PDA

Zobacz pełną wersję : [MK II] wyciek w dziwnym miejscu.



Budzan
25-04-2010, 12:01
Witam.
Jestem nowy na forum i świeżym użytkownikiem Mondka MKII 1.8TD. Mondo jest z roku '99.

Po nocy mam problem z odpaleniem auta - wiem, takich tematów na forum jest sporo, jednak dzisiaj chcąc go przepompować pompką ręczną znalazłem wyciek w jednym miejscu. Nie wiem co to jest i czy to poważna sprawa. Wolałbym uniknąć kosztownych napraw. Załączam zdjęcie i proszę o pomoc!

http://img80.imageshack.us/img80/6503/wyciek.jpg

PS> Nie jest to zdjęcie mojego silnika, tylko jakiegoś znalezionego przez google.

ryszinho
25-04-2010, 13:37
To jest EGR. Mondki bardzo często mają tam przeciek oleju. Nie ma sie czym przejmowac.

Budzan
25-04-2010, 13:41
Ah, dzięki, czyli ten wyciek nie ma nic wspólnego z problemami dot. odpalania auta po nocy? dobrze wiedzieć.
a rzutuje to jakoś na straty oleju? może warto mimo wszystko jakoś zapobiec temu wyciekowi?

ryszinho
25-04-2010, 13:49
Nie jesteś w stanie zapobiec nieszczelności w tym miejscu.

Świadczy to jedynie o tym, iż w intercoolerze masz duzo oleju. W intercoolerze natomiast, znajduje on sie z turobsprężarki oraz z odprowadzenia odmy umieszczonego przed turbosprężarką.

Lewar
25-04-2010, 21:32
ICU nie jest chyba polaczony bezposrednio z EGR. EGR jest w kolektorze i stamtad pochodza reszti oleju,sadzy i czego tam jeszcze wyplywajace z uszczelnien o ktore pyta kolega.

ryszinho
25-04-2010, 22:55
Wokół EGR olej bierze sie tylko i wyłącznie z tego tytułu że w dolocie znajduje się duża ilość oleju tj. w intercoolerze bo on jest bezpośrednio przed EGR.