PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Pompa wody- dziwne zachowanie



ophiel
27-04-2010, 09:55
Zauważyłem taka nieprawidłowosc.
Otóż pompa wymieniona jakies 1000km temu.
Problem z ogrzewaniem na wolnych obrotach.
Silnik sie nagrzewa i podczas jazdy wsio ok ogrzewanie daje czadu ale jak wyrzuce na luz to ogrzewanie znika.Leci chłodne powietrze z nawiewów.

Wczoraj zauwazylem jeszcze ze po zjezdzie z trasy na swiatła temp silnika urosła znacznie i dopiero po pogazowaniu wskazówka temp opadła na dobre miejsce czyli prawie pion.
Czy to wina pompy ze za mało wydajna albo termostat ??
Poradzcie czego sie chwycic bo idzie lato i moga byc problemy z temp silnika..

BS
27-04-2010, 12:38
Jak masz raz za zimno a raz za gorąco to jest to wina termostatu... nic innego bym nie obstawiał-chyba, ze się zamuliła chłodnica albo nagrzewnica...

ophiel
27-04-2010, 14:07
Ale jest to zalezne od obrotów silnika..
Wiec nie wiem czy termostat ma znaczenie ?? Chyba ze puszcza abyt gwałtownie i szybko zamyka nie wiem ?!

BS
27-04-2010, 15:01
Długo nie otwiera a później CYK i otwarte. Tak wygląda praca zawieszającego się termostatu. Może być jeszcze brud w układzie i go zapycha albo robi zatory w chłodnicy. Otwórz zbiorniczek wyrównawczy (na zimnym!) odpal auto i zobacz czy z powrotu idzie cyrkulacja płynu. Jeżeli idzie to wszystko w porządku. Pompa wody albo pompuje albo nie-wtedy albo efekty dźwiękowe bo przeciera pasek rozrządu albo natychmiastowy wzrost temperatury i brak jej spadku. Wątpię, żeby wirnik się "zawieszał" i raz się kręcił a raz nie...