PDA

Zobacz pełną wersję : STAG sekwencja do V6 z wtryskiwaczami VALTEK'a czy SIROCCO?



jarekch
25-10-2005, 15:46
Mam do wyboru te dwie instalacje w tej samej bardzo dobrej cenie - ok. 4400.
Czy ktos ma doswiadczenie z sekwencyjnym STAG'iem? Podobno rewelacyjnie sprawuje się w Mercedesach 4-ro cylindrowych.
Do Sirocco są listwy Matrixa a STAG bylby z wtryskiwaczami Valtek'a - w sumie wygląda jak listwa ale każdy jest tak jakby osobno.

Jakieś sugestie co lepiej wybrać?

Czacha
25-10-2005, 23:54
Ja pare dni temu założyłem do swojej V6 Reduktor : Lovtec , Zawór gazowy : Lovtec , Wielozawór : Tomasetto , Obudowa wielozaworu : Stako , Układ elektroniczny : Diego i jak narazie super śmiga dałem za to 4500

jarekch
04-11-2005, 22:35
Zdecydowałem się na STAG'a z wtryskiwaczami VALTEK'a.
Jestem w tej chwili w trakcie zakładania instalacji i mogę wrzucić kilka fotek. Samochód jeszcze mam nieskończony bo niestety skończyły się zbiorniki 48l a ja nie chcę 42l do mojego V6.

Zakładanie sekwencji w tym silniku jest ciężkie. Jest bardzo mało miejsca na końcówki dysz wtryskiwaczy. Powinny być one jak najbliżej zaworów i wtryskiwaczy benzynowych. Patrząc na zdjęcia kolegów (Piątek77), to u mnie miejsce dolotu gazu będzie optymalne.

Nawiercony kolektor dolotowy - te dziury są gwintowane i wkecane są w nie na Poxipol końcówki, którymi wlatuje gaz:
http://img398.imageshack.us/img398/8/10025951tu.th.jpg

Po założeniu całego kolektora:
http://img333.imageshack.us/img333/4261/10026005fb.th.jpg

Wyprowadzone wężyki, które idą do wtryskiwaczy gazowych mają długość 25cm. Powinny być one jak najkrótsze - ta długość jest u mnie optymlna. Wtryskiwacze gazowe będą na kolektorze bliżej kabiny. W pierwszych przemyśleniach myśleliśmy o ich rozdzieleniu na przód i tył ale z przodu jest za mało miejsca na nie i maska się nie zamykałaby dobrze.
Pod kolektorem plastikowe listwy z kablami do wtryskiwaczy musiały zostać zdemontowane, bo przyszły kable od instalacji. Miały one gotowe końcówki do podłączenia do wtryskiwaczy benzynowych, więc nie było potrzeby przecinania kabli do nich jak ma to miejsce w niektórych instalkach. Zrobiło się tam bardzo ciasno ale udało się te wszystkie kable upchać.

Więcej fotek dorzucę jak będzie już gotowy.