PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Radio oryginalne na kasety



andrzej1963
02-05-2010, 16:19
witam,mam pytanie może proste,ale potrzebuję informację,mianowicie słyszałem,że do kieszeni kaseciaka można dokupić taką specjalną kasetę(którą wsadza się do radia) z przewodem do którego podłącza się np. mp3 i gra to co jest właśnie na mp3. Nie wiem jak to się fachowo nazywa,gdzie można kupić i jaki to ewent. jest koszt zakupu. Dzięki za informację i jakieś namiary. Pzdr. ;)

Thazek
02-05-2010, 16:24
He he ale powiem Ci że nie będziesz miał z takiego czegoś ładnego dźwięku... ;) takie coś było używane jakieś 10 lat temu :jezor:

Dodano po 1 min.:

Tu masz:

http://allegro.pl/item1006453415_transmiter_kaseta_mp3_3_5_nowosc_na jtaniej.html

andrzej1963
02-05-2010, 16:34
wiem,wiem,że to wynalazek "troszkę już zakurzony". Ale nie będzie to lepiej grać niż zwykła kaseta?

Kraja
02-05-2010, 18:14
lepszy jest transmiter FM :)

badger
02-05-2010, 21:07
wiem,wiem,że to wynalazek "troszkę już zakurzony". Ale nie będzie to lepiej grać niż zwykła kaseta?
Będzie grać gorzej, jakim cudem miałoby grać lepiej? ;) Takie rozwiązanie łączy w sobie zniekształcenia charakterystyczne dla kasety, zniekształcenia charakterystyczne dla mp3 i zniekształcenia powstałe przy konwersji.

Smugg69
02-05-2010, 21:13
Również polecam transmiter fm wkładany do zapalniczki. Testowaliśmy z kumplem oba patenty i transmiter wypada o niebo lepiej.

http://www.allegro.pl/item1007476747_transmiter_fm_mp3_usb_czytnik_8gb_p ilot_kaseta.html

Dodatkowo masz tą kasetę gratis :D

badger
02-05-2010, 21:19
Z dwojga złego to transmiter na pewno będzie lepszy. ;)

Mirko
02-05-2010, 22:19
Problem tych tańszych transmiterów polega na tym, że nadają dźwięk w mono, a nie w stereo, pod warunkiem że komuś to nie przeszkadza to całkiem fajny wynalazek :)

Johnny2
03-05-2010, 00:38
Ja bym się trzymał za obroną kasety, jeśli np. na odtwarzaczu da się połowę głośności, a więcej na radiu to jest dobry dźwięk. po drugie wszystko też zależy z czego jest puszczana muzyka, porównując np. ipoda z jakimś odtwarzaczem jest duża przewaga ipoda ;)

MORRISSON
18-05-2010, 20:40
Podczepię się pod ten temat...

W poprzednim mondi miałem radyjko Grundig, stary kaseciak i manewr z tą kasetą-adapterem przechodził.Obecnie kupiłem nowego mondi z radiem fabrycznym 5000 rds i niestety on tej kasety nie toleruje. Wrzucam kasetę, on zapodaje autorewers dwa razy i zaczyna grac radio... o co tu chodzi?

Nie chcę wywalac oryginalnego radia bo mi się ono podoba wizualnie, ale...

Ma ktoś jakiś pomysł? :niewiem:

andrzej1963
18-05-2010, 23:23
Podczepię się pod ten temat...

W poprzednim mondi miałem radyjko Grundig, stary kaseciak i manewr z tą kasetą-adapterem przechodził.Obecnie kupiłem nowego mondi z radiem fabrycznym 5000 rds i niestety on tej kasety nie toleruje. Wrzucam kasetę, on zapodaje autorewers dwa razy i zaczyna grac radio... o co tu chodzi?

Nie chcę wywalac oryginalnego radia bo mi się ono podoba wizualnie, ale...

Ma ktoś jakiś pomysł? :niewiem:coś masz z radiem nie teges, ja to samo radyjko mam w Escorcie i żadnych problemów z zaadoptowaniem tej kasety.

MORRISSON
19-05-2010, 08:35
Podczepię się pod ten temat...

W poprzednim mondi miałem radyjko Grundig, stary kaseciak i manewr z tą kasetą-adapterem przechodził.Obecnie kupiłem nowego mondi z radiem fabrycznym 5000 rds i niestety on tej kasety nie toleruje. Wrzucam kasetę, on zapodaje autorewers dwa razy i zaczyna grac radio... o co tu chodzi?

Nie chcę wywalac oryginalnego radia bo mi się ono podoba wizualnie, ale...

Ma ktoś jakiś pomysł? :niewiem:coś masz z radiem nie teges, ja to samo radyjko mam w Escorcie i żadnych problemów z zaadoptowaniem tej kasety.

Już myślałem, że to jego urok :))
Dzięki za wyjaśnienie, radio do przeglądu.

szopik
07-06-2010, 20:40
kupiłem niedawno mk3 z 2001r.z takim radjem na kaseciaki,zakodowane,sprzedawca tego samochodu powiedział ze było wogole inne radjo,a pod siedzieniem znajduje sie zmieniara na 6 płytek.Czy ta zmieniarka bedzie wspołgrała z tym radjem?????????????????

Kraja
07-06-2010, 21:52
MORRISSON, u mnie w kaseciaku jedna kaseta nie działała- identycznie jak u ciebie. Kupiłem więc inną droższą i latała bez problemu :)

andrzej1963
08-06-2010, 00:07
Czy ta zmieniarka bedzie wspołgrała z tym radjem?????????????????
jeżeli masz to radio o którym wspominam (serii 5000) to tak,będzie razem współpracowało.

Rafaello
08-06-2010, 00:20
a najlepiej do dorobić wejście AUX i podłączyć bezpośrednio mp3jke :bigok:

jakością nie da się porównać ani do kasety ani do trans.FM.......działa duuuuuuuuużo lepiej :bigok: sprawdzone :metal2:

MORRISSON
08-06-2010, 08:26
MORRISSON, u mnie w kaseciaku jedna kaseta nie działała- identycznie jak u ciebie. Kupiłem więc inną droższą i latała bez problemu :)

Tak też uczyniłem i hula jak szalona :)
Dzięki Kolego za sugestię :)

moRdeo
09-06-2010, 13:42
a najlepiej do dorobić wejście AUX i podłączyć bezpośrednio mp3jke :bigok:

jakością nie da się porównać ani do kasety ani do trans.FM.......działa duuuuuuuuużo lepiej :bigok: sprawdzone :metal2: Mógłbyś napisać coś więcej jak to zrobić bo u mnie ta "kaseta-mp3" troche szwankuje a to drażni :zly: