PDA

Zobacz pełn± wersję : [TDCi MKIII] MKIII, DPF i jego czujniki temat do wszystkich.



Tari
27-04-2010, 12:03
zakladam nowy temat poniewaz nie udalo mi sie poprzez kilka tygodni proszenia na pw roznych osob otrzymac informacji ktore sa bardzo wazne i moga pomoc w diagnozowaniu awarii ukladu dpf poza samym zapchaniem filtra. dodatkowo zawre w temacie to co juz wiem na jego temat.

temat adresuje tez do ludzi bez dpfa ktorzy moze znaja kogos z forum lub nie ktorzy maja to badziewie. jak wiadomo niewiele osob czyta regularnie forum a wiekszosc po rozwiazaniu problemu znika na zawsze

problem jest taki ze po przekreceniu zaplonu pokazuje sie sprezynka.
po odpaleniu w pending codes pojawia sie p242f i po chwili przechodzi w stored codes.
2 razy ni z tego ni z owego sprezynki po odpaleniu nie bylo i samochod jezdzil calkowicie normalnie.


potrzebuje wiedziec jakie opory sa na nastepujacych elementach:

czujnik wkrecony nad katalizatorem - prawdopodbnie to zwykly termometr gdzie wraz ze spadkiem temperatury wzrasta opor - u mnie generealnie pomiary wynosily miedzy 200-300kohm. wtyczka ktora trzeba rozpiac do pomiaru znajduje sie nad filtrem paliwa, kable sa w niebieskiej izolacji(przynajmniej u mnie). interesuje mnie rowniez jaki opor ma gniazdo. przypuszczalnie trzeba zmienic zakres na maly:P

drugi czujnik z tego co ogarniam microcata jest dokladnie taki sam i wkrecony jest w filtr czastek stalych, wtyczka jest pod samochodem oczywiscie. mozna dojsc bez sciagania oslony silnika.
drugie miejsce gdzie mozna pomierzyc ten czujnik to wiazka na rogu silnika przy filtrze paliwa. jest tam polaczenie gniazdo/wtyczka gdzie mozna zmierzyc opory.
wiazka ta ma 5 kabli, 3 z nich ida od alternatora i 2 wlasnie od tego czujnika z pod samochodu. uklad wtyczki jest tak zrobiony ze od razu widac 3 w jednym rzedzie i 2 w drugim rzedzie. u mnie opory byly jakies dziwne 1400 1800kohm a teraz albo brakuje skali albo wcale sie spieprzyl ten czujnik. dlatego podejrzewam ze on popsuty. tu tez by sie przydalo pomierzyc opory na gniezdzie znowu z innym zakresem

czujnik roznicy cisnien przed i za dpfem, znajduje sie rowniez nad filtrem paliwa, gniazdo od niego jest 3 pinowe i potrzebuje opory miedzy pinami 1-2 2-3 i 1-3 z czego prawdopodbnie 1-3 jest suma oporow 1-2 i 2-3, u mnie wychodzilo cos kolo 4kohm i 60kohm a na 1-3 65kohm. przyda sie tez opor na wiazce:)

juz gdzies pisalem ale dodam jeszcze raz ze wedlug mnie na efektywne usuniecie dpf wystarczy wydac 300-500 komputer od samochodu bez dpfa z takim samym egrem + kodowanie wtryskow i immo (300zl?) + usuniecie mechaniczne 100zł .
jezdzilem na komputerze od samochodu bez dpfa bez kodowania wtryskow samochod mial moc odpalal normalnie i nie pojawiala sie sprezynka, natomiast nie chcial wspopracowac z moim egrem bo on mial podcisnieniowy zwykly.

baardzo prosze o pomoc :pad:

jamesbond
31-08-2010, 22:19
Tari,

czy już poradziłe¶ sobie z tym błędem P242F?

arturex4
31-08-2010, 23:05
Każda ingerencja w zmianę czujnika wymiany oleju itp. liczy się ze resetem kompa,sprężynka pokazuje się po ingerenci, w podzespoły silnika.Nie udolne próby naprawy kończ± się błędem.

jamesbond
31-08-2010, 23:13
Każda ingerencja w zmianę czujnika wymiany oleju itp. liczy się ze resetem kompa,sprężynka pokazuje się po ingerenci, w podzespoły silnika.Nie udolne próby naprawy kończ± się błędem.

Chyba co¶ nie tak. Tutaj mowa o czujniku DPF. :pa:

rafantek
08-05-2012, 14:19
postaram ci sie zmierzyc to. Ja mam inny problem, auto nie wywala bledu od dpf a probuje go dopalac :( dpf czysty.

mbaranek
08-05-2012, 15:05
postaram ci sie zmierzyc to.
Temat jest sprzed 2 lat

rafantek
08-05-2012, 19:29
kurde nie spojzalem :(