PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Problem z ABS



kogutkowy
07-05-2010, 21:50
Mam taki problem. Na przeglądzie niby wyszło że wszystko jest ok ale w użytkowaniu jest do ... Objawy są następujące: Podczas jazdy przy delikatnym hamowaniu hamulce reagują prawidłowo, ale przy gwałtownym hamowaniu ABS stuknie 3 razy i pedał wpada w podłogę. Co może być przyczyną? Strach tak jeździć.

Netoper
07-05-2010, 22:50
Ciężkie do diagnozy na odległość, tarcze/klocki zdrowe? płyn hamulcowy był kiedykolwiek wymieniany?
Może pompa ABSu przepuszczać (albo kokluszem zarosła), albo hamulcowa, może zapowietrzone co nieco.

Uzupełnij w profilu jaki masz silnik i wpisz chociaż województwo w którym parkujesz.

kogutkowy
08-05-2010, 21:43
Tarcze tak, klocki też, tył wymienione cylinderki i szczęki. Co do płynu to możliwe że długo nie wymieniany. Myślę że około 6 lat bo wtedy przyjechał od zachodniego kapitalisty...

hubert12
08-05-2010, 22:11
a u mnie nic sie nie świeci (kontrolka) ale ABS nie działa. Bezpieczniki sprawdzone i czujki też czy to może być pompa

przemomkI
09-05-2010, 04:31
Mi to wygląda na pompe ABS.Pedał wpada bo pompa nie dopompowuje ciśnienia.

kogutkowy
19-05-2010, 15:48
po wymianie płynu hamulcowego jest taki problem. po pierwszym naciśnięciu pedału hamulec jest super, ale jaka puścić pedał i zacisnąć zaraz znowu to jest twardy jak cholera i nie hamuje. :zly:

Jakiś specjalizator mi powiedział że to POMPA VACUM. Prawda?? :niewiem:

Netoper
19-05-2010, 16:01
Jakiś specjalizator mi powiedział że to POMPA VACUM. Prawda??
Albo serwo pompy, musisz obadać czy podciśnienie masz na serwie.
Przestawianie kierunku nawiewów wentylacji działa prawidłowo?

hubert12
20-05-2010, 22:41
nie jak wyjmę bezpiecznik to sie zapali kontrolka i świeci cały czas jak włożę to poi przejechaniu gaśnie i jak odłączę czujnik czy przekaźnik jest to samo i przy zapalaniu zapali się i gaśnie osobno nie z jakoś kontrolko tylko gaśnie sama

kogutkowy
23-05-2010, 10:24
Przestawianie kierunku nawiewów wentylacji działa prawidłowo?

Nie, nie działa prawidłowo. Przełącza się bardzo powoli i nie zawsze (chodzi mi o obroty silnika)

Netoper
24-05-2010, 12:32
Nie, nie działa prawidłowo. Przełącza się bardzo powoli i nie zawsze (chodzi mi o obroty silnika)
No to, to by potwierdzało problem z podciśnieniem, teraz ustal tylko czy już przy pompie go nie ma, czy może gdzieś kawałek dalej jest jakaś nieszczelność.