PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Kilka Spraw



eazy71
10-05-2010, 15:48
Witam, posiadam mondka z 2003 roku 2.0 TDCI 115KM. Ale pare spraw mnie niepokoi.

1. Gdy jadę na luzie, obroty są w okolicach 950, a gdy się zatrzymam, obroty wracają do normy. Tak jest specjalnie, czy to jakaś usterka ?
2. Gdy auto stoi na luzie czasem coś go przytka na sekundkę obroty spadną i wracają do normy. Na światłach potrafi zdarzyć się tak ze 3-4 razy.
3. Przy bardzo powolnym przyśpieszaniu przy około 1500-2000 obrotów auto leciutko przerywa. Nie jest to szarpanie nie do zniesienia, no ale jednak coś się dzieje. Jak wcisnę pedał gazu mocniej, to wszystko jest w porządku.

Auto mam od roku, przez ten cały czas przełączyło się 2 razy w tryb serwisowy. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu nie było najmniejszego problemu z nim.

Bajek
10-05-2010, 17:11
1. Tak
2. To nie jest normalne - filtr paliwa wymieniony?
3. Przerywa czy trzęsie?

Błędy odczytałeś jakie wyrzucił wtedy?

eazy71
10-05-2010, 17:31
1. Dziękuję bardzo, wszystko jasne.
2. Oczywiście filtr paliwa itd wymieniane na bieżąco. Auto od samego kupna tak pracuje.
3. Myślę, że trafniejszym określeniem jest trzęsienie.

Niestety nie zapisywałem żadnych błędów.

Fun
10-05-2010, 19:40
ad 2. A nie slyszysz przypadkiem wlaczajacej i wylaczajacej sie klimy ? stad to wrazenie przytykania i odtykania auta ?

pozdr.

Fun

kris2k
10-05-2010, 20:00
Jak się przełączał w tryb serwisowy jak to wyglądało? Czy zapalała się kontrolka tzw. sprężynka?
Najprostsza rada to podjechać na kompa na odczyt błędów, powinny być zapisane.

Jendrekmak
10-05-2010, 21:54
po pierwsze przełączanie w tryb serwisowy zawsze jest powiązane ze sprężynką a czasem również z kontrolką silnika. po drugie po jakimś czasie od wystąpienia błędy "miękkie" się kasują. niektórzy twierdzą że po 50 uruchomieniach bez powtórzenia się błędu.

eazy71
10-05-2010, 22:01
Klima się nie załącza, nie mam pojęcia skąd to przytykanie. Dzieje się tak i na klimie i bez klimy. Co do przełączenia się w tryb serwisowy, zapaliła się kontrolka "sprężynka", auto straciło na mocy, ledwo jechało. Zgaszenie i ponowne odpalenie pomogło.