny. Ale można wstępny test zrobić. najlepiej takim starego typy ze wskazówką a nie cyfrowym.

konradoz
24-05-2010, 18:45
chłopaki, a może ktoś w rejonach malbork-gdańsk z forum zna się na mechanice zeteca, bo kurde autko coraz slabiej zipie, a naprawić bym chciał, oczywiście jakby się mechanik zaznajomiony znalazł kto to zrobi tak, żeby jeździło to zaplace i wgle ;]