PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Sprężarka od TD do benzyniaka



bili117
29-04-2010, 18:40
Witam.

Mam uszkodzone łożysko sprężarki, kiedy jeszcze chodziła poszarpała cały pasek i widać było jak koło pasowe bije. Dla szybkiego zapobiegnięcia awarii zakupiłem pasek klinowy krótszy i ominąłem sprężarkę.

I nadszedł czas aby się tym zająć, znajomy ma na zbyciu całą instalację klimy od swojego diezla mk1. Po wypadku wyciągnął co się dało a reszta poszła na złom. Nie wyciągając mojej, i tylko z widoku od góry obie są podobne. Różnią się wyglądem koła pasowego, a ogólnie, nie wiem jak mocowania. W podobnych miejscach tylko czy w tych samych odległościach od siebie.

Koszt naprawy sprężarki w jednym warsztacie usłyszałem 250zł + jakieś 160zł za nabicie i odgrzybienie. Co sądzicie o tych propozycjach?

Może nie już będę to naprawiał ale do wakacji przydałoby się to zrobić. Klima rzecz przydatna w upały.

ketonic
29-04-2010, 23:20
sam sobie wymienisz łozysko jezli bedziesz mial czym bo to nie jest skomplikowane musisz aby wyjadz ja to bedzie juz Ci lzej a i tak mususz wyjac i zobaczy jakie mocowanie ma ta 2 bo moga byc rozne i przyjzyj sie jak ida przewody czy tak samo to tez wazne

ryszinho
30-04-2010, 00:31
Sprężara od diesla raczej nie pasi do beny ale jeszcze sprawdze w microcacie.

Dodano po 4 min.:

Wg microcata sa inne.

bili117
30-04-2010, 23:31
Dzięki za informację

A wymieniał ktoś samemu łożysko? Są przy tym jakieś problemy?