PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] dziwny zapach



zetor
24-04-2010, 22:33
witam mam problem z dziwnym zapachem dostającym się czasem do środka auta mi to pachnie "trawką" a dzisiaj jak nasłuchiwałem swojego mondka to normalnie czuć to pod maską coś jakby parowało i tak "pachniało" co to może być a czuć to wyraźnie w okolicach intercolera cięzko dokładniej zlokalizować

KW
24-04-2010, 23:32
albo zapach płynu chłodzącego albo spalonej ropy

zetor
25-04-2010, 05:45
no bardziej płynu chłodzącego bo to właśnie było moje podejrzenie można coś z tym zrobić i czy to coś się psuje że płyn chłodniczy wydaje zapach

BS
26-04-2010, 16:07
Słodki zapach "trawki" to odparowujący płyn chłodniczy. Jeżeli nie widzisz nigdzie widocznego wycieku to zaczynaj zbierać na pasek rozrządu, pompę wody i robociznę- o ile nie masz całego rozrządu do robienia. Jest jeszcze taka możliwość, że cieknie CI nagrzewnica -to tańsza sprawa i da się wymienić bez rozbierania połowy auta (kolega na forum podrzucił jak to zrobić więc znajdziesz z pewnością). Na 100% musisz tą sprawę zdiagnozować bo nie ma z tym żartów.

zetor
26-04-2010, 20:39
no rozrząd wymieniany całkiem nie dawno i tu mnie trochę nastraszyłes w innym wątku poszukuje mechanika w okolicach koszalina a możesz mi powiedziać jak rozpoznać czy to ta nagrzewnica i jeżeli to ona to czy muszę się obawiać poważnej awarii

BS
27-04-2010, 08:15
no rozrząd wymieniany całkiem nie dawno i tu mnie trochę nastraszyłes w innym wątku poszukuje mechanika w okolicach koszalina a możesz mi powiedziać jak rozpoznać czy to ta nagrzewnica i jeżeli to ona to czy muszę się obawiać poważnej awarii

Nagrzewnica to koszt ok 250 złotych +cała masa roboty. Wg książki ( tak w zasadzie robią mechanicy) trzeba rozebrać pół auta, żeby się do niej dostać. Jeden z kolegów opisał jak się do niej dobrać i tej metody na Twoim miejscu był użył żeby ocenić jej szczelność - trzeba się napracować ale nic w sumie nie zapłacisz mechanikowi. Druga możliwość to pompa wody- jeżeli jej nie robiłeś to mogła zacząć puszczać chłodziwo. Teraz musisz po prostu obwąchać skąd ten zapach dochodzi. Jeżeli dochodzi z wlotów powietrza to skłaniałbym się ku nagrzewnicy. Jeżeli zobaczysz wilgoć na prawym wahaczu albo w jego okolicach to podcieka pompa wody a chłodziwo paruje spływając po ciepłym bloku. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że na postoju możesz nie zauważać wycieków bo nieszczelności są jeszcze małe a chłodziwo zaczyna uciekać jak się ogrzeje i stworzy się ciśnienie w układzie chłodzenia :metal:

zetor
27-04-2010, 10:30
możesz podeslać link do tego co kolega pokazywał jak to rozebrać bo jakoś ciężko znaleść

BS
27-04-2010, 11:33
Nie dłużej niż 2 minuty szukania klik (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=235)

zetor
27-04-2010, 17:35
ok a jezeli to ta nagrzewnica to jakaś poważna usterka

ryszinho
27-04-2010, 21:08
No słodki zapach to płyn chłodzący bo ropa po prostu śmierdzi lub charakterystycznie pachnie :bigok:

Jeżeli to byłaby nagrzewnica (po prostu rozszczelniona) to miałbys objawy non stopo w kabinie, czyli ten zapach i bardzo czesto duża wilgoć w aucie.

U mnie przy nieszczelnym wydechu zapach dostawał sie jakimś cudem do środka auta pomimo ze niby przedział silnika jest uszczelnony dość więc w przedziale silniak szukłabym usterki.

Jeżeli uważasz że to z okolic intercoolera to zwalaj go i obczaj wszystkie węże czy peknięte nie sa albo coś, masz łącznie od tyłu głowicy wychodzace 2, dwa wychodza od nagrzewnicy, jeden z nich idzie po kolektorze wydechowym chyba do pompy oleju. Bedziesz wiedziec z reszta które to.

Jeżeli zaś pompa wody - to tak jak kolega BS wyzej opisał, nie jest łatwo poznać, no chyba że zwalisz obudowę rozrzadu co łatwe nie jest, i bedziesz obserwować ;)

Dużo w ogóle ubywa Ci tego płynu??? Co jak co ale u jednego koelgi w mondku widziałem cała przestrzeń koło zbiorniczka wyrównawczego zalaną płynem i nie wydawało to jakiegos zapachu żeby od razu można było to wyczuć.

BS
28-04-2010, 09:54
cała przestrzeń koło zbiorniczka wyrównawczego zalaną płynem i nie wydawało to jakiegos zapachu żeby od razu można było to wyczuć.

Wszystko zależy od rodzaju płynu i stopnia rozcieńczenia. U mnie też nie było za bardzo czuć dopóki się głowy do wnęki koła nie wsadziło. W zimie na postoju piękne chmurki pary było widać przy dużym mrozie... Ale tak jak pisałem mogą być na razie tylko mikrowycieki-czuć je ale nie widać bo odparowuje na bieżąco...

zetor
28-04-2010, 10:04
płyn mi nie ubywa bynajmniej w jakiś znacznych ilościach a zapach czuje czasami nawet nie przy każdej jeździe

BS
28-04-2010, 11:41
To obwąchaj skąd go czujesz. Jak nie zlokalizujesz to odpuść -może z korka Ci po prostu para uchodzi a Ty masz wrażliwy węch. A płynu chłodniczego nie powinno ubywać WCALE. To nie olej...

ryszinho
28-04-2010, 11:51
A ja tak odbigne od tematu-wspomnaiłes o korku :wall: u mnie oryginał ciekł, to wymieniłem na jakis tam zamiennik. Pół roku spokoju i znów jest mokro wokół nakretki :(

chyab wezme mój od vectry (nie cieknie) i sprawdze czy podpasi w mondeo, bo zamiennik do opla kosztuje 7zł. Z drugiej strony od razu mogłem kupić oryginalny do forda a nie bawić sie w zamienniki :wall:

BS
28-04-2010, 11:52
Kup oryginalny do forda- nie wiemy czy w oplu nie jest inaczej realizowane upuszczanie ciśnienia. W fordzie robi to korek i oryginalny robi to dobrze...

zetor
28-04-2010, 13:51
To obwąchaj skąd go czujesz. Jak nie zlokalizujesz to odpuść -może z korka Ci po prostu para uchodzi a Ty masz wrażliwy węch. A płynu chłodniczego nie powinno ubywać WCALE. To nie olej... a no tu masz rację z moim wechem bo jak narazie nikt nie czuł tego zapachu oprócz mnie ani żona ani koledzy

zetor
28-04-2010, 16:41
szkoda że nikt z was nie mieszka blisko zawsze było by łatwiej jak by ktoś kumaty pomógł za jakiś duży browar :beer: bo ja to raczej :los: