PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] zakladam blosa pomozcie w dobraniu gratow



adamslodowy
04-05-2010, 10:51
witam, jako ze ten gazownik do ktorego jade lubi sobie policzyc za czesci to postanowilem skompletowac zestaw i mu po prostu dac, wic prosze czy moglibyscie mnie nakierowac czy dobrze ide:


- butla w kolo z wielozaworem - juz mam
- reduktor - tu mam troche dylemat pomiedzy KME silver a tym Magic Jet III tłokowy http://www.allegro.pl/item1009621785_reduktor_parownik_magic_jet_350km_t lokowy_sekwenc.html - narazie chyba tylko jedna osoba na forum go zalozyla
- sam blos
- jaks centralka/ komputer co bedzie tym wszystkim sterowac i dodatkowo wtryski benzyny odlaczac (myslalem o bingo S6 z wbudowanym emulatorem wtryskow, krokowca oczywiscie mozna by potem wywalic) http://www.allegro.pl/item995723854_kme_bingo_s6_uklad_sterujacy_z_emula torem_6_cyl.html - chyba ze jest jakies tansze rozwiazanie, bo krokowca nie musze w sumie miec na pokaz
- czy ktos moze powiedziec ile metrow gazrurki miedzianej bedzie potrzeba (mysle o fi 6)


to chyba tyle

dream
04-05-2010, 11:33
To ty chcesz blos założyć czy sekwencję?

adamslodowy
04-05-2010, 11:34
no blos, a co nie potrzebny jest komputer?

a jaki Ty masz zestaw?

dream
04-05-2010, 11:36
a ok nie doczytałem, ja końputer mam bingo, blos brc

nitay
04-05-2010, 11:42
sie podlacze, reduktor od sekwencji bedzie pasowac do innej instalki, ale nie na odwrot?

dream
04-05-2010, 11:44
sie podlacze, reduktor od sekwencji bedzie pasowac do innej instalki, ale nie na odwrot?

:nono: odwrotnie nie da rady

LaBobas
04-05-2010, 21:37
Zaraz,a reduktor do sekwencji bedzie pasil do blosa?
POwiem szczerze,zebym juz sekwencje zakladal do v-ki,a nie blosa.WIem koszt wiekszy,ale radocha z jazdy bezcenna.Myslales o sekwencji?

adamslodowy
04-05-2010, 23:18
sekkwencji nie chce bo jeżdżę krotkie odcinki i wychodzi na to ze w zimie w sumie tylko na benie bym jeździł :(

- przetestowane

nitay
06-05-2010, 19:50
rozumiem... wszyscy na benie pomykacie :)

Netoper
06-05-2010, 21:12
Reduktor to musisz szukać do II gen a nie do sekwencji
np coś takiego
http://www.allegro.pl/item1025896846_omvl_r90_e_reduktor_parownik_do_poj _3_5l_250_km.html
U nas przy blosie idealnie się sprawdzał, nigdy się nie zająknął.
No i duży plus że jest dwukomorowy/dwustopniowy.

nitay
06-05-2010, 23:59
a jaka miales jednostke centralna? te bingo s6 dobre bedzie?

Dodano po 54 sek.:

2 komorowy reduktor to pewnie i 2 razy wiecej membranek trzeba bedzie wymieniac potem?

Speedo
07-05-2010, 08:58
z tego co kojarzę (bo wypadłem z tematu blosa nieco ostatnio) omvl strasznie zdziadział i już nie jest polecany bo się sypie jak choinka na 3 króli, obecnie na fali jest bodajże lovato major

Netoper
07-05-2010, 11:05
a jaka miales jednostke centralna?
Właśnie bingo było :)
Ale przy blosie to i tak wszystko jedno jaką zapodasz, bo ona ma tylko wyłączać wtryski PB i załączać elektrozawory.


i 2 razy wiecej membranek trzeba bedzie wymieniac potem?
Przy tym rozwiązaniu membrany dłużej wytrzymują, a cena zestawu regeneracyjnego jest podobna jak do innych reduktorów.
Ten reduktor jak dobrze traktowany to spokojnie 100tyś wytrzyma.

omvl strasznie zdziadział
A skąd takie wieści? :)
Że jednej czy drugiej osobie się sypnął przed czasem, bo zaoszczędzić jeszcze na siłę chcieli na benie za pomocą obniżenia temperatury przełączania to nie świadczy że spadła jakość.

lovato major
Ale "turbo", a przy nim cena jest 2 razy jak OMVL. no i jest do silników uturbionych.
Natomiast ten "super" mimo że mocniejszy to przy fałce potrafi się zakrztusić przy zasilaniu 6mm a i tak jest droższy niż OMVL no i więcej za przewód zasilający trzeba zapłacić.

Speedo
07-05-2010, 13:55
A skąd takie wieści?

http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=27910&postdays=0&postorder=asc&start=0

Netoper
07-05-2010, 14:53
Eee dwa wpisy
" O OMVL widzę, że mało przychylne komentarze padają."
"omvl jest spoko, ale trafiają się wadliwe sztuki co to po miesiącu dostają czkawki. Jak trafisz dobrze to robi świetną robotę" bez podania modelu
Bez podania konkretnego modelu.
A jakby się nawet faktycznie jakiś czkający trafił to jest gwarancja.

nitay
08-05-2010, 13:43
to mowicie zeby lepej dac rurke 8mm?

Dodano po 6 min.:

tak se mysle czy jest taki reduktor ktory bym mogl zastosowac do BLOSa ale w razie co tez zeby go potem mozna bylo uzyc przy sekwencji?

LaBobas
08-05-2010, 21:46
to mowicie zeby lepej dac rurke 8mm?
ja bym taka dal

lutolinski
09-05-2010, 01:59
Ja mam rurke fi 6 reduktor OMVL i BLOS ciągnie obroty do końca bez jąknięcia tylko jak mało gazu to przymuli bo gaz idzie na tył butli, mam źle założoną butle wielozaworem do przodu auta.

Dodano po 3 min.:


tak se mysle czy jest taki reduktor ktory bym mogl zastosowac do BLOSa ale w razie co tez zeby go potem mozna bylo uzyc przy sekwencji?

Niema takiej możliwości, reduktor I i II generacji to podciśnienie a sekwencyjny to reduktor ciśnieniowy.

zdzislaw_dyrman
09-05-2010, 12:11
[quote="lutolinski"]Ja mam rurke fi 6 reduktor OMVL i BLOS ciągnie obroty do końca bez jąknięcia tylko jak mało gazu to przymuli bo gaz idzie na tył butli, mam źle założoną butle wielozaworem do przodu auta.

Dodano po 3 min.:
a jaki dokladnie model tego OMVL masz? i komputer?

Netoper
10-05-2010, 02:00
to mowicie zeby lepej dac rurke 8mm?
Przy OMVL spokojnie 6mm wyrabia
Przy Lovato polecałbym jednak 8mm

lutolinski
10-05-2010, 02:06
Reduktor OMVL ten do 250KM sterownik nie gra roli i tak nie zakładasz silnika krokowego ale jak chcesz wiedzieć to stag50, Elektryke masz mieć do odcinania wtrysków, załączenia elektrozaworów gazowych i emulacji sondy