PDA

Zobacz pełn± wersję : [TD MkI] Pompiarz; Kraków i okolice



hardkor
15-05-2010, 14:09
Witam:)

Nigdy nie pisalem postow w dziale technicznym na tym forum bo nie bylo potrzeby:P

Mondeo mk1 1.8TD od 5lat bezawaryjnej jazdy.

Ostatnio zaobserwowalem iz turbo sie nie wlacza i ogolnie samochod idzie do max. 140km/h a pozniej nie przyspiesza.

Wczoraj pojechalem do znajomego mechanika aby zagladnal do turbiny, po sciagnieciu jakiejs oslony wylalo sie paliwo ON(NIE ZNAM SIE NA MECHANICE).
Sprawdzil co mogl w swym garazu i okazuje sie iz pompa Paliwowa cieknie oraz turbina jest zatarta+ zawiecha do roboty+ padla rolka napinacza rozrzadu.

Czy moglby mi KTOS polecic znajomego/dobrego mechanika/pompiarza z okolic Krakowa?

Dzwonilem do kilku ludzi i powiedzieli iz wartosc napraw przekracza cene pojazdu. Nie chcialbym go oddawac na jakies szroty poniewaz do tej pory sprawowal sie znakomicie i znam pelna historie auta.

Teraz normalnie jezdzi, odpala, wzroslo spalanie i jest mułem do potęgi :jezyk1: bo jezdze jakby bez turbo.

Pozdrawiam i chetnie przyjme opinie co zrobic w tejze sytuacji?

Netoper
16-05-2010, 01:17
Obecny tytuł
"Prosze o opinie/pomoc POMPA PALIWA i..."
Nijak ma się do sedna:
"Czy moglby mi KTOS polecic znajomego/dobrego mechanika/pompiarza z okolic Krakowa? "
Więc poprawiam.

hardkor
16-05-2010, 22:26
Autko w taki ulewny deszcz zaczelo odpalac za 20tym razem.
Zapewne zapowietrza sie uklad paliwa.

Czy mialby ktos jakies cenne, pomocne informacje na temat mojego art.???

Jezdze i pytam ale nikt nie zna nikogo co zrobi w rozsadnych pieniadzach.

pozdrawiam

kobi
17-05-2010, 09:19
"Pompa paliwa cieknie" to pojecie względne. W którym miejscu cieknie? Może chodzi o boster ? To taki zawór na pompie do którego wchodz± 2 przewody (cienki - powrót paliwa i grubszy - powietrze) Sk±d wylało sie paliwo ? A raczej z jakiej przyczyny znalazło sie w turbo? Może s± pęknięte mebrany w zaworze ( boster na pompie) i przez ten grubszy przewód do turbo sie dostało (to chyba jedyna droga ON do turbo) Jak by tak było miał bys przyczyne zapowietrzania się układu paliwowego i jednej z przyczyn braku mocy. Koszt naprawy tego ustrojostwa nie przekroczy 50 zł. Co do samej turbiny no niestety pozostaje regeneracja albo urzywka.

KW
17-05-2010, 11:19
Nie możliwe ejst by w turbo znalazło się ON! Chyba że kto¶ je nalał w filtr paliwa. Z boostera się nie dostanie do turbo bo jak skoro w przeciwnym kierunku dmucha powietrza prawie 1 bar...

kobi
17-05-2010, 11:37
turbina jest zatarta

wiec nie dmucha :) chociaż tak czy siak to dziwne ze by tam bylo ON

hardkor
17-05-2010, 12:32
W takim razie podpowiem mechanikowi o BOOSTerze;) bo cos poczytalem o nim.
On jednak sadzil iz do regeneracji jest pompa paliwowa.
Gdzie cieknie dokladnie zobacze w czwartek bo jade na kanał do tego mechanika i bede dawal znac co i jak.
Nie chcialbym wydac zbednych PLN na furke bo szukam caly czas mk2 w 1.8TD.

Koszt Regeneracji Turbo powiedzial mi 650zł, takze chyba przyzwoicie ale nie jestem pewien czy nie chce zedrzec ze mnie kasy.
Niestety nie mam zbyt wielu mechanikow bo z nich nie korzystalem:P

pozdrawiam i dzieki za podpowiedz

KW
17-05-2010, 19:30
Ale co to znaczy turbina się zatarła? Urwało wirnik? Jest wyszczerbiony? Ma luzy? Zatarcie to dla mnie jest wtedy, gdy element jaki¶ się zablokował od tarcia...

kobi
17-05-2010, 22:51
Zatarcie to dla mnie jest wtedy, gdy element jaki¶ się zablokował od tarcia... albo łożyska stawiaj± jaki¶ opór i s± bliskie zatrzymania :) Kolega dosyć sk±po opisał problem Podejrzewam ze za te 650 zł naprawa będzie obejmowała wymianę uszczelniaczy, łożysk i wyważenie wirnika. Kto¶ na forum wymieniał wirnik w jakim¶ turbo i płacił koło 1000zł

hardkor
08-06-2010, 14:52
Dzieki za wszelkie podpowiedzi i mozliwych opcjach:)
Autko stoi jeszcze w warsztacie bo zaczelo gasnac i tracic moc calkowicie.

Silniczek jest zdrowy i w rezultacie okazaly sie nastepujace usterki:
-Turbo jest w trakcie regeneracji (tak jak pisal kobi )
-Rozrzad do wymiany
-Uklad sie zapowietrzal po przez uszkodzony jakis zawor( z prawej strony pod maska) przez ktorego cieklo delikatnie paliwo ON.
-Koncowki drazkow kierowniczych oraz jakies gumy w zawieszeniu (ponoc norma w mondeo)

Mam nadzieje ze bedzie juz smigalo jak nalezy:P

hardkor
10-06-2010, 15:49
Panowie znow potrzebna pomoc i wasze porady:)

Mianowicie odebralem wczoraj autko od mechanika i dzisiaj jak sobie jezdzilem tak jakby przygasał.
Normalnie w momencie brak mocy i chce gasn±ć.

Moze mechanik co¶ popsuł przy wymianie zaworka/nie odpowietrzyl układu czy cos...

KW
10-06-2010, 16:02
A ile czasu jeĽdziłe¶? Bo je¶li odpalił to raczej wielkiego problemu z powietrzem nie miał, a jak nawet trochę miał to w 10min się go pozbyłe¶.

hardkor
10-06-2010, 17:57
Na uczelnie i spowrotem w tym troche w korkach zajelo mi z 1h ł±cznie i brak mocy odczuwalny byl jak sie jechalo przy 70km/h nagle muł i pozniej znow dobrze i znow powtorka.

Dodano po 5 min.:

Monza by to opisac jak typowy "kangurek" :D ojciec teraz wrocil autkiem do domu i narzekal na to samo... Mechanik mowi podobno ze wszystko jest szczelne>??