PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Głuche stukanie podczas powolnego ruszania



bartek206
29-04-2010, 22:41
Witam wszystkich, proszę Was drodzy koledzy o pomoc bo nie wiem co się stało z moim autem. Jutro mam jechać na wakacje a tu jakieś fatum na mnie zleciało i jest kicha na maksa. Dzisiaj podczas jazdy na skrzyżowaniu podczas powolnego a może nawet toczącego się ruszania usłyszałem dziwne pukanie takie stuki w przednim zawieszeniu, stukanie odczuwalne jest na kierownicy. Jest to takie głuche pukanie ( dodam że płetwa to to chyba nie jest bo niedawno ją oliwiłem i jest wszystko si) Pojechałem do mojego mechanika i przejrzał mi zawieszenie i mówi że jest ok tylko do paczył się jakiegoś luzu na klocku hamulcowym. Czy ktoś się spotkał z taką usterką i czy jest możliwe żeby klocek hamulcowy mi pukał. Proszę Was drodzy koledzy o wypowiedzenie się na ten temat. Z góry dzięki za wszystko.

robak
29-04-2010, 23:13
Kolego, jeszcze uzupełnij jaki masz konkretnie samochód(silnik) :)
A jak wciskasz sprzęgło to jak jest? Wtedy coś więcej??
Ja jestem na etapie dwumasy i to moje pierwsze skojarzenie...

bartek206
29-04-2010, 23:24
powiem tak to na bank nie jest dwumasa, moja dwumasa owszem jest na wykończeniu ale jeszcze trochę pochodzi, należy tylko stosować prosta zasadę włączać i wyłączać auto na wciśniętym sprzęgle. Ale o ten problem się nie roschodzi chodzi o wolne ruszanie któremu towarzyszy głuche pukanie.

Dodano po 1 min.:

MONDEO 2.0 TDCI 135KM 2003 grudzień

bartek206
31-05-2010, 19:33
Przyczyną było zabezpieczenie stabilizatora które strzeliło siadło