PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]IMRC jeszcze raz



napek
14-05-2010, 11:22
Witam wszystkich
O IMRC napisano już chyba wszystko ale czy któryś z kolegów miał taki przypadek:
Mechanicznie IMRC działa linka naciąga się, dżwigienka przesuwa się
otwierając doloty ale czy sygnał idzie na PCM żeby lał wiecej paliwa to nie
wiem.
Czy może tak sie zdażyć ze sygnał z IMRC nie trafia do PCM i przez to
autko nie dostaje " kopa ". Czy przyczyny szukać na płytce IMRC-a.
To chyba nie jest tranzystor bo jakbybył uwalony to linka by się nie naciagała i dżwignia od dolotów stałaby w miejscu. Prawda ?
pozdrawiam
Piotrek

Netoper
14-05-2010, 11:32
Trzeba by się z interfejsem podpiąć i sprawdzić co się dzieje z czasami wtrysków jak się IMRC załącza, na razie nie widzę innej metody.

Tylko się zastanawiam czy to IMRC zapodaje sygnał o zwiększeniu dawki, czy może jest to wynikiem na podstawie danych z lambdy, przepływki i częściowo z TPS-a.
Zaćma totalna bo nie wiem jak to jest rozwiązane.

napek
14-05-2010, 11:52
Witam
Ja tez nie wiem jak to działa - wywnioskowałem to z wielu postów na temat IMRC w których byo stwierdzenie o sygnale z IMRC do PCM i zwiekszoneju dawce paliwa.
pozdrawiam
Piotrek

Netoper
14-05-2010, 11:59
No właśnie gdzieś coś obiło mi się o uszy/oczy, ale w głowy wyleciało i dlatego mam dylemat.
Jak do Wawy wpadasz to możemy się jakoś zmówić i się podepnie.

Ale chyba "Misiek_WR" zanabył ELM-a, a jest też z Radomia i jakby miał soft to może by zerknął.
Tylko na razie na zlocie siedzi.

napek
14-05-2010, 12:28
Hej
No właśnie muszę sie z nim spiknać ale to po niedzieli jak sie wybawi na zlocie
pozdrawiam
Piotrek

lyssy
17-05-2010, 00:08
Czy może tak sie zdażyć ze sygnał z IMRC nie trafia do PCM i przez to
autko nie dostaje " kopa ". Czy przyczyny szukać na płytce IMRC-a. Może. Przyczyną może być np. uszkodzony (złamany) styk kontrolny - wtedy PCM widzi cały czas zamknięte doloty.

W MkII jest stosowna informacja możliwa do odczytania przez OBD2 (sygnał kontrolny z IMRC) - do sprawdzenia. Poza tym takie uszkodzenie powinno powodować kod błędu.