PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Uszczelka nad progiem.



mhelmet
15-05-2010, 21:43
Witam
potrzebuje wymienic uszczelke która jest wzdłuż całego samochodu nad progiem po lewej i prawej stronie, nie moge jej znalesc na allegro widział moze ktos takie cuś?

I czy taką uszczelke dam rade sam wymienic?

vipszybki
15-05-2010, 22:36
Mówisz o tej uszczelce która jest "na progu" przez całą długość drzwi przednich i tylnych ? jeśli tak to kiedyś w Mk 2 ją wyjmowałem to jest po prostu na kilku zatrzaskach na całej długości ciągniesz ją palcami i wypinają się poklei zatrzaski, w Mk3 jeszcze nie miałem okazji jej wyciągać, ale wygląda tak samo więc mocowanie pewnie też ma identyczne.

mhelmet
15-05-2010, 22:46
ok a gdzie mozna kupic oprócz aso bo na allegro nie wiem jak tego szukac zbytnio

vipszybki
15-05-2010, 22:56
Najlepiej byłoby kupić nową żeby wszystkie zatrzaski były całe, no ale wiem jak to jest z ASO więc proponuję dzwonić po ludziach którzy ogłaszają się że mają całe auta na części na allegro, otomoto czy po szrotach. Bo tak samą listwę to myślę że rzadko ktoś wystawia na aukcję. Najważniejsze żeby te końcowe zatrzaski byly sprawne bo gdzieś tam środkowe mogą być ułamane, a listwa i tak będzie ładnie leżała, ja tak miałem i było OK.

kreml73
16-05-2010, 12:12
Nie wiem czy są tam jakieś zatrzaski, u mnie ta uszczelka przesuwa się tył- przód więc to raczej listwa z rowkiem w kształcie litery "T" a do karoserii przygrzane są kołki z łebkiem jak od gwoździa...

vipszybki
16-05-2010, 18:38
Tak, można ją wysunąć, albo wypiąć ciągnąć delikatnie listwę do siebie, mówiąc zatrzaski miałem na myśli te kołki w kształcie "gwoździa"

Slawik
17-05-2010, 12:42
Montaż i demontaż listwy nie jest trudny zsuwa się ja z kołków i najlepiej kupić nową w sklepie z kompletem nowych kołków bo tamte mogą podczas demontażu się ukruszyć. U siebie zakładałem - bo poprzednik ją gdzieś zgubił :)
Cena była około 120 zł z tego co pamiętam z kpl. zaczepów ale to było 2 lata temu.