PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana Haogenów , zaparowane halogeny



leszcz
02-04-2005, 22:58
Piszę z przestrogą dla tych co chca to zrobić


Otóż zabrałem się za wyjęcie halogenów zgodnie z instrukcją książkową.
Bardzo ale to bardzo delikatnie wszystko robiłem i niestety slady na zderzaku mam :(
Ale jedno: Chyba można to tak zrobić aby zaślepkę maskującą sróby zdemontować od drugiej strony(tak mi sie coś wydaje)
Zaślepka ta jest super mocno)w mom przypadku tak jest) i scisle zamontowana :(

Musiałem użyć zaprawki aby zniwelować swoją niiekompetencje , choć wiem , że jestem człowiekiem manualnym i mimo wielkiej uwagi skopałem tą czynność.
Cóż ale jak ktoś chce to zrobić niech spróbuje z kanału od drugiej strony podważyć tą zaślepkę(zaczep dolny) powinno póśc bez bólu(to newralgiczny moment tej operacji)
Reszta to pestka :)

Uczzcie się na błędach
:pc:
:pc:

krzys-68
10-04-2005, 13:41
Piszę z przestrogą dla tych co chca to zrobić


Otóż zabrałem się za wyjęcie halogenów zgodnie z instrukcją książkową.
Bardzo ale to bardzo delikatnie wszystko robiłem i niestety slady na zderzaku mam :(
Ale jedno: Chyba można to tak zrobić aby zaślepkę maskującą sróby zdemontować od drugiej strony(tak mi sie coś wydaje)
Zaślepka ta jest super mocno)w mom przypadku tak jest) i scisle zamontowana :(

Musiałem użyć zaprawki aby zniwelować swoją niiekompetencje , choć wiem , że jestem człowiekiem manualnym i mimo wielkiej uwagi skopałem tą czynność.
Cóż ale jak ktoś chce to zrobić niech spróbuje z kanału od drugiej strony podważyć tą zaślepkę(zaczep dolny) powinno póśc bez bólu(to newralgiczny moment tej operacji)
Reszta to pestka :)

Uczzcie się na błędach
:pc:
:pc:generalnie to ten maskujacy okręg zdejmuje się recznie z z enwatzr samymi palcami.bez pomocy ostrych narzedzi

Pafqo
10-04-2005, 14:25
Ja nie wymienialem co prawda halogenow chociaz lewy mi zawsze paruje jak pada deszcz czy po myjce .... Musze sie tez do tego dostac i zobaczyc czy da sie cos uszczelnic moze ?

STraits
10-04-2005, 15:27
Halogeny te mogą parować w 2 miejscach :

1) na łączeniu obudowy dwoch częsci halogenu
2) przy zakręcanej obudowie żarówki... i tam trzeba na białą warstwe uszczelki nanieść silikon (uszczelniacz) i skręcić. Powinno pomóc - u mnie pomogło jak miałem tego typu haloneny. Teraz mam Hella Micro DE i są bardzo mocno uszczelnione :P