PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] pompa wtryskowa regeneracja



Lechu
02-05-2010, 13:02
Witam,
dwa dni temu zauważyłem kałużę paliwa pod moim dieselkiem.Mechanik stwierdził że pompa leje od strony rozrządu.Jest to pompa ITCI 30 Lucas.
Powiedział że trzeba kupić używkę ale ja wolałbym oddać do regeneracji. Niestety nie mogę znależć pompiarza w okolicach Katowic.
Czy ma ktoś może informacje gdzie regenerują pompki ;)

A drugie pytanie czy w przypadku wycieku od strony rozrządu konieczna jest wymiana całej pompy? Nie da się tego jakoś uszczelnić?

Pozdrawiam.

Kamil_ck
02-05-2010, 13:51
to zależy gdzie dokładnie leje.
Jeśli poszły zimeringi to da się to naprawić...

Thazek
02-05-2010, 13:57
Lechu jeśli chodzi o regenerację to zajedź do Skoczowa! nie pamiętam adresu ale ja tam pompę robiłem i jestem bardzo zadowolony :)

Lechu
02-05-2010, 20:48
hmmmm... a jakikolwiek namiar na ten Skoczów np.nrtelefonu albo nazwa?Jeśli nie to napisz jak tam dojechać albo chociaz opisz miejsce.

Dodano po 3 min.:

Jeśli chodzi o miejsce z którego leje to wiem tyle ile powiedział mi mechanik.A jest jakaś możliwość żebym sam zdiagnozował czy to zimeringi?

barbarian15
02-05-2010, 21:27
dwa dni temu zauważyłem kałużę paliwa pod moim dieselkiem.
ta sytuacja przypomina mi przygodę z moim autkiem,też plama pod silnikiem,wizyta u mechanika,diagnoza i ocena-"dziurawa" pompa,naprawa to wymiana zimmeringów,oczywiście konieczny demontaż.Jaki koszt? odpowiedź: no...... to będzie ok.1500 zł.Przypadek z odrobiną mojej dociekliwości sprawił ujawnienie przyczyny.Od pompy wychodzi taka mała złączka,gumowa,w kształcie fajki,jest to odprowadzenie nadmiaru paliwa.Pękła tak "sprytnie" od spodu i pod kątem,że paliwo tryskało na pompę.Tymczasowo zastąpiłem ten element przewodem plastikowym a później oryginałem. :car:

Lechu
02-05-2010, 22:35
Dzięki, obwącham cały przewód dokładnie we wtorek rano.

barbarian15
02-05-2010, 23:10
To pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu bez inwazji mechaników.
Kto pyta nie błądzi,a błądzi ten kto nie pyta.

Misiek_sc_87
03-05-2010, 00:11
Mnie też tak jeden mechanik straszył pompą, bo mi auto nierówno pracowało i czasem strasznie kopciło. Ale byłem nie ugięty, pojechałem do innego i mi za 100 wyregulował zapłon i jeszcze coś. Jest różnica co nie :D 100 a 2000 za pompę.
U mnie niestety też nieźle uwalani jest przód silnika ropką, chyba też sobie sprawdzę przewodziki :D

Stasio1948
03-05-2010, 11:30
Lechu-serwis Boscha Śmietana w Kobiórze między Tychami a Pszczyną-gorąco polecam.Dobrze robią, nie marudzą i nie zdzierają.Adres na internecie-mają swoją stronę :metal:

Thazek
03-05-2010, 11:53
Kobiórze
tylko uważaj na fotoradary i kobiety lekkich obyczajów :))

krzil
03-05-2010, 21:45
http://www.bosch-adamczyk.pl/

Podobno jedni z lepszych...
Cen niestety nie znam.

luker
04-05-2010, 23:11
Przerabialem ostatnio wyciek z pompy od strony rozrzadu i wystarczylo wymienic jedna uszczelke wiaze sie to niestety z wyiagnieciem calej pompy za co niestety sobie dosc sporo wołaja. Ja za uszczelnienie pompy od strony rozrzadu, wymiana membran w boosterze i sprawdzenie pompy zaplacilem 150zl z tym ze pompe wymontowal mi znajomy i zawiozl do pompiarza wiec odeszly mi koszty wytargania i zamontowania pompy, no moze kilka :beer: mnie to kosztowalo :)