PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] mrugająca sprężynka auto gaśnie MKIII



bady32
29-04-2010, 00:13
witam mam problem ze swoim autkiem 2.0 tdci 115KM 2005 zapala mi się sprężynka i auto gaśnie :wall: obojętnie czy silnik zimny czy zagrzany ,muszę wtedy wyłączyć zapłon i czekać nie raz minutę nie raz 30 minut :ass: sama się skasuje i mogę jechać dalej ma ktoś jakiś pomysł co to może być? :glupi: komputer nie pokazuje żadnych błędów. Może to zbieg okoliczności ale bywa że jak poruszam wtyczkami od wtrysków to się sprężynka się kasuje i mogę jechać dalej.
Z góry dziękuje za jakieś pomysły :beer:

Paolo
29-04-2010, 00:18
Nie możliwe że podłączenie pod kompa nic nie pokazuje, znając życie podłączany był pod KTS albo typu pochodnego a te niestety nie radzą sobie z diagnostyką forda. Błąd musi być zapamiętany, diagnostykę zrobić WDS lub IDS.
Znając życie wyskoczy P0251, zrobić próbę przelewową wtryskiwaczy i będzie wszystko wiadomo.

bady32
29-04-2010, 09:48
tak masz rację podłączany był pod KTS200 ale niestety w mojej okolicy raczej nikt nie posiada WDS lub IDS chyba że ktoś wie o dobrym warsztacie najbliżej Zgorzelca co zrobi mi próbę przelewową oraz podłączy pod odpowiedni komputer to czekam na informacje

Kapsel_lg
01-05-2010, 23:21
Kolego Paolo zajmujesz się naprawą foerdów ale jakoś teraz przesadziłeś. KTS pokazuje błędy jak najbardziej (tyle że w wersji od 500) z tym ze interpretacja błędów jest inna niż to może w rzeczywistości być. Jednak numer błędu jest prawidłowy. Co więcej KTS-em mozna też zaprogramować TDCi (choć w ograniczonym zakresie).
Auto jest z 2005 roku więc ma pełne OBDII i nawet ELM potrafi już to czytać (nie programować)..

A już tekst o próbie przelewowe co to prawdę powie wręcz mnie rozbroił. Od kiedy ta próba jest tak bardzo wiarygodna i mówiąca o wszystkim???

Bady32 oczywiście WDS/IDS byłby najlepszy ale jak masz jakiś Bosch Service w pobliżu to tam podjedź i niech Ci KTS ( zty że z serii wyższej) błedy odczytają)

Artur
01-05-2010, 23:30
Widocznie próba przelewowa to taka nowoczesna forma wróżenia z fusów :) . Z drugiej strony po co próba przelewowa skoro wiadomo powszechnie że problem w TDCI = wtryski :wall:

Bajek
01-05-2010, 23:34
Z drugiej strony po co próba przelewowa skoro wiadomo powszechnie że problem w TDCI = wtryski
To już jest powtarzanie obiegowych opinii. Dlaczego na wtryski w samochodach z "przebiegiem" 60 tyś narzekają tylko Polacy? Obejrzałem już trochę TDCi i większość z nich 150-200 tyś robi bez zająknięcia. A jak się nie dba o samochód to potem są efekty.

A co do problemów z błędami. W najgorszym razie podjedź do najbliższego ASO niech odczytają i dadzą błędy na kartce. Będzie wiadomo co dalej z tym zrobić.

Artur
01-05-2010, 23:49
TDCI=wtryski to była ironia!!! Takie nagłe gaśnięcie to może być wina któregoś z czujników ale bez odczytania kodu błędu to ciężko stwierdzić. PS. Są tacy co wymieniają filtr paliwa razem z rozrządem ;) więc co się dziwić że po 60kkm mają problemy z układem paliwowym.

Bajek
01-05-2010, 23:58
TDCI=wtryski to była ironia!!!
A to nie zrozumiałem. Zwracam honor.

Paolo
02-05-2010, 09:30
Kolego Paolo zajmujesz się naprawą foerdów ale jakoś teraz przesadziłeś. KTS pokazuje błędy jak najbardziej (tyle że w wersji od 500) z tym ze interpretacja błędów jest inna niż to może w rzeczywistości być. Jednak numer błędu jest prawidłowy.


To czemu testowany w warsztacie KTS 500 pokazał 3 błędy a WDS 7 błędów czyżby zbieg okoliczności czy ograniczone możliwości ?

Kapsel_lg
02-05-2010, 09:53
Nie wiem dlaczego Ci tak pokazał, może wersja ESI jakaś stara?
Oczywiście KTS nie ma takich możliwości jak WDS/IDS jednak odczytać błędy (szczególnie w autach z pełnym OBDII) potrafi. Prawdą tez jest że WDS/IDS jest jak najbardziej polecany i słuszny z tym że jego dostępność jest mocno ograniczona natomiast KTS-y sa dostępne prawie w każdym miejscu.

Jednak co mnie najbardziej zadziwiło w Twej wypowiedzi to tekst o próbie przelewowej.

slawek72
02-05-2010, 10:10
U mnie sprężynka oczywiście też zawitała podłączałem samochód pod 3 ktesy i zero błędów a ona dalej mi puszczała oczko.Dopiero serwis ids i błąd P-0404.Egr wyczyszczony problem znikł.

bady32
02-05-2010, 13:37
czy ktoś wie gdzie można się podłączyć pod wds/ids najbliżej Zgorzelca? Auto w tej chwili działa jak rosyjska ruletka albo odpali albo nie

steell
02-05-2010, 21:00
jak nie tom jeszcze ELM-em ktoś poratuje

luk006
06-05-2010, 20:37
Witajcie!
Kolego bady32 miałem takie same objawy i okazało się, że to czujnik położenia wałka rozrządu. Jednak bez podłączenia do kompa to tylko gdybanie.
Serdecznie polecam serwis z Pisarzowic koło Kamiennej Góry, z tym że od Ciebie to będzie koło 100 km tak więc pewnie znajdziesz coś bliżej Jeleniej albo Zgorzelca.
Pozdrawiam

bady32
07-05-2010, 09:41
czujnik położenia wałka rozrządu miałem drugi i wymieniłem niestety nic to nie dało, silnik gaśnie tylko jak jest zagrzany

bady32
10-06-2010, 12:03
Nie możliwe że podłączenie pod kompa nic nie pokazuje, znając życie podłączany był pod KTS albo typu pochodnego a te niestety nie radzą sobie z diagnostyką forda. Błąd musi być zapamiętany, diagnostykę zrobić WDS lub IDS.
Znając życie wyskoczy P0251, zrobić próbę przelewową wtryskiwaczy i będzie wszystko wiadomo.

Miałeś rację Paolo błędy na ids P0251,P0190, P1211

Paolo
11-06-2010, 00:48
Miałeś rację Paolo błędy na ids P0251,P0190, P1211

Gdybym nie miał racji to bym fordów nie naprawiał :))

bady32
11-06-2010, 13:35
dzisiaj miałem okazje pobawić się kts340 i po migającej sprężynce jest tylko jeden błąd P0190 czujnik ciśnienia magistrali czy to może być nadal błąd od wtrysków czy może coś z pompą?

Parker
11-06-2010, 15:44
Ja zajmuje się diagnostyką komputerową ponad 20 lat. To co mówicie to jest tak że fabrycznym sprzętem można odczytać całą historie błędów natomiast taki KTS czyta tylko błędy bieżące . Dlatego jest różnica . Tak samo jest np. w Chryslerze .

bady32
11-06-2010, 23:23
wie ktoś co zrobić z tym błędem czujnika? Jaka moźe być przyczyna?

bady32
15-06-2010, 16:22
naprawdę nikt nie wie co zrobić z moim problemem?

Artur
15-06-2010, 19:36
"Najprościej" było by zamienić na inny i sprawdzić czy to na pewno wina czujnika. Jak chcesz to jutro mogę sprawdzić u siebie np. rezystancję pomiędzy pinami czujnika jeśli coś Ci to pomoże

bady32
15-06-2010, 23:43
witam
czujnik kupiłem drugi używany ze 100% działającego auta i nic to nie pomogło ale żeby się upewnić dzisiaj znajomy mechanik miał mondeo na warsztacie i za zgodą właściciela na próbę zmieniłem czujnik z jego auta i dalej lipa, mało tego wsadziłem od niego wtryskiwacze i tak samo auto gaśnie (fakt że równiej chodził na wolnych obrotach) ale to na pewno nie wtryski są przyczyną
wychodzi na to że faktycznie podnosi się ciśnienie w aucie i wtedy gaśnie
jaka może być przyczyna podniesienia ciśnienia na listwie?? :wall: już mi brak pomysłów, w serwisie forda w Niemczech powiedzieli mi że oni by zaczęli od płukania zbiornika i sprawdzeniu czy nie ma opiłków metalu i ewentualnej regeneracji pompy ,a może później wtrysków czyli nic konkretnego się nie dowiedziałem ponieważ mam auto z 2005 roku a te pompy ponoć się nie łuszczyły niemiec wciskał mi że po prawie 300 tys przebiegu pompa może się łuszczyć tylko że moja pompa na pewno jest już po wymianie bo przed numerem ma oznaczenie RM i wygląda jak nowa choć nie wiem kiedy była wymieniana ponieważ nie mam książki serwisowej.
Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę bo wszyscy rozkładają ręce
jedyny błąd jaki pokazuje kts to P0190
pozdrawiam

bd77
16-06-2010, 09:56
może wds/ids coś więcej by pokazał niż KTS?

bady32
16-06-2010, 11:58
no niestety dostęp do ids w okolicy mam tylko u niemców ale samo podłączenie kosztuje 50 euro także troche drogo ,ale jak byłem wcześniej ,w serwisie w niemczech to kts pokazał te same błędy co ids ,na dzień dzisiejszy pokazuje tylko P0190 ciśnienie czujnika magistrali i nikt nie wie dlaczego to ciśnienie wzrasta co jest powodem

Artur
18-06-2010, 09:30
Moim zdaniem ten czujnik tylko mierzy ciśnienie natomiast coś musi to ciśnienie regulować w samej pompie może tam szukaj przyczyny wzrostu ciśnienia.

Kapsel_lg
18-06-2010, 11:07
Kolego 50 € to i tak taniej niż w polskim ASO więc dlaczego tego nie zrobisz?

Nikt Ci auta przez internet nie zdiagnozuje a tym bardziej nie naprawi twojego auta, wszystko co możemy to dawać wskazowki - a wydaje mi się że wszystkie możliwe już otrzymałeś, no poza jedną może która teraz Ci dam: Jedź człowieku do jakiegoś Delphi Point niech ci zdiagnozują auto w 100%, jednorazowo wydasz więcej ale suma sumarum mniej cię to będzie kosztować niż takie szarpanie jakie teraz uprawiasz.

Nic nie reguluje ciśnienia w liswie, od tego jest pompa CR. Ciśnienie na listwie CR może być ewentualnie za niskie (a ty piszesz za wysokie) więc problemem może być np. sterownik pompy CR lub jej mechaniczne uszkodzenie, może to też być wina wtryskiwaczy czyli np zbyt duże przelewy.

bady32
18-06-2010, 12:30
w niemczech już byłem i za wiele się nie dowiedziałem ,wiem o błędzie P0190 i konkretnie o to mi chodzi co jest przyczyną jeśli to pompa to ją zdemontuje i wyśle do badania ,a gdzie znajdują się serwisy delphi point??

Kapsel_lg
18-06-2010, 12:50
Ale mi chodziło w kwestii Niemiec o podłączenie do WDS/IDS czyli kwota 50€ to jest tanio.

Delphi Diesel Point :w Świebodzinie Trzebniak (google sie kłania jesli chodzi o dokładny adres).
Masz kilka zakładów we Wrocławiu, w sumie i tak wszędzie musisz dojechać.

Kolego błąd wskazuje na problem samego czujnika, ale może masz gdzieś przerwany/uszkodzony obwód dlatego na każdym czujniku pokaże Ci błąd, może być też problem ECU - możliwości jest wiele.

Mam wrażenie że znów kombinujesz pisząc że zdemontujesz pompę i ją wyślesz - a co jeśli to nie pompa tylko np. listwę masz do wymiany??? Chcesz poczynić teoretyczne oszczędności. Sprawdzenie pompy na stole probierczym to ok. 150 zł i jak się okaże że to nie to masz pieniądze wyrzucone w błoto.

Jedź do porządnego zakładu (choćby do podanego Trzebniaka w Świebodzinie) i nie ma siły by nie zdiagnozowali co może być przyczyną problemów.

bady32
18-06-2010, 16:37
dzięki pojadę do trzebniaka i dam znać co wyszło

bady32
08-07-2010, 23:05
Ale mi chodziło w kwestii Niemiec o podłączenie do WDS/IDS czyli kwota 50€ to jest tanio.

Delphi Diesel Point :w Świebodzinie Trzebniak (google sie kłania jesli chodzi o dokładny adres).
Masz kilka zakładów we Wrocławiu, w sumie i tak wszędzie musisz dojechać.

Kolego błąd wskazuje na problem samego czujnika, ale może masz gdzieś przerwany/uszkodzony obwód dlatego na każdym czujniku pokaże Ci błąd, może być też problem ECU - możliwości jest wiele.

Mam wrażenie że znów kombinujesz pisząc że zdemontujesz pompę i ją wyślesz - a co jeśli to nie pompa tylko np. listwę masz do wymiany??? Chcesz poczynić teoretyczne oszczędności. Sprawdzenie pompy na stole probierczym to ok. 150 zł i jak się okaże że to nie to masz pieniądze wyrzucone w błoto.

Jedź do porządnego zakładu (choćby do podanego Trzebniaka w Świebodzinie) i nie ma siły by nie zdiagnozowali co może być przyczyną problemów.

No i jestem po wizycie u Trzebniaka ,stwierdzili że pompa wtryskowa do regeneracji (2100zł lub 2700zł) no ok zostawiłem auto po 2 dniach dzwoni pan Trzebniak pompy nie da się zregenerować trzeba nową 3200zł ,po za tym płukanie wtrysków,zbiornika,prześledzenie instalacji do czujnika na listwie plus tam małe uszczelnienie silnika koszt całkowity 5305zł no trudno przyjeżdżam dzisiaj równo 2 tygodnie żeby mieli czas potestować ,płacę kasę i miła pani mówi mi że stara pompa nie zostanie mi oddana bo bym musiał 1200zł dopłacić chociaż przez telefon powiedziano mi że dostane ją z powrotem ale co mi tam zupy z niej gotować nie będę wracam do domu i po 50km auto gaśnie JESTEM ZAŁAMANY później znowu i znowu czyli nic się nie zmieniło :wall:
nie wiem co mam myśleć czy zostałem naciągnięty na kasę? Jutro będe dzwonił do Trzebniaka co dalej robić ale z tego co zdążyłem zauważyć oni też nie wiedzą za bardzo gdzie szukać a ja zaraz będe miał najdroższe mondeo w Polsce ,które nadal gaśne
:wall: jestem już totalnie zdołowany jeśli ma ktoś jakieś dobre rady to ratujcie i pomóżcie

Jendrekmak
09-07-2010, 01:18
zapytaj się czy wymieniali regulator i czujnik na pompie czy zostawili stare? bo może padł regulator i źle podaje ciśnienie

bady32
09-07-2010, 01:41
wszystko jest nowe

bady32
09-07-2010, 22:19
a może to komputer sterujący silnikiem nawalił? może tak być?
w którym miejscu znajduje się komputer? może bym spisał jaki rodzaj i kupił używkę na allegro?

Jendrekmak
10-07-2010, 14:07
pompy nie dostałeś z powrotem ponieważ pewnie była dobra i jak byś sprawdził ją w innej firmie to by wyszło na to, że niepotrzebnie wymienili.

bady32
12-07-2010, 10:47
raczej nie bo jak by była dobra to by ją regenerowali a nie przechodziła testów (nie nadawała się do regeneracji)i stąd nowa,zdarzyło mi się parę razy że auto weszło w tryb awaryjny i błąd p0251.
Teraz na nowej tylko p0190 i gaśnie czyli trzeba szukać dalej i dlatego pytałem czy to nie może być komputer sterujący uwalony?

Jendrekmak
12-07-2010, 11:00
więc może rzeczywiście należy prześledzić wiązkę czujnika na listwie.
ja też miałem tylko błąd P0251 i była do wymiany pompa ale przebieg 300 tys. to już mogło tak być.

bady32
12-07-2010, 15:27
wiązka została prześledzona ale właśnie wymontowałem komputer żeby spisać numery i okazuje się że ktoś grzebał w środku (dolutowany był przewód w środku który był wyprowadzony na zewnątrz sterownika ,obcięty i zaizolowany ,być może niemcy mieli to podłączone pod taksometr czy coś) gdzie można dać do sprawdzenia taki komputer bo teraz ciężko powiedzieć czy jest dobry czy było coś w nim kombinowane? czy ewentualnie kupić używke na allegro no i czy musi mieć dokładnie takie same oznaczenia czy nie?

HubertBiad
05-07-2015, 14:00
Witam.

Podepnę się pod ten wątek bo objaw mam ten sam. Mam mondeo z 2005 2.2. Tdci, przebieg niby 194 tys. Otóż wczoraj podczas wyprzedzania na 4 biegu zamrugała sprężynka i auto zgasło, udało się zjechać na parking, odpaliłem go ponownie i chodził bez problemu, wkręcał się na obroty normalnie. Dodam że temperatura na zewnątrz była 36 stop. Klima chodziła. Wyprzedzanie rozpocząłem od prędkości 60 około 100-110 mi zdechł. Dziś wziąłem go na przejażdżkę. po zagrzaniu go próbowałem doprowadzić go do takiej samej sytuacji jaka miała miejsce wczoraj. I nic auto idzie jak strzała 4 bieg pole prawie czerwone 140 km/h ogólnie go przegoniłem na wysokich obrotach na biegach 2,3,4, na 5 dochodził do 180km/m ale droga się kończyła więc odpuściłem. Martwię się że to są wtryski, a czeka mnie daleki wyjazd mondkiem. Dotychczas sprawował się dobrze. nie miałem żadnych problemów. Plan mam taki, żeby jutro wymienić filtr paliwa (przejechane ma 20 tys.km), filtr powietrza no i chcę zrobić próbę przelewową. Myślę że to da mi jakiś obraz usterki. Następnie zrobię komputer, co jeszcze mogę sprawdzić domowymi sposobami żeby wyeliminować usterki poszczególnych podzespołów. Myślę jeszcze o czyszczeniu egr. Dodam że autko nie kopci, nie bierze oleju, do wczoraj ideał. W mojej okolicy niestety mechaników od diesla jak na lekarstwo, każdy by wszystko wymieniał, nie umieją postawić diagnozy. Proszę o pomoc, co ewentualnie jeszcze sprawdzić i jak to zrobić.

Pozdrawiam.