PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]Nawigacja nie działą



NOM
24-04-2010, 23:24
Radio (Nawigacja) Travel Pilot EX - Nawigacja nie pokazuje położenia (pozycji) auta - jaka to przyczyna i jak się za to zabrać?.
Co zrobić aby działało - co krok po kroku posprawdzać?
Przy chęci wyświetlenia położenia (wysokości i szerokości geograficznej) wszędzie pokazuje 00.
Pokazuje np. z jaką prędkością się jedzie...
Posiadam oryginalne oprogramowanie z 2007 roku (z Belgią i Europą - na opakowaniu jest zaznaczone że obejmuje również teren Polski (można wybrać nazwy polskich miejscowości)...
Ale raczej błąd nie jest spowodowany oprogramowaniem po prostu nie pokazuje położenia geograficznego.

Czy ktoś miał ten sam problem - proszę o helpa

Jacod
09-06-2010, 16:52
Prawdopodobnie masz uszkodzony nadajnik GPS (mam to samo u siebie)
Przy bacie od anteny radiowej w miejscu montażu do dachu jest nadajnik i to pewnie on sie uszkodził.

Koszt nowego ok 250zł i powinno wszystko wrócić do normy.

NOM
09-06-2010, 21:33
dzięki nawet nie wiedziałem gdzie jest antena od GPS
jak sprawdzić czy to jest faktycznie to spieprzone?
czy coś innego?
powiedz mi orientujesz się którędy jest puszczony przewód? do anteny?
- czy wymienić należy całą anteną czy coś innego?

Jacod
10-06-2010, 10:20
Niestety nie wiem jak jest położony kabel od GPSa.
Jak sprawdzić to tez nie wiem dokładnie. Jeżeli na satelitach masz pokazywaną wartość "0" to znaczy że nie może ich znaleść. Jeżeli ich nie znajduje to zwalony jest nadajnik (to tak na chłopski rozum :) ) ale pewności nie mam.

Nie trzeba wymieniać całej anteny tylko to:
http://ewcar.pl/pl,product,364726,stopka,anteny,radiowej,z,systeme m,nawigacji,motorcraft,1508610.html

Prawdopodobnie dostała tam się woda.

NOM
10-06-2010, 19:34
nie wiem... nie jestem... pewien...
to jest zwykła antena do GPS wiec raczej nie ma się co tam popsuć...
spróbuję podłączyć do nawigacji jakąś uniwersalną i sprawdzę czy problem tkwi w tym elemencie - jakby co to się odezwę...